Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Papaj x

    tag

    válasz 7Sony7 #132985 üzenetére

    Elméletileg ez nem meghatározható, legalábbis szerintem. (vagyis talán de..)
    Trafó részen szerintem pl. teljesen mind1, ugyanis addig nincs transzformátor feszültség (helyesebben nem állít elő), még nem kapcsolod azt.
    Inverter esetében, hát ez a nehezebb kérdés. Az, hogy az esetleges kisülés-töltődés, avagy az állandó üzem (az egyes részeken, terhelten), nem tudom meghatározható-e. (igen, gyanúsan meghatározható).
    Én úgy gondolom az állandó üzem kevesebb "kárt" csinál, mint a folyamatos ki be kapcsolás mint a pufferek, mint pedig az esetleges hirtelen "túláram" miatt, de ha tévedek javítson ki valaki. Ergo. szerintem többet használódik ki be kapcsolásnál, mint folyamatos "áram ellátottság mellett".

    Szerk.: Biztos vagyok benne, hogy nem jól fogalmaztam meg információ hiányok miatt, de remélem érhető, mire gondoltam.

    [ Szerkesztve ]

    "A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

Új hozzászólás Aktív témák