Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • adik

    őstag

    válasz Jeannie #4016 üzenetére

    Üdv,

    sajnos sok képednél nem volt számomra egyértelmű a téma... ezt vágással, vagy bizonyos képeken a mélység-élességgel tudod jobban kiemelni. Gondolom a Tabán, vagy annak környékén laksz? :)

    az Erzsébet-híd budai hídfőjénél mit fotóztál?
    a pilon hatalmasságát? - akkor közelebbről, jobban alúlról kellett volna.
    a drótok és a pilon alkotta vonalak játékát? - Jó ötlet, csak akkor vágni kéne.

    a villanyoszlop tetején a galambok az jó.

    a lépcső is.

    a pösti oldalról, amit készítettél, és a Gellért-hegy északi oldala látszódik, felhajtó, stb... ott szépen három részre osztottad a teret a suta fényviszonyoknak köszönhetően - hozzáteszem nem feltétlenül baj. jah, a három rész: a Duna, és az Ég. ezek helyesen vannak exponálva, szép mindkettő, illetve a harmadik a kettő közötti, pont az van rosszul lőve, sötét, mint a fene. ezt vagy expo-kompenzáció sorozattal tudod megoldani, aztán jól összePS a különböző képeket, vagy az előteret és a hátteret ''égeted'' és a közép lesz helyesen exponálva. - legalábbis ezek a konvenciók, amikkel te szembe mentél, és a ''vége a napnak'' hangulatát jól elkaptad (Be sokszor is láttam én ezt a képet élőben, hol lejjebb a parton, hol feljebb, és de szerettem is én azt!), de nem biztos, hogy másnak is ez a téma esik le. egyáltalán neked ez volt ezzel a célod?

    bocsi, hogy kicsit hosszúra sikeredtem :) szal további jó fényeket!

    Kettő, csipkebokor vessző!

  • BEE

    addikt

    válasz Jeannie #4016 üzenetére

    És mi az ami szerinted hibádzik a képeken ?
    Mi az elégedetlenséged tárgya ?

    BEE

    Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

  • Smogus

    őstag

    válasz Jeannie #4016 üzenetére

    Na akkor lássuk csak :D
    szigarúan kijelentem hogy szubjektív véleményem lesz (lehet hogy más nem így gondolja)
    Szóval, alapjába véve nem rosszak a képek, a téma keresés és a megfelelő kompozíció (mi hol van a képen) nem sikerül szinte senkinek elsőre.
    A második nekem kifejezetten tetszik adik kolega írta hogy nem látja hogy mi akar lenni a téma, ez engem nem annyira zavar nekem tetszik, így érdekes a pilon és a drótkötelek játéka.
    A 3. kicsit esetlen sajnos beszaladt a kocsi és a téma sincsen teljesen rajta a képen, gyakorloni kell ezeket a komponálásokat. Sokunknak nehezen megy az, hogy vágás nélkül jó képet készítsünk, ez sokszor lehetetlen, de sok igazi fotós van akinek azért sikerül, törekedni kell arra hogy mindig jól használjuk ki a rendelkezésünkre álló képteret, ha pedig vágni kell akkor már úgy gondoljuk ki a helyszínen az egészet, hogy az majd le lesz vágva, és később ezt meg is teszük, egy megfelelő programmal, vagy az előhívott képet nyessük meg szikével ;]
    A 4. kép sajnos olyan lett amilyen, nehéz az ilyen eltérő megvilágításban lévő témákat jól megoldani.
    A galambos kép sem olyan rossz, csak én szenvedek olyan betegségben hogy nem tetszik annyira az olyan kép amin a főtéma teljesen középen van, ez az én rigojám, vagy csak akkor legyen ott a téma ha nagyon jól néz ki úgy. Ha a kép közepén van a főtéma az olyan direkt lehet, és olyan mintha csak lekattintanál két madarat, és nem is próbálsz meg komponálni, hanem jó lesz az ott középen.
    A 6. képen nem igazán látok semmit, nincsen téma sem pedig mondanivaló a számomra.
    7. kép tetszik, jó lett szerintem. A 8-asban már látok némi fantáziát, csak kicsit sötét lett az előtér, de a technikai dolgokba idővel mindenki belejön.
    A 9.10. képet nem lehet digitális trüközés nélkül megoldani, nem lehet megcsinálni úgy, hogy minden jó legyen rajta.
    11. képet szerintem vágni kellene, zavaróak lehetnek a kocsik, vagy ha akarod őket, akkor máskor szerintem érdemes többet beletenni belőlük.
    Az utcsó kép pedig jó lenne ha mondjuk a motívum valamelyik darabja teljes egészében rajta lenne a képen.

    Amit írtam azt építő jellegű kritikának szántam. Remélem nem okoztam csalódást, és egyre jobb képeket fogsz csinálni!
    Olyan kevés hölgy fotós jár erre felé. ;]
    Csak így tovább :DD


    Bocsi ha hosszú és unalamas lenne :))

    Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

Aktív témák