Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • woodworm

    veterán

    válasz vottokar #246 üzenetére

    Igen, az lenne és benne a gyári driverrel, ami nála jól működik.
    A leírásban nem volt túl bőbeszédű:
    1. From dd-wrt to Padavan:
    mtd write -r DIR-860L_3.4.3.9-099.trx linux

    2. Write factory partition:
    mtd_write write mtd2.bin "Factory"

    Hogy a későbbiekben visszafordítható legyen a folyamat készítettem egy teljes backupot openwrt alatt, meglepetésre teljesen más a flash kiosztása, mint ddwrt alatt. Nehogy az legyen, hogy valamit nem jól csinálok, elindultam ddwrt alól. No, legyen innen is egy teljes mentésem az eltérő kiosztás miatt, hmmm, nem akkora a módosított mtd2, mint a mentés.
    Mi legyen? Az a mentés padavan alá szólna? Éltem a gyanúperrel, hogy az összekavarodott switch konfiguráció miatt nem lesz elérhető a rendszer, be is jött. Egyedül a wan portra dugott kábelen érzékel valamit a windows, de nem tudtam elérni se telneten, se ssh-n.

    Openwrt:

    DD-Wrt:

    A mentett és a módosított mtd2 méretkülönbsége:

    Hogyan lehetne innen továbblépni, nem mellesleg esetleg visszalépni?

  • woodworm

    veterán

    válasz woodworm #257 üzenetére

    Helyzetjelentés:
    Annak ellenére hogy nagyrészt a folyamattal együtt tanulok és hátráltatnak az ismeretlen fw-k is, egy kis félsikerről be tudok számolni.
    Alapvetően a ddwrt fórumos user leírása a Moszkvában Mercédeszeket osztogatnak jellegű rádióhírre hajaz. A legnagyobb hiba, hogy belementem ebbe a ddwrt-ről indulok leírásba, mivel részlépeseket hagy ki és nagy valószínűséggel keveri a csatlakozási formákat. A parancs ugyanis nem működik ddwrt-n abban a formában, ahogy leírta, rossz a parancs megadása, a kapcsolót az utasítás elé kell tenni, előtte kell egy unlock a meghajtóra, mivel ddwrt-n nem automatikus. Ddwrt-n van telnet és az ssh-t is be lehet kapcsolni, de a padavan indulás után csak telneten érhető el, tehát vagy mindkét esetben telneten csatlakozott, vagy ddwrt-n ssh-n és padavan alatt telneten.
    Mivel meguntam a factory>>ddwrt>>padavan folyamatot, ezért felraktam az fw-t openwrt alól, ami működésre utaló jeleket ad. Böngészőben ugyan elérhetetlen és ssh-n sem jobb a helyzet, de telneten, ha akadozva is, de elérhető, néha megszakad.
    Most kellene egy mentés az mtd2-ről, mielőtt felflashelem a módosítottat. Mivel a pent nem tudom mountolni, jó lenne valami telnetes megoldás, hogy pc-re tudjam másolni a mentett fájlt.
    Vagy valami megoldás, hogy stabilan tudjak csatlakozni a rossz switch konfigurációjú routerre.

  • woodworm

    veterán

    válasz vargalex #280 üzenetére

    Megoldódott a kérdés de újabbak adódtak, ha esetleg van pár ötleted az eredeti állapot helyreállítására!

    Sikerült végigvinni a folyamatot, egy pendrive mountolása megoldotta a problémát, a végén működött a padavan. Reggel frissíteni akartam egy bővebb funkciókat tartalmazó verzióra, de újraindulás után se kép, se hang.
    A eddigi folyamat:
    - openwrt alatt:
    mtd -r write DIR-860L_3.4.3.9-099.trx firmware

    - amikor elindult a padavan, semmilyen más formában nem sikerült csatlakozni hozzá, csak telneten. Az is meglehetősen instabil volt, sokszor vált elérhetetlenné és szakadt meg a kapcsolat. A leírás szerint az mtd2 módosítása után ez rendeződik. Élve a gyanúperrel itt is mentettem mielőtt írtam:
    mount -t vfat /dev/sda1 /media -o uid=1000,gid=1000,utf8,dmask=027,fmask=137
    cd /media
    cat /dev/mtdblock2 > mymtd2.bin
    umount /media
    mtd_write write -r mtd2.bin "Factory"

    Innentől működött a router, volt hálózat, routolt és a wifi is működött.

    Reggel a frissítés után elérhetetlenné vált a router, nem tudom, hogy az fw miatt vagy mert esetleg a webes frissítést választottam. A recovery-n keresztül a gyári és az openwrt visszamegy, innen van továbbút ddwrt-re. Amikor a jelenlegi állapotot összehasonlítom az eredetivel, észrevettem, hogy openwrt alatt vannak olyan részletek, amik teljesen más partícióra kerültek. Nem akarok tovább rontani a helyzeten, az a mini howto, amin elindultam, kicsit olyan, mintha emlékezetből írta volna az user. Nem teljesen korrektül írta le a parancsot, keverte a csatlakozási protokollt.
    Teljes mentésem van ddwrt és openwrt alatt is, és a padavanos változtatásról. A hozzászólásában azt írja, hogy a ddwrt-s mtd2 partíció visszaírása rendezi az eredeti helyzetet, de mellette megjegyzi, nem teljesen ugyanakkora az a partíció, mint openwrt-n.
    Tehát igaza van és működik vajon ez a megoldás vagy más utat kell keresni?

    [ Szerkesztve ]

  • woodworm

    veterán

    válasz vottokar #287 üzenetére

    Összeszedtem egy kicsit a hosszú történetet, hogy hogyan került padavan a routeremre.
    A ddwrt oldalán találtam egy rövid szösszenetet egy usertől, hogy buildelt egy működő padavant és mellé egy módosított eepromot.
    Nem volt túl bőbeszédű: nincs rá garancia, mentsd a factory partíciót mielőtt flasheled és a módosított mtd2 nélkül instabil a router. A fájlokhoz mellékelt leírás két parancsot tartalmaz, túl sok részletezés nélkül. Később, napokon keresztül adagolva közölt olyan információkat, amelyek fontosak lettek volna.

    Mielőtt bármibe kezdünk, mentsük a teljes rendszert és jegyezzük fel a készülék mac-címeit (wan, lan, 2,4GHz, 5GHz). Mivel openwrt volt a routeren, rögtön ezzel kezdtem, mert emlékeztem a 1043-as topik egyes történeteire az art partícióval, bár éltem a gyanúperrel, hogy openwrt alól nem egyszerű visszaírni a leírásban említett partíciót.
    Később ddwrt alatt is készült egy teljes mentés és ez a fontosabb, mivel itt biztosított a visszaírás lehetősége. Tehát az új fw-t openwrt/lede alatt is fel lehet tenni, de az egyszerűbb visszatérés lehetősége miatt mindenképp fel kell tenni egy ddwrt-t a backup miatt. Az eltérő kiosztás miatt az openwrt-s mentés nem rakható vissza ddwrt-vel. (Lehet van rá megoldás, nem találtam)

    Az openwrt oldaláról vettem a scriptet, amivel a mentést végeztem, egyszerűbb így, mint a routeren vesződni egyesével. Bash script, linux kell hozzá, akár egy virtuális gépen, én a win10 beépített környezetét használtam. Külön könyvtárban vannak a router cuccai, itt hoztam létre a scriptet. Mivel maga mellé teszi a mentést, nem kell másolgatni sem később.

    #!/bin/bash

    set -e

    function die() {
    echo "$@"
    exit 2
    }

    OUTPUT_FILE="mtd_backup.tgz"

    OPENWRT="root@192.168.1.1"

    TMPDIR=$(mktemp -d)
    BACKUP_DIR="$TMPDIR/mtd_backup"
    mkdir -p "$BACKUP_DIR"
    SSH_CONTROL="$TMPDIR/ssh_control"

    function cleanup() {
    set +e

    echo "Closing master SSH connection"
    "${SSH_CMD[@]}" -O stop

    echo "Removing temporary backup files"
    rm -r "$TMPDIR"
    }
    trap cleanup EXIT

    # Open master ssh connection, to avoid the need to authenticate multiple times
    echo "Opening master SSH connection"
    ssh -oControlMaster=yes -oControlPath="$SSH_CONTROL" -o ControlPersist=10 -n -N "$OPENWRT"

    # This is the command we'll use to reuse the master connection
    SSH_CMD=(ssh -oControlMaster=no -oControlPath="$SSH_CONTROL" -n "$OPENWRT")

    # List remote mtd devices from /proc/mtd. The first line is just a table
    # header, so skip it (using tail)
    "${SSH_CMD[@]}" 'cat /proc/mtd' | tail -n+2 | while read; do
    MTD_DEV=$(echo $REPLY | cut -f1 -d:)
    MTD_NAME=$(echo $REPLY | cut -f2 -d\")
    echo "Backing up $MTD_DEV ($MTD_NAME)"
    # It's important that the remote command only prints the actual file
    # contents to stdout, otherwise our backup files will be corrupted. Other
    # info must be printed to stderr instead. Luckily, this is how the dd
    # command already behaves by default, so no additional flags are needed.
    "${SSH_CMD[@]}" "dd if='/dev/${MTD_DEV}ro'" > "${BACKUP_DIR}/${MTD_DEV}_${MTD_NAME}.backup" || die "dd failed, aborting..."
    done

    # Use gzip and tar to compress the backup files
    echo "Compressing backup files to \"$OUTPUT_FILE\""
    (cd "$TMPDIR" && tar czf - "$(basename "$BACKUP_DIR")") > "$OUTPUT_FILE" || die 'tar failed, aborting...'

    # Clean up a little earlier, so the completion message is the last thing the user sees
    cleanup
    # Reset signal handler
    trap EXIT

    echo -e "\nMTD backup complete. Extract the files using:\ntar xzf \"$OUTPUT_FILE\""

    A mentések elkészülte után fel lehet írni az fw-t, ezt ssh-n bejelentkezve tehetjük meg:
    - dwrt-n a következő paranccsal:
    mtd -r write DIR-860L_3.4.3.9-099.trx linux

    - openwrt/lede-n pedig a következővel:
    mtd -r write DIR-860L_3.4.3.9-099.trx firmware

    Hagyjuk lefutni a flash-t, a router kíírja amikor rebootol.

    Innentől lesz nyögvenyelősebb egy kicsit, mivel a patch hiánya miatt nagyon nehéz a bejutás a készülékre. Nekem telneten sikerült, radmir egy későbbi kérdésre írta, hogy ő 5G-n végezte a folyamatot, gondolom ez az 5GHz-es wifi lenne. Láttam már másoknál ebből adódó hibákat, de az akadozó, megszakadó telnet sem leányálom, rábízom mindenkire, ki, mit választ.

    A teendők sorban
    - Bejelentkezéshez az ip-cím 192.168.1.1, user: admin, pass: admin
    - Egy fat32-re formázott pendrive csatlakoztatása a routerhez, majd mountolása:
    mount -t vfat /dev/sda1 /media -o uid=1000,gid=1000,utf8,dmask=027,fmask=137

    - belépés a mountolt könyvtárba
    cd /media

    - Az eredeti partíció mentése:
    cat /dev/mtdblock2 > mymtd2.bin

    - A meghajtó leválasztása:
    umount /media

    - A nem tökéletes kapcsolat miatt többször kellett betelnetelnem, mire sikerült két egyforma és a partíció méretével egyező mentést készítenem. Ez azt jelenti, hogy ezt a lépést többször megismételtem, a pendrive-ot csatlakoztattam a pc-hez és átmásoltam a készített fájlt. Ha megvan a mentés, fel lehet írni a patchelt változatot.

    - A radmir által csatolt mtd2.bin fájlt a pendrive-ra kell másolni és és csatlakoztatás után mountolni, majd belépni a mountolt könyvtárba a korábbi parancsokkal. A flasheléshez a következő parancs kell:
    mtd_write write -r mtd2.bin "Factory"

    - A router rebootja után rá lehet nézni az adminfelületre a böngészőben. Nem emlékszem már, de valószínű, hogy nem aktív az ssh, be lehet kapcsolni.

    - Újra bejelentkezve vissza lehet írni az eredeti mac-címeket.
    lan_eeprom_mac XX:XX:XX:XX:XX:XX
    wan_eeprom_mac XX:XX:XX:XX:XX:XX
    radio2_eeprom_mac XX:XX:XX:XX:XX:XX
    radio5_eeprom_mac XX:XX:XX:XX:XX:XX

    Nem próbáltam a visszatérést, de szerintem a padavan ssh-n visszaírva az eredeti mtd2 partíció mentését és recovery-vel pedig a gyári vagy openwrt fw-t tűnik a könnyebb útnak, de természetesen ott a ddwrt-s mentés is.

    Az fw-t és a patch-et radmir készítette és a ddwrt fórumán tette közzé. Köszönet érte!

    [ Szerkesztve ]

  • vargalex

    Topikgazda

    válasz woodworm #295 üzenetére

    Elkezdtem nézegetni a firmware felrakásának módját. Nekem úgy tűnik, hogy OpenWrt/LEDE alól valóban csak annyi, ami a mellékelt readme.txt-ben is áll. Persze ehhez olyan firmware-t kell build-elni, amiben írható a defaults partíció (ugyanis alapból read-only).
    Egyébként a flash-ban elfoglalt helye valóban egyezik a padavan-ban definiált Factory partícióval.

    Padavan (forrás DD-Wrt fórum):

    Jan 1 00:00:05 kernel: Creating 7 MTD partitions on "raspi":
    Jan 1 00:00:05 kernel: 0x000000000000-0x000000030000 : "Bootloader"
    Jan 1 00:00:05 kernel: 0x000000030000-0x000000040000 : "Config"
    Jan 1 00:00:05 kernel: 0x000000040000-0x000000050000 : "Factory"
    Jan 1 00:00:05 kernel: 0x000000050000-0x000000182bf0 : "Kernel"
    Jan 1 00:00:05 kernel: 0x000000182bf0-0x000000fc0000 : "RootFS"
    Jan 1 00:00:05 kernel: 0x000000fc0000-0x000001000000 : "Storage"
    Jan 1 00:00:05 kernel: 0x000000050000-0x000000fc0000 : "Firmware_Stub"

    LEDE:

    [ 2.630000] Creating 6 MTD partitions on "spi32766.0":
    [ 2.640000] 0x000000000000-0x000000030000 : "u-boot"
    [ 2.650000] 0x000000030000-0x000000034000 : "u-boot-env"
    [ 2.660000] 0x000000034000-0x000000038000 : "radio"
    [ 2.670000] 0x000000038000-0x000000040000 : "factory"
    [ 2.680000] 0x000000040000-0x000000050000 : "defaults"
    [ 2.690000] 0x000000050000-0x000001000000 : "firmware"
    [ 2.740000] 2 seama-fw partitions found on MTD device firmware
    [ 2.750000] 0x000000050040-0x0000001d0000 : "kernel"
    [ 2.760000] 0x0000001d0000-0x000001000000 : "rootfs"
    [ 2.770000] mtd: device 7 (rootfs) set to be root filesystem
    [ 2.780000] 1 squashfs-split partitions found on MTD device rootfs
    [ 2.800000] 0x0000005d0000-0x000001000000 : "rootfs_data"

    Úgyhogy, ha valaki ki szeretné próbálni, szívesen közzéteszem azt a LEDE build-et, amiben engedélyezem a defaults partíció írását is.

    Egyébként kíváncsi lennék a használt padavan forrásra, illetve a partíció előállításának módjára is. Igazán megoszthatta volna emberünk...

    Alex

  • vargalex

    Topikgazda

    válasz woodworm #328 üzenetére

    Az a kérdés, hogy a Padavan módosítja-e a config partíciót. Én azt gondolom, hogy nem. Ha így van, akkor elég a default partíció visszaírása.

    Mert ugye Padavan Config partíció = LEDE u-boot-env+radio+factory partíció.

    Alex

  • woodworm

    veterán

    válasz vargalex #335 üzenetére

    Köszi szépen!
    A partíciónkénti visszaírást és az újraindítást én is így gondoltam, hogy csak a végén megadni az -r paramétert.

    (#336) suste
    Működik, de azzal csak az fw írható vissza. A padavan viszont más felosztásban használja a partíciókat és felülírja a tartalmát, ezért openwrt-re visszatérve nullás lesz a radio és factory partíció, a rádióadatok a defaults-ra kerülnek, ahol nem hiszem, hogy használni tudná.

  • vargalex

    Topikgazda

    válasz Capricornhun #383 üzenetére

    Szia!

    Itt megtalálod a file-okat. Hangsúlyozom, hogy ez csak egy alap LEDE build (trunk-ból fordítva) LuCI-val, amiben a radio, factory és defaults partíció is írható az alapban is írható firmware partíción felül.
    Esetleg még a Padavan felírása előtt megnézhetnéd, hogy valóban javult-e a wifi...

    [ Szerkesztve ]

    Alex

  • vargalex

    Topikgazda

    Sziasztok!

    Sajnos a konkrét teszt elmaradt, de a részegységenkénti tesztek alapján úgy gondolom, hogy működnie kell a dolognak. Szóval, elkészült az a LEDE firmware, amivel mindenféle extra parancssorozás nélkül feltehető a Padavan firmware az eszközre. A lépések a következők:

    1. Gyári felületen a firmware frissítésnél betallózod a factory firmware-t (recovery módban is mehet) - md5sum: ,19dbf602b3e143146537abd4c8b655f4, sha256sum: 72604f16dce88226c54710c48e132050e6b58a18f63677bbc4453c40f4de7fe7) - , vagy ha már LEDE/OpenWrt van az eszközön, akkor a sysupgrade firmware-t - md5sum: fd076e7447eeb247dcd20b565b22b6a5, sha256sum: .d990cbb5bf088bb3410fd5e1bfca9d7e0f31ae714fe96c289c1d70c55a97c853 -
    2. Ha végzett és újraindult a router, akkor megnyitod a http://192.168.1.1/cgi-bin/flash_padavan URL-t. Ekkor megjelenik ez a felület (természetesen helyes partíciókkal):

    3. A felület 1-es pontjában található partíciókat lemented (hogy legyen biztonsági mentésed) a Download linkekre kattintással
    4. A felület 2-es pontjában esetleg ellenőrzöd a MAC címeket, majd megnyomod a Write mtd2 partition feliratú gombot
    5. A felület 3-as pontjában megnyomod a Write firmware partition feliratú gombot. Ha végzett, újraindul a router, immár a Padavan firmware-val.
    6. Teszteled az új firmware-t.
    7. Jelzed, ha esetleg hiba van

    A firmware-ban az u-boot és u-boot-env partíciókat a biztonság kedvéért mégsem állítottam írhatóra, de természetesen a felületen ezek tartalma is menthető.
    A visszatöltés webes felületen (Recover your partitions rész) még nincs kész, de parancssorban bármikor megoldható (ha szükség van rá, megírom a konkrét parancsokat).
    Maga a firmware tartalmazza a Radmir által publikált mtd2 partíciót, valamint a Padavan firmware-t, így nincs szükség sem letöltésre, sem net kapcsolatra a művelet közben.

    [ Szerkesztve ]

    Alex

  • woodworm

    veterán

    válasz Dadan01 #598 üzenetére

    Eltérő a lede és a padavan mtd kiosztása és elnevezései, mondjuk ez a partíció pont megfeleltethető a két rendszer között. A lede defaults partíciója padavan alatt a Factory nevet kapta.
    Lehet jobban járnál, ha felraknád a vargalex által buildelt lede-t, és ott egy az egyben raknád vissza a mentést.

  • Tyrel

    őstag

    válasz woodworm #680 üzenetére

    Aha, kezdem érteni...

    Szóval a gyári firmware-ről flashelem azt a cuccot amit vargalex buildelt (abból is a factory változatot), majd ott követem a lépéseket és ez végül feltesz nekem egy Padavan-t.

    Ehhez kapcsolódóan lenne még akkor pár kérdésem:

    1. ott a felület 2. lépésénél azt mondja hogy ellenőrizzem a MAC címeket, de mit ellenőrizzek rajta? A példának linkelt képet igazán nem is értem, szerintem nem lehetne tök ugyan az a MAC címe mindegyik interfészének. :F
    Szóval itt minek kéne lennie vagy mit ellenőrzök?...

    2. Ha jól értem akkor ebbe a vargalex buildbe bele van embeddelve egy valamilyen verziójú Padavan amit ugye feltesz. Ha erről a legújabb Padavan-ra akarok frissíteni az utána már simán megy "magától" a webes felületen keresztül, (értsd. saját magát tudja újabbra flashelni a Padavan) vagy további bűvészkedést igényel?

    3. Itt aki Padavant használ az akkor mindenki azt használja amit a vargalex build feltesz? Teljesen jó az, vagy egyáltalán van értelme a legújabbra frissítenem?

    Turenkarn

  • woodworm

    veterán

    válasz xabolcs #713 üzenetére

    Nem akartam a padavan eltérő felosztásával többet foglalkozni, mivel egyes partíciókat egyesíteni, míg a maradékot darabolni kellene, hogy egy lede alatt készített mentést visszarakj. Hogy a csavar teljes legyen, ha az átmeneti fw felületén mentettél, ugyanazt kapod vissza.
    Tehát egyesítettem a lede alatt mentett következő három partíciót:
    u-boot-env.backup
    radio.backup
    factory.backup

    A létrejött fájlt felírtam a defaults.backup partícióval egyetemben, az írás végeztével áramtalanítottam a routert és recovery módban indítottam, raktam rá a kívánt fw-t.

  • woodworm

    veterán

    válasz Lipigab #737 üzenetére

    Első lépésként a már előbb említett partíciómentéseket egyesíteni kell. Én a Total Commandert használom ilyen célra. A lényeg, hogy azonos nevűek legyenek és sorszámot tartalmazzanak. Fontos a sorrend!

    u-boot-env.backup >> 01.backup
    radio.backup >> 02.backup
    factory.backup >> 03.backup

    Az első fájl kijelölése után, a tc menüben a fájl egyesítést kiválasztva a program végzi is a dolgát. A kapott fájlt át lehet nevezni mtd1.bin-re, hogy később is tudni lehessen miről van szó.
    Ha nem lenne bekapcsolva, az ssh-t engedélyezni kell a padavan adminfelületén. Párhuzamosan használtam winscp és ssh kapcsolatot, de meg lehet oldani máshogy is a másolást. Winscp-vel felmásoltam a router /tmp könyvtárába a létrejött mtd1.bin-t és a lede alatt mentett defaults.backup-ot.
    SSH-n belépve a következő parancsokat kell kiadni.
    cd /tmp
    mtd_write write mtd1.bin "Config"
    mtd_write write defaults.backup "Factory"
    Mivel nekem működő routernél nyomva tartott reset gombbal nem jött be a recovery menü az újraindulás után és az utolsó parancsnál esetlegesen megadott reboot opció sem járható út, mert a padavan a boot során rögtön módosítja a partíciókat. Ezért a két partíció felírása után áramtalanítottam a routert, majd recovery üzemmódban indítottam el. Reset lenyomva tartása mellett áramot adtam neki, a gépen fix ip-adtam meg (192.168.0.2) és a böngészőben megadtam a 192.168.0.1-es címet.
    Innentől mehet rá gyári/openwrt/lede is.

    [ Szerkesztve ]

  • vargalex

    Topikgazda

    válasz vargalex #712 üzenetére

    Nos, megnéztem a flash chip adatlapját, illetve ismételten a partíciók felosztását.

    Az adatlapból az látszik, hogy a flash 64 KB-os blokkméretet használ. Viszont a radio partíció 0x34000-nél kezdődik, ami: 0x34000 = 212992. 212992 / 1024 = 208. 208/64 = 3,25. Azaz nem blokk határon kezdődik a partíció. Ugyan így igaz ez a factory partícióra is: 0x38000 = 229376, 229378/1024/64=3,5. Csak gondolom a factory partíció írásáig senki nem jutott el. :)

    Az u-boot-env partíció blokk határon kezdődik: 0x30000 = 196608, 196608/1024/64=3. Tehát annak sikeres az írása.

    Így azt találtam ki megoldásnak, hogy build-elek egy olyan LEDE firmware-t, amiben definiálok egy új partíciót (mondjuk backup néven), ami az u-boot-env+radio+factory+defaults partíciók összessége lesz. Ez ugye blokk határon fog kezdődni, összesen 128KB, azaz 2 blokk.

    Ezzel a megoldással a korábban készített mentés is visszaírható majd, csak össze kell másolni egybe a korábbi mentéseket:

    cat u-boot-env.backup radio.backup factory.backup defaults.backup > backup.backup

    majd fel is lehet írni:

    mtd -r /tmp/backup.backup backup

    Ha minden jól megy, még ma build-elek.

    Szerk.: Padavan alatt azért sikerült visszaírni, mert ott a Config és a Factory partíció is blokkhatáron kezdődik, illetve a mértük is a blokkméret többszöröse.

    [ Módosította: Intruder2k5 ]

    Alex

  • vargalex

    Topikgazda

    válasz Tyrel #800 üzenetére

    Szia!

    Ahogy már megkaptad válaszként, a legfontosabb, hogy az érintett partíciókat (u-boot-env, radio, factory és defaults) mindenképpen mentsd le a Padavan-ra áttérés előtt. Ez kell akkor is, ha gyári firmware-ra, vagy LEDE-re szeretnél visszatérni.

    Ha felraktad a Padavan-t, akkor annak a saját webes felületén már frissíthetsz Radmir legújabb firmware-jára. (Radmir egy korábbi firmware-ja van az én LEDE build-emben is, én azt használtam. Nem tudom, hogy mi változott a legújabban.)

    Alex

  • Kisbatyu75

    tag

    Közben megtaláltam a backupolt fájlok közül a factory.backup fájlban az eredeti mac címeket (legalábbis remélem az az eredetieket tartalmazza), és azokkal egyezik most a rendszerben lévő. Akkor nem aggódok.
    Igazából csak azért érdekelt a dolog, mert az 5GHz-es wifim elég rosszul muzsikál, egy szobával a routertől márt leesik a jelerősség.
    Én meg azt hittem, majd hogy még a ház melletti játszótérre is ki fog érni a hatósugara.
    Amúgy padavan alatt én csak a Wifik MAC címét találtam meg.

    [ Szerkesztve ]

    mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

  • fireqpeg

    csendes tag

    válasz vargalex #1163 üzenetére

    Kedves Vargalex :D énmár mindent megpróbáltam...
    Egyszerűen ha itt a telefon meg a gép 1 méterre akkor jó meg gyors minden, de ha átmegyek a másik szobába ott nincs semmi se jel se sebesség semmi se sajnos.

    20-40mhz, régiót is állítottam, channel is manuálisan is volt meg automatán is, option noscan '1' ezt is írogattam neki mindent. nincs jel és max 3dbi a tx power sajnos

    Padavan ráflesselés után ezt csinálom meg:

    5. Connect to console via telnet/ssh and flash mtd2.bin:
    After reboot you will see ASUS wifi network, try to connect. At this stage firmware is very unstable, unit is slow and network is not working reliable. Default login is admin/admin and wifi pass is 1234567890 (check padavan fw pages for more info: https://bitbucket.org/padavan/rt-n56u/wiki/EN/FAQ). BE patient, get the console, mount /dev/sda1 and issue this command:
    mtd_write write -r mtd2.bin "Factory"

    6. Restore MAC addreses using lan_eeprom_mac, wan_eeprom_mac, radio2_eeprom_mac and radio5_eeprom_mac. Reboot

    7. Done! Now everything should work smoothly.

    [ Szerkesztve ]

  • woodworm

    veterán

    válasz fireqpeg #1173 üzenetére

    A mac-address még hagyján, de teljesen hiányoznak a rádió adatok. Van egy lede_to_padavan mentésem hasonló módszer után és a radio és a factory üresen marad, a defaults pedig más adatokkal íródik felül.

  • woodworm

    veterán

    válasz fireqpeg #1188 üzenetére

    Ez most kicsit úgy jön le, hogy nem a szád íze szerint beszélünk, ezért keresel egy jobban alád dolgozó forrást. Az eddigiekben autentikus hivatkozási alapnak tartottad a ddwrt fórumot, az fw-t készítő user közzétevő hozzászólásából:
    "No warranty. Backup your factory partition before flashing! Until you will not restore mtd2 router works unstable."
    Tény, hogy elég szűkszavú volt a pontos metódusról, ezért született az általad is idézett másik hsz. Az viszont a mentés szükségességéről feledkezett el teljes egészében. Szinte azonnal az fw elérhetővé tétele után itt az én kálváriám és leírásom, szerintem sokkal részletesebb mindkettőnél. Vargalex fw-je előtt így kellett működnie.
    Egyébként szerintem a ddwrt sem működik teljes értékűen vele, a gyári és a padavan fw pedig tartalmaz egy gyári alap eepromot a rádiókhoz. Sokat nem tehetsz, nincs visszaút, most már úgy kell használnod a routert, ahogy a legjobban működik, az pedig a padavan lesz.

    Az oroszoknál a 4pda fórumán van nagy élet, a padavan patchelését is ott végzik nem támogatott eszközökre. A 860l-nek saját topikja nincs, de a padavan miatt egyébként is a prométheus topikban érdeklődj/nézelődj. Radmir is ott tűnt fel, de a 860-hoz való megosztásait törölték, csak a hsz maradt.

    [ Szerkesztve ]

  • woodworm

    veterán

    válasz fecus #1195 üzenetére

    Padavanról simán visszatérve a következő eltérésekkel találkozhatsz:
    mtd1_u-boot-env: ha nincs nvram törlés akkor a partíció végén ottmaradnak a padavan beállításai. Eredeti állapotában itt csak a bootloader adatai vannak az elején.
    mtd2_radio: teljesen üres, gyárilag a rádióadatok vannak itt.
    mtd3_factory: teljesen üres, eredetileg a router gyári adatai, mac-cím, wps pin, password, wifi ssid-k, country kód.
    mtd4_defaults: a padavan alatt használt rádió és egyéb töredék, a gyári passz, hogy mit tárolt ott.

  • fireqpeg

    csendes tag

    válasz vargalex #1207 üzenetére

    Na szóval leírom miért kezdtem el ide ebbe a fórumba írogatni illetve segítséget kérni tőletek, amit én érzésem szerint nem kaptam meg, csak sok felesleges bla bla blát azaz süket dumát. Nekem fél éve kezdődött a probléma (akkór vettem a routert), aki fentebb lévőket elolvasta amit írtam az tudja a probléma ott kezdődött, gyári fw röl mentem át lede/openwrt re aztán padavan ra és elvileg ezen a ponton alakult ki az a hiba hogy valami mtd ket nem mentettem le amibe a wifi adatai voltak lede/openwrt hez. fél év alatt a problémám mindig állandó volt lede/openwrt alatt azaz a wifin akármit állítgattam a tx power 3 dBm volt maxiumum nekem ez nagy problémám volt! Amire több oldalon írják valami gyári radios lekvárt vissza kéne rakni ugye ezt én egyszerse csináltam fél év alatt, sőt a vargalex által publikát dolgot se használtam egyszerse azt az fw visszaállítós recovery vagy mit!!! Ami a lényeg utána olvasgattam külföldi fórumon ASUS RT-N56U B1 routernek és találtam egy olyan dolgot amit mondom megpróbálom még utoljára és láss csodát működik. :) Ezt amit írni fogok ezt csak amiatt teszem mert úgy gondolom hogy megosztom veletek de én semmilyen garanciát nem vállalok érte!!!
    Padavan volt a routeren padavan alatt a storage meg a factory default ot reseteltem http://i.imgur.com/hmfb41u.png tehát kaptam egy alap beállítást! Ez után router kikapcs reset gomb benyomva és router bekapcs elkezd villogni a felső led, ez a gyári recovery mod ugye. http://192.168.0.1 ugye itt bejön a dlink es firmware visszaállítás lehetősége, én itt be latoztam neki a gyári DIR-860L_REVB_FIRMWARE_2.03.B03 firmwaret flasheled vársz újraindul bejön http://192.168.1.1 alatt a firmware itt én semmit nem nyomtam nem állítgattam semmit. A router alján 10mp ig nyomva tartod a reset gombot magától újra indul teljesen alapra állítja magát! Ha ez megvan megkeresed a gyári fw-n a update lehetőséget ott megadod neki openwrt-ramips-mt7621-dir-860l-b1-squashfs-factory.bin ezt a firmwaret amit innen https://forum.lede-project.org/t/optimized-build-for-the-d-link-dir-860l/948 töltöttem le a r5645 öt! Tehát ha kész a flesselés squashfs-factory.bin el megkeresed Luci alatt http://192.168.1.1 itt be kell jönnie System:Backup/Flash Firmware nél a Reset to defaults: Perform Reset gombot és rányomsz vársz kicsit újra indul bejön! Én letöltöttem előre a openwrt-ramips-mt7621-dir-860l-b1-squashfs-sysupgrade.bin firmware t is mert ugyanezt el kell játszani ezzel is annyi hogy amit kaptál Luci alatt megkeresed megint System:Backup/Flash Firmware a részt csak most Flash new firmware image erre lesz szükséged Keep settings: ebből a pipát kiszeded és Image: feliratnál betallózod ezt openwrt-ramips-mt7621-dir-860l-b1-squashfs-sysupgrade.bin és flash image re nyomsz! Aztán vársz stb újraindul megint belépsz ide megkeresed Luci alatt http://192.168.1.1 itt be kell jönnie System:Backup/Flash Firmware nél a Reset to defaults: Perform Reset gombot és rányomsz vársz kicsit újra indul bejön! Na kicsit össze van zsúfolva a leírás. Remélem nagyjából kivehető a lényege, én ennyit csináltam és azóta működik minden rendesen. Mellékelek nektek 1 képet ami a fő problémám volt most már a tx power 3 dBm helyett tx power 23 dBm megy és jó a lefedettség illetve megy normálisan!!!

    http://funkyimg.com/i/2AMNu.jpg

    Hátha tudtam segíteni illetve persze majd a tőlem jobban hozzáértő emberek majd kianalizálják a mondandóm lényegét és talán ha ez a módszer beválik másnak is akkor csinál majd valaki egy egyszerűbb leírást!

    Üdv mindenkinek illetve Boldog Újévet Kívánok!!
    Ha esetleg van helyesírási hiba akkor elnézéseteket kérem.

  • Vigyorka

    senior tag

    Sziasztok!

    Padavanról Lede-re.
    A mentések visszaállítása... (kösz a leírást! :R )
    "Innentől mehet rá gyári/openwrt/lede is." - melyik? factory vagy sysupgrade
    Lede-ből melyik az ajánlót?

    By

    [ Szerkesztve ]

    Vigyorka

  • vargalex

    Topikgazda

    válasz F.B.I. #1315 üzenetére

    A factory verzió valóban a gyári felületen a firmware frissítésnél felrakható LEDE build, de csak akkor ajánlom a felrakását, ha nem kell semmi olyan, ami nincs beleforgatva. Ugyanis kernel modulokat nem fogsz tudni utólag telepíteni rá a lede repo-ból.
    A wifi-ről az utóbbi 2 nap tapasztalatai alapján azt tudom mondani, hogy az open source mt76 driver utolérte a Padavanban használt gyári MTK drivert. Padavannal eddig sem volt problémás a wifi.

    [ Szerkesztve ]

    Alex

  • #95590400

    törölt tag

    válasz Headless #1506 üzenetére

    nagyon köszi, ilyesmire gondoltam, hogy legyen usb-s hdd megosztás, torrent, valami felület, ahol beállíthatom és működjön stabilan wifistül, mindenestül.
    openwrt/lede kimaradt az életemből, oleg, ddwrt meg tomato amit használtam eddig. anno még optware-el is, de ha lehetséges, akkor azért kihagynám a parancssort már az életemből.
    padavan felületet már láttam, de azért elég bonyásnak tűnik, mondjuk a telepítés nem annyira, csak ha nem jön be, akkor a visszamigrálás.
    a gyárira melyik verziót kell felpakolni? squashfs-factory?

  • Kisbatyu75

    tag

    Sziasztok!
    Padavanról áttérnék LEDE-re. Ehhez még mindig ezek a mérvadó lépések?:
    [(#604) vargalex]
    Ezek a buildek miben különböznek?:
    1.:[OpenWrt]
    2.:[Suste]
    Padavanról visszaállás után factory vagy sysupgrade bin-t kell feltelepíteni?
    Köszi a válaszokat!

    [ Szerkesztve ]

    mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

  • Bici

    félisten

    Sziasztok!

    Az egyszerűsített leírás alapján akartam volna padavan-t inhalálni lede után.
    A webes felületről raktam fel először az update csomagot, ami nem sikerült, majd recovery-ből a factory-t.
    Ezzel már bebootolt, de azt mondja magáról, hogy Lede reboot. Ez wtf?
    Ennek kell lennie? Vagy valami elmászott?

    Kössz!

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • Vigyorka

    senior tag

    válasz xabolcs #2103 üzenetére

    Április elejétől nem tudom a snapshot verziót felrakni.... (recovery módban (a factory-t) és működő "régebbi" Openwrt -ről se...)
    Mi a megoldás rá?
    (((Padavan van fent...)))

    Vigyorka

  • xabolcs

    őstag

    válasz Bici #2204 üzenetére

    Eloszor is: kereses - padavan factory es olvass! Irni egyelore nem kell a routerre semmit!

    aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

Új hozzászólás Aktív témák