Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LazzL

    tag

    válasz sb #122 üzenetére

    SB!

    ''Hátha az autós példán keresztül világosabb lesz mire gondolok: Nyilván ha vesztek egy ''alap'' autót pl, kimentek vele a szikás terepre és kitörik a lengéscsillapító, meg felzúzzátok az alját hiába mentek reklamálni, nem lesz garancia, mert nem arra lett tervezve. Ha tudtátok, hogy eleve ilyen lesz, akkor lehet, hogy vmi ennek megfelelőt kellett volna venni és fizetni.
    És akkor ''alapból'' rossz volt az az autó? Nem. Ha elvagytok vele aszfalton, akkor bírta volna 20 évig.''

    Szerintem ez nem valami jó példa a tartó garanciájának megmagyarázására. Mivel ebben az esetben a felhasználó ''nem tartotta be a használati utasításban leírt kezelési útmutatót'', és ebből származott kára.
    Az antennát a felhasználó nem szándékosan teszi ki extrém időjárási viszonyoknak, viszont a Digi sem ilyen esetekre tervezte az alapcsomagot.

    Viszont ha egy fa dőlt volna a kocsira, azt nem fogja az autós cég garanciában megcsinálni, azt fizeti a biztosító(CASCO), vagy nem. Viszont ha egy 160 kg-os sofőr alatt eltörik az ülés, azt garanciában cserélik, mivel nincs kikötve a használati utasításban a sofőr súlyára vonatkozó adat, és ha kell, 10x kicserélik a garancia időn belül, mert erre is kiterjed a garancia.
    Azaz szerintem az antennatartó használati utasításában sincs benne, hogy ne tegyük ki 80KM/h-nál nagyobb sebességű széllökéseknek.
    Illetve az is igaz, hogy ez elemi kárnak is minősülhet, ami nem tartozik a garanciális ügyintézések közé, valamint a lakásbiztosítás sem terjed ki ilyen esetekre sztem.

    De javítsatok ki, ha tévedek. :R

    [Szerkesztve]

    Üdv.: -= LazzL=-

Új hozzászólás Aktív témák