Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zola007

    veterán

    válasz bul07 #98623 üzenetére

    Azért az is hozzátartozik a témához, hogy túl van hypeolva ez a gyártási idő dolog a vásárlók körében.

    Én nem csodálom, ha néha tele a van a töke ezzel némelyik boltosnak / webáruháznak.
    Lassan már egy 1 éves gumit sem akarnak az emberek megvenni.

    Continental és Goodyear is végzett rengeteg tesztet erről, jó körülmények között 4 évig minimális az állagromlás.
    Megjegyzem, 3 hónapig is lehet rossz körülmények között tárolni, azt honnan tudod, hogy a fél éve gyártott gumit jól tárolták?
    Ha kiteszem a tűző napra a raktár udvarára a téli gumit 3 hónapra, amit nem erre terveztek, többet öregszik, mint egy beltérben, normál hőn és páratartalmon 3 évig tárolt gumi.

    Ezt nem rád írom, de nekem csak az szokott még szemet szúrni, hogy erre mindenki olyan háklis, de utána viszont messze nem fektet bele annyi energiát a gumi megfelelő kezelésébe.
    Fújja aktuális terheléshez (1 fő - 4 fő, üres kocsi / tele csomaggal, tél -nyár, elöl -hátul különböző) való nyomásra a kereket
    Vigye évente-kétévente futóműbeállításra, hogy ne kopjon félre.
    Ne húzassa ki csúszásig
    Ne fékezze el
    Nedves talajon/fűben ne parkoljon sokat
    Szezonon kívüli használjon gumiápolót
    Felniállványon tárolja, stb
    Ezek a dolgok minimum annyit jelentenek a gumi élettartamában, mint a gyártási év.
    _____________________________________________________________________

    Jut eszembe, megint autó téma: Saril-jellegű megnyilvánulásokat kérném mellőzni. Ne más mondja meg nekem, hogy mihez érthetek vagy szólhatok hozzá egy nyilvános fórumon. Köszönöm

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Új hozzászólás Aktív témák