Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mackosajt

    addikt

    válasz KőkorSzaki #35984 üzenetére

    Közel 2,5-3 éve cseréltettünk kazánt.
    Kéményes FÉG-ről, turbós Saunier Duval-ra. Mezei, majdnem legolcsóbbra.

    Mivel szezon közepén akart megdögleni, és minket is megdögleszteni a régi, így sok időm nem volt érdeklődni.

    Szakikat felhívtuk, volt aki nem is vállalta, hogy 3 nap alatt hozzányúl, én meg élni akartam még, nem pedig CO mérgezésben meghalni.

    1 cég bevállalta, eljött a "főnök", felmérte, másnap jöttek, és egész nap szereltek.
    Kiderült, hogy aki korábban évente jött átnézni a régi kazánt, sz@rt sem csinált. Kémény vastagon porcicás, kormos. Kazán dettó, sőt, már igazából az égéstéren kívül égett a láng... csoda, hogy nem pukkant el... Azóta sem hívtuk karbantartani, sőt, másnak sem ajánljuk.

    Mivel sürgős volt, természetesen én megbíztam a cégben, de sejtettem, hogy valami nem lesz oké.
    Estére már a beüzemelés is megvolt (Beüzemelő szaki azóta többször járt nálunk, karbantartani is).

    Számlát nem kaptunk, garilevél nem lett kiállítva, hatóságok felé nem rendeztek semmit, pedig elkérték a rávalót.
    Fél év múlva a kéményseprő pitiáner összegért, hivatalosan átírta a kazán és a kémény adatait.

    1,5 évesen az útváltó tönkrement.
    Jött a szaki, de karját széttárta, hogy nincs gari, mert nincs pecsét a papíron... fakkk...
    30e... persze számlát erről sem kaptunk.
    Most az áramlásmérő akadt meg. Hát b@ssza meg, mivel úgysincs gari, műszaki érzék megvan, csak a vizes részhez nyúltam, így szétszedtem a használati útmutatóban leírt módon, és láss csodát, működik...

    http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

  • GIJoe

    addikt

    válasz KőkorSzaki #35984 üzenetére

    általában mint minden kocka szeretném a legjobb ár/érték arányú kazánt a szülőknek kinézni
    legalább 6-7 projektem van mindig, amiben napokig lehet olvasgatni utána járni...
    mivel most egy WESTEN típusú van nekik, ami képes 90Ks havi gázszámlát produkálni 120 nmre
    szerencse hogy vettem nekik CO érzékelőt, többször besípol, szinte havonta lehet takarítani annyira, tele megy piszokkal... persze 5 percem lesz tanácsot adni, illetve meggyőzni őket h esetleg érdemes kondenzációs kazánt venni. Bár ebben kételkedem h a leírt szerint takarékos lenne, nem erre van tervezve a rendszer, sem a kémény, sem a szülők pénztárcája
    Na meg eleve a méretezés, lehet kicsi a jelenlegi, azért kínlódik..
    Egyébként őt néztem ki.

    "fűtésrendszer vegyszeres átmosatása és inhibitorral feltöltése is 80-100k munkadíjjal, " ilyen biztos nem fognak költeni... :Y

  • vlevi

    nagyúr

    válasz KőkorSzaki #35984 üzenetére

    És ha nagyon régi a kémény, akkor a "fűtésrendszer átalakítás" egy vadiúk kéményt is jelenthet. Béléscső, satöbbi.
    Ha mindent rendesen (hivatalosan) csinál az ember, akkor minimum a duplája a költség, mint amennyibe a kazán kerül. Ha a kéményhez is hozzá kell nyúlni, akkor mégtöbb.
    Majdhogynem az egész történet legolcsóbb része maga a kazán. Éppenezért azon nem nagyon érdemes spórolni.

    "mivel most egy WESTEN típusú van nekik, ami képes 90Ks havi gázszámlát produkálni 120 nmre"
    Hát, most így hirtelen, ha 6-700 ezret félretesz az ember a fűtésrendszer felújítására, akkor ilyen gázszámlák mellett néhány év alatt visszajön.
    Szomszédunk (családi házról van szó, nem sorház) 2-3 éve cserélt kazánt. Neki is egy régi kazánja volt, + mellé, ha már szét van verve minden, akkor nyílászáró és padlás szigetelést is csinált. Persze így sokkal többe került az egész projekt, mint ami csak a kazáncserét indokolta volna, de állítólag felére esett a fogyasztás.
    Csökkenjen csak 25-30%-al, és ne a felére, akkor is néhány év, és megvan. Erre már akár hitelt is fel merhet venni az ember, mert amennyivel csökken a gázszámla, azt be lehet fizetni a hiteltörlesztésbe. Mondjuk. Talán.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák