Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Cathfaern #1 üzenetére

    Illetve az is kérdés lenne, hogy ez hogy működik? Azaz ezzel csak ténylegesen a rajzolást végzi az ember, míg a menükben lépkedést az egérrel, vagy ezzel lehet csinálni mindent?

  • joghurt

    addikt

    válasz Cathfaern #1 üzenetére

    20k körül már vannak levelezőlap méretűek, ami amatőr célokra teljesen jó. Nézegethetsz Genius-t is, de ajánlom a Wacom cuccait. (Ha kell, írok linkeket.)

    Vásárlásnál mire kell figyelni? Pl. a csatlakozóra. Még árulnak sima, 9 tűs csatlakozóval is, nyilván az USB-s szimpatikusabb. Aztán érdekes paraméter, hogy nyomásérzékelős-e (és ha igen, hány fokozatú), vagy csak ki/be kapcsolós a hegye (ennél az még nagyobb szívás, ha ezt a hegybe rakott mikrokapcsolóval oldják meg). Szerintem neked egy 256 fokozatú bőven elég.

    Nem elhanyagolható, hogy milyen oprendszerre van meghajtó hozzá. Fontos lehet még, hogy a tollon hány és milyen gomb van. A képekről nézve illetve kipróbálva eldöntheted, hogy adott toll mennyire áll kézre neked. (Van olyan toll, ami nekem állandóan kicsúszott a kezemből, végül gumit húztam rá.)

    Használtat én nem vennék, mert ki tudja, hogy mennyire strapálták le, és egy új sem drágább annyival.

    A másik kérdésedre pedig: a tollat használhatod egér helyett is; nem kell ide-oda váltani az egér és a toll között. Sőt, az én tabletemhez adtak egy ''egeret'', amit a rajztáblán lehet tologatni, bár túl sok értelme nincs.

    A tej élet, erő, egészség.

Új hozzászólás Aktív témák