Hirdetés

Aktív témák

  • deadguy

    aktív tag

    Azt kezdem észrevenni a család egyes tagjain, hogy mindenki a saját szívügyének érzi a temetés ráeső részének lebonyolítását, de közben egyfolytában azt hangoztatják, mennyire szarul ''végzi'' a másik a ''munkáját''. Az egyik ezt mondja, a másik azt. Nekem meg az a szerep jut, hogy (miután meghallgatam mindkét félt persze), sűrűn bólogassak és helyeseljek mindenre. Nem hiszem el, hogy egy ***** temetést nem lehet úgy ''összekészíteni'', hogy a hozzátartozók ne marják egymást. Én is kapom orrba-szájba a telefonokat, hogy: -Tudok egy jó melót, ha érdekel hívj azonnal akár éjjel is!!, meg hogy:-Ha tanulni akarsz, tudok egy jó helyet, csak szólj, elintézek mindent!. És hát PERSZE, hogy mindezt olyanok ígérgetik, akik az elmúlt 26 évben szartak a fejemre, nem is láttam őket, csak elvétve, most meg hirtelen az én életem egyengetése lett az életcéljuk... rühellem az ilyen embereket. Most attól valaki JÓ FEJ lesz, ha oroszlánrészt vállal az ügyintézésből, az anyagi részéből, vagy derekasan helytáll a hozzátartozó mellett??? Undorító, ennyit erről. Az anyám meghalt, de nem egy olyan fiút hagyott itt, aki más segítségére szorul, hanem egy olyat, aki veszi ezt az ''akadályt'' (hisz mi mást tudnék tenni?), még ha nem várt ''akadály'' is ez. Elég lesz nekem figyelnem, hogy apám ne az alkohol felé nyúljon, hanem inkább üljön be hozzám és beszélgessünk (remélve, hogy nem szídni fog mindenkit, akit nem szeret).
    '' Élni veszélyes dolog és eddig mindenki belehalt...''

Aktív témák