Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Engineer086

    Modder

    válasz GIJoe #35989 üzenetére

    Ilyen magas gázszámla esetén már sztem nem csak a kazán lehet a ludas, hanem maga az épület is. érdemes lenne elgondolkozni egy alapvető energetikai korszerűstésen (falak hőszigetelése, nyílászárócsere)
    Az új kazán se fog kevesebbet enni egy rossz energetikai jellemzőkkel rendelkező házban.

    Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

  • KőkorSzaki

    tag

    válasz GIJoe #35989 üzenetére

    1. Nem tudom, megbízható-e az a CO érzékelőd, de ha igen, akkor elég nagy zűr van náluk. Szerintem hívjatok minél előbb szakembert kéményhez ÉS kazánhoz, ha még ez nem történt meg. Rossz esetben lezárják a gázt, de legalább megmenekül a család.

    2. Az a fogyasztás 120nm-re nagyon sok. Ha egyébként a kazán nem rossz, akkor azt a pénzt inkább a szigetelésre költeném (de azért arra vigyázni kell, hogy nyílt égésterű kazán mellett nem lehet "telibe szigetelni" az ablakokat).

    3. Amit írsz kazáncsere, az egy alsó hangon is "félmisis" történet, és ahogy írtam és vlevi is írta, nem a kazán lesz a legnagyobb tétel. Mindaz áll rá, amit írtam, tehát ez engedélyköteles (és tervköteles) munka lesz (ez nem tudom, hogy mennyi) + a kémény 50-100k (2 cső, mindenféle idomok és végződések + munkadíj), aztán a fűtésszerelő munkája (hasraütve 20-40k), plusz a kazán (220-400k), plusz a kazán üzembehelyezése (a Kal... kezdetű, Aristont szerelő társaságnál azt hiszem 38k + kiszállás kondenzációs kazánra, de szerencsére Ariston szerelőből van egy halom Debrecenben, lehet próbálgatni. VALAKI TALÁLT MÁR JÓT?). Bármit is vesztek, olyat válassz, akik JOGOSULTAK lepecsélteni a garjegyet, mert néhányan szerelik ugyan, de nincs is rá felhatalmazásuk / képzettségük, és nem lesz garid, ahogyan egy fenti kolléga is írta saját tapasztalatát.

    4. Nem tudom, hogy mennyire olvastad a fenti hosszú posztomat, no az is egy Ariston Clas-ról szólt (bár nem kondenzációsról, de a vezérlőpanel UGYANAZ). Ettől még nem mondom, hogy rossz az a típus, állítólag rengeteg van belőle és nincs velük sok gond, de a fenti történet akkor is megtörtént és látszik belőle, hogy probléma esetén mire számíthat az ember.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák