Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz Vitaio #4144 üzenetére

    Photoshopnál mindenképpen hatalmas előrelépés a tábla. Mivel a programban alapvető, hogy kijelöléseket készítsünk, ez iszonyatosan meggyorsítja és precízebbé teszi az eszközhasználatot. Én igazából az ecsetet nem is szívesen használtam, amíg csak egerem volt. Csúnyák voltak a kijelölések. Meglett a tábla, és én ámulva fedeztem fel, hogy milyen faszán lehet vele „ecsetelni”.

    Illustratorban már nem volt ennyire magától értetődő a használata, de idővel rájöttem, hogy dekorálásra, skiccelésre és művészi ecsetvonásokkal felruházott alakzatok gyártására nagyon alkalmas a tábla. Persze ha precízen penezni kell, akkor még mindig biztosabb az egér, mint a toll, már csak azért is, mert jobban támaszkodik a csukló, nekem könnyebb vele a pontos célzás.

    Az ár pedig teljesen a pénztárcád függvénye. A belépőszintű táblával is jól lehet dolgozni, és hacsak nem vagy rajzművész, akkor az alapfunkciók sokáig elegendőek lehetnek. Feláras táblák tudnak olyat is, mint például a toll dőlésszögét figyelembe venni, és így lehet satírozni virtuálisan is vele. Aztán még jobb táblák egyben monitorok is, így oda rajzolsz, ahová nézel. Ezekre kezdetben nem feltétlenül van szükség. Ahogyan a nagy méretre sem. Nekem A6-os van, és elvagyok vele a 24"-es monitoron is.

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák