Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bul07

    nagyúr

    válasz diablo1984 #142333 üzenetére

    Nálunk 200körül van az éjszakai
    Viszont nem igazán fűtött fürdőszobában van, télen simán 15fok körül van a fürdőszobában

    Viszont vezérelt áram nem mindig egyforma, mármint az hogy naponta hányszor kapcsolják be
    Ha kifogtál egy olyan időszakot amikkor plusz bevételre volt szüksége a szolgáltatónak akkor sokkal sűrűben adja a jelet, és melegít a bojler

    Csak egy példa ami nem pontos, nagyon nem mindegy hogy naponta 4-5x kapcsolják be vagy 7-9x
    Mert ha van kézmosás párszor akkor már fűt ha kap áramot, de ha ritkábban kap akkor pár fűtési ciklus kimarad és kevesebb energia megy el

    Na meg a karbantartás
    Minél több a vízkő a fűtőszál körül annál rosszabb a hatásfoka, mert ugye ne ma vizet melegíti közvetlenül hanem a vízkövet és az a vizet(de mint írtad nálatok ez nem volt gond mert szét lett szedve és átnézte a szerelő)

    Ha egyedül élnék tuti, valami időzítővel szabnám meg hogy naponta hányszor melegítheti a vizet, nem bíznám a szolgáltatóra

    Amúgy én a legolcsóbb megoldásra mentem rá anno, nem is igazán jártam utána hogy melyik hogy
    Ha most vennék a vastagabb több szigeteléssel eltátottat vennék
    És mindenképp zománcozottat

    Amúgy most hogy keresgéltem olasz bojlerekről olvastam rosszat

    Meg az alkatrész eltátottság se mindegy
    Mert bojlert nem 4-5évre vesz az ember, 10év múlva is pikk pakk kell kapni alkatrészt mert nagyon nem buli heteket várni alkatrészre, hajdúhoz pedig lehet akár 30éveshez is és nem arany áron

    [ Szerkesztve ]

    ( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

Új hozzászólás Aktív témák