Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyogo83

    senior tag

    Látom nem csak én küszködöm a nettel bő 1-1,5 hete. Nálam (Bp, XIV ker) 1 hete kezdődtek kisebb-nagyobb packet lossok lenni, de nemigazán néztem utána mivan, gondoltam router besokallt majd tolok egy resetet neki. Nos 3 napja viszont ordenáré módba váltott a net, ha ment akkor stabilan a maximum 20/10 jött, 2-3ms-es ping mellett. De lassan már ott tartok hogy netezni/melózni idegörlő, mert szinte folyamatos a packet loss.

    Ezt nemrég csináltam, csak az elmúlt majd fél óra eredménye(router nélkül, no torrent, stb):

    Nem tudom van-e értelme egyáltalán szólnom a központba, mert felidegesíteni nem akarom magam rajta hogy úgy kezelnek mint egy hülyét(pl.: biztos jól bevan dugva a hálózati kábel? próbálta már újra indítani a gépet? stb)
    Azon kívűl szerintem bőven tudnak a hibáról, de azért illene valamit reagálniuk hogy mégis mire számítsunk. :W

    [ Szerkesztve ]

  • nyogo83

    senior tag

    14. kerületben tapasztal más is gondokat a net/kábel TV-vel?
    Hétvégén csak 1x-2x szakadt meg a net, de tegnap óta folyamatosan szakadozik. Kb minden 4-5.-ik ping request timeoutol. Ezzel párhuzamosan a kábeltvn a digitális csatornáknál jópár meg se jelenik, csak véletlenszerűen/szakadozva (pl RTL Klub). Nettel router nélkül is ugyanez a gond.

    Betelefonáltam, mire ez volt a konkrét válasz:
    - látja hogy szakadozik a net, de tuti nálam van a gond. 2500Ft kiszállási díj ellenében tudnak kijönni megnézni, megjavítani. Akár náluk van a hiba, akár nem.... :W :F
    - digitális adásokat próbáljam meg újrahangolni, de ha nem jön be, vagy továbbra is problémás, akkor ÍGY JÁRTAM. Mivel garanciát nemtudnak a digitális adásra vállalni, csak akkor ha bérlek tőlük set-top boxot digitális vételre :F

    Erősködtem, hogy azért csak gyanús, hogy a net meg a tv is szar, akkor nem nálam van gond, de az ügyintéző ragaszkodott hozzá, hogy csak akkor jönnek ki, ha előre vállalom hogy kifizetem a kiszállási díjat....

    Hát ez meg mi a f...om már? Ezek ismeretében mivel lejárt a hűségem, erősen elgondolkodom másik szolgáltatón.

  • nyogo83

    senior tag

    válasz Flashget #16321 üzenetére

    Közben beszéltem újra egy konstruktívabb hozzáállású ügyintézôvel, aki berögzítette a hibát és kiküld szerelôt a lépcsôházi elosztót lecsekkolni, mivel ha a két hiba együtt jelentkezett, kicsi az esély hogy nálam legyen a hiba. Pluszba még elküldtem nekik egy speedtestet a 20/10 helyett 3/0.4 MBit-es sebességrôl.
    Egyébként gyanítom tudják hogy nem 100-as az eszközük, mert 1 hónap alatt 3x térdelt le teljesen, akkor mindig csak újraindították.

  • nyogo83

    senior tag

    Latom masnak is van problemaja digi neten keresztul bizonyos szolgaltatasok eleresevel.
    Gyanus, hogy naluk van a gubanc?
    Par napja pl az email kliensem nem tud csatlakozni a szerverhez (timeoutol az adott porton), mobilnetrol tokeletes.
    Sok mas szolgaltatas is sokszor ugy megy, mintha valami betarcsazos netrol lennek, vagy az is timeoutol.
    Router hibat kizarnam teljesen, speedtest szzerint a sebesseg fullra megvan, megpingelve par szervert szinten nincs semmi kiugro timeout vagy packet loss.

    Olyan mintha a diginel a kozpontban a portokkal csesztettek volna valamit :U

  • nyogo83

    senior tag

    válasz 4Grider #74753 üzenetére

    Egyebkent erdekes, mert desktop gepen eddig egyedul a mail-nel vettem eszre gubancot (ket nappal ezelott total meghalt a bejovo mail ami elvileg 993-as porton van). Viszont telefonon tobb streaming szolgaltas is volt hogy akadozott, vagy csak toltott a vegtelensegig (video/zene). Olyan, mintha bizonyos portokat erintene csak a gond. Raneztem a NAT-ra is, de nem valtozott, nem vagyok NAT-olva.

    Nem tudom hanyszor restartoltam a routert, mert eloszor arra gyanakodtam, aztan tesztre bekotottem a TP-Link helyett egy Asust es azzal is ugyanezt csinalja, na akkor gondoltam hogy benezek ide a topicba.

    [ Szerkesztve ]

  • nyogo83

    senior tag

    Sziasztok!

    Digi FFTB netjet a mult heten kezdtek atkotni nalunk mindenhol FFTH-ra(kb 1 eve irtuk ala a szerzodest a bovitesrol, de ez mellekes:D).
    A lenyeg, hogy azota szivok vele. Az ONT bridge modban van, mogotte egy Asus AC57U router.
    Ejszaka joparszor elszall a net, ilyenkor a router logban "Timeout waiting for PADO packets" hibauzenetet latok folyamatosan a probalkozasokra. Volt hogy 1-1,5 oraig probalkozott majd ujracsatlakozott, de tegnap miutan megszakadt a net, reggelig nem csatlakozott ujra.
    Ezzel a hibauzenettel szakadt meg:
    "pppd[1534]: Serial link appears to be disconnected.
    May 17 01:42:18 WAN Connection: Fail to connect with some issues.
    May 17 01:42:22 pppd[1534]: Connection terminated.
    May 17 01:42:22 pppd[1534]: Modem hangup"

    Reggel meguntam, ujrainditottam az ONT-t, azonnal kapcsolodott.

    Erdemes ezzel zaklatnom a Digi-t, vagy ez ilyen? :((( A legnagyobb gondom, hogy a lakas be van kabelezve a bejarattol es az eszkoz a bejarat folott egy szekrenyben van, onnan megy tovabb UTP/Coax/Telefon. Marhara nem orulnek neki, ha random idokozonkent (foleg nem 1-2 naponta) letraznom kellene ujrainditani.
    A sima FFTB-vel 10 eve alatt nem volt ennyi gondom mint ezzel 1 het alatt.

    Kinomban ket napja mar ujrahuztam a kabelezest a router es az ONT kozott, amikor van net nagy gond nincs, a routeren kabelen ilyen 600Mbps/2ms ping-et merek (ok, ez nem tudom az 1000-es csomaghoz kepest mennyire jo, de ez nekem okesnak tunik).

  • nyogo83

    senior tag

    Kb 2 hete kotottek at optikaira a regi FTTB-s netet nalam. Azota szivok vele, neha lecsatlakozik az ONT, utana az istennek nem akar felcsatlakozni, a rakotott router logban : Timeout waiting for PADO packets ismetlodik. Altalaban ONT aramtalanitas megoldotta.
    ONT-Router kozott uj kabelt huztam ki a regi helyett, plusz azota egy uj routert is beraktam. Azt hittem a problemat megoldottam, de nem.
    Szombat ejfelkor ledobott az ONT es azota barmit csinalok semmi nem segit(ont-router ujrainditas, stb).
    Felhivtam az ugyfelszolgalatot, nyilvan elso korben az volt a konkluzio, hogy az eszkozben nincs hiba.
    Direktben gepet rakotve 651-es hibat dob, mire a stac azt mondta, valoszinu a kabel a hibas.
    Annyival lezartuk a vitat, hogy ketlem, hogy mind az 5 utp kabel hirtelen rossz amivel probaltam, raadasul 10 eve hiba nelkul mukodo halozat csak annyit valtozott, hogy az ONT-t a bejovo UTP-re kotottek.
    Komolyan, azalatt a 10 ev alatt nem szivtam ennyit mint az optikaval 2 het alatt.

    Volt valakinek hasonlo problemaja? Lehetseges, hogy valami szar ONT-t fogtam ki?
    Ugye annyiban szar a helyzet, hogy ha kijon a szerelo es neki mukodik, akkor ennyivel letudja a hibakeresest.

  • nyogo83

    senior tag

    válasz nyogo83 #80827 üzenetére

    Update: reggel ki is jottek a szerelok, ezert respect nekik(este 8-fel 9 korul jeleztem).
    Fogalmuk sincs mi lehet, jelerosseg rx/tx erteket tokeletesek. Lecsereltek a 4 portos Huawei ONT-t egy 2 portos kicsi Huawei-re, plusz melle egy Luster FTTH receiver a TV-nek.
    Nem orulok neki, mert tobb eszkoz, tobb kabel, de ha igy mukodik majd csak megbizhatoan akkor mas valasztasom nincs.

    Annyit mondott a srac, hogy Asus routereket nem szeretik, mert eleg sok a problema veluk a halozaton.
    Mondtam neki, hogy akkor nalam valami speci halozat van ami semmit nem szeret, mert 3 kulonbozo Asus, 2 TP-Link es 2 D-Link routerrel probalkoztam az elmult hetekben es egyiket se "szerette"(plusz ugye direkt csatlakozas).

    Annyit mondott meg a srac, hogy elofordulhat hogy amikor az ONT valamiert eldobja a kapcsolatot a kozpont fele nem szabanyos disconnect megy es egy darabig meg megtarthatja a login sessiont a rendszer, nem engedi ujra egybol felcsatlakozni a useremet. Ennek elvileg nem szabadna igy mukodnie(vagy a rendszer vagy az ONT kezeli szarul),de ha tovabbra is gond lesz, szoljak es akkor majd tovabb keresgelnek mi a gond.

  • nyogo83

    senior tag

    válasz Lackooo84 #80833 üzenetére

    Nyilvan bullshit, 10 eve FTTB-s Digi volt eddig, azalatt nagyreszt csak Asus routereim voltak, gond nelkul. A tippem inkabb hogy a Huawei ONT-kkel parositva lehetnek problemak.

    Faby: Pont ilyen kombo van nalam. AC65P, NAT kikapcs, Bridge mode. Semmi speci nincs bealliva, UPnP van csak engedelyezve es megy gond nelkul a torrent.

  • nyogo83

    senior tag

    válasz Pixx96 #113723 üzenetére

    Nem tudom hova valosi vagy, de 1 hete kezdett neha bohockodni nalam(Zuglo). Az elmult 2 napban neha olyan merteku, hogy random 3-4 masodpercekig is timeoutol , aztan egy jo darabig hibatlan. Total random, raadsul eleg surun is valtozik az ip cimem, logban lattam hogy joparszor ujracsatlakozott, pedig eddig hetekig/honapokig elment kapcsolatbontas nelkul.
    Sebesseggel nincs gond, az nagyjabol kijon, de ha egy pinget inditok folyamatosan, akkor eleg csunyan nez ki.
    De az tuti ahogy te is irod, hogy altalaban este 17-22 kozott meg egyszeruen borzalmas.
    Tegnap/ma mar vegig debuggoltam az egesz itthoni halozatot,AP, router, kabeleket, mindent. De semmi mas hibalehetoseg nem maradt, mint a Digi.
    Ettol parazok en is, hogy most ha kihivom oket, akkor pont akkor franko lesz, persze ugyanezt fogjak mondani, hogy naluk semmi gond.

  • nyogo83

    senior tag

    válasz Intruder2k5 #113726 üzenetére

    De, siman van hogy 1 honapig is ment kapcsolatbontas nelkul, meg is lepodtem. Sajnos nem neztem meg mielott ma ujrainditottam mindent, hogy mikor volt az utolso bontas, aztan a log torlodott.

    A gond ugye az, hogy amellett hogy farasztjuk egymast a hibabejelentessel, ha kijonnek es nincs hiba akkor talan 5000 Ft amit felesleges ki kell fizetni.

    kb 2 hete este 11 korul elszallt net/tv minden, a digis eszkozokon latszodott hogy optika felol sehol semmi.
    1 ora elteltevel irtam hibabejelentest, mondom reggelre max ha megjavul akkor valaszolnak, hogy kijavitva.
    Kb hajnal 2-ig meloztam, addig tuti nem volt semmi.
    Reggel 8-kor mar mukodott, jott is valasz a DIGI-tol, hogy megneztek es semmilyen rendellenesseget nem talaltak az emlitett idoszakban, tokeletesen mukodik minden. :U
    Szoval ez alapjan egy ilyen hibara kihivogatni oket a vilag penzet es idejet elszorakozhatnam ha nem akarnak a hibarol tudomast venni.

  • nyogo83

    senior tag

    válasz Dragon3000 #113732 üzenetére

    Igazad lehet, nekem is Asus routerem van, csak az remlik hogy relative sokaig megvan a kapcsolat. :B Amugy valoszinuleg amiatt tunt ennyire hosszunak, mert van hogy ugyanaz az IP cimem nagyon sokaig.
    Az viszont teny, hogy a mostani hibaval egyutt jott az, hogy pl ma is legalabb 3-4x bontotta a kapcsolatot es a legelterobb IP cimeket kaptam(92 ,89 valamennyi, illetve volt 176 es 190 valammenyi kezdetu is), igy rogton feltunt a logban.

    Intruder2k: ez a hiba meg a multkori volt, eszembe nem jutott hogy kuldjem nekik melle, eddig ha gondom volt veluk nem ilyen hozzaallasuk volt. Most ezen a packet losson kivul ami total kiszamithatatlan, semmi mas nincs.

  • nyogo83

    senior tag

    válasz thelastoth #114135 üzenetére

    Jelenleg sincs meg vezetekes net Zugloban? Reggel en is belefutottam, azonnal probaltam digis mobilnetet, az is akkor halt le. Akkor az ufsz. meg azt mondta, hogy csak atmeneti problema van, amin dolgoznak.

  • nyogo83

    senior tag

    Indexen arrol irnak, hogy atvagtak a kabelt a Vaci uton valami epitkezesen, ezert terdelt le a Vodafone es Digi szolgaltatasa. [link]

Új hozzászólás Aktív témák