Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Csemike

    csendes tag

    válasz Csemike #116 üzenetére

    Második, befejező rész következik.

    Mint ahogy írtam, hétfőn lezavartam egy felvételit a Nagyvárad téren. Másnap reggel viszont már Nyíregyházán kellett lennem.

    Eleinte gondban voltam, mert a behívó szerint 8:30-ra ott kellett lenni, viszont az első vonat Budapestről csak 9:24-re ért le. Letelefonáltam a tanulmányira, s ott egy hölgy azt mondta, hogy jó, hogy telefonálok, mert velem akarták kezdeni a felvételit, de így akkor beír későbbre, aztán odaérek, amikor odaérek.
    Már napokkal előtte interneten megvettem a vonatjegyemet, így reggel csak a jegykiadó-automatához kellett odamennem, és bepötyögni kódot, hogy aztán reményteljesen szoríthassam magamhoz. Kedd kora reggel lévén (a vonat 6:23-kor indult) nem gondoltam volna, hogy tömött InterCityn fogok utazni, s noha indulás előtt 20 perccel már felszálltam a vonatra, a helyemet már elfoglalta egy nyanya. Ahhoz képest, hogy fél ötkor keltem és nem voltam túl kedves hangulatomban, nem állítottam fel a banyát a helyemről, hanem átültem máshova. Szépen megtelt a vagon, s pontban elindultunk. Egyre több felszálló volt, míg Szolnokon egy srác kissé türelmetlen hangsúllyal szólt: "Ne haragudj, elfoglalhatnám a helyemet?" Szerintem ő lepődött meg a legjobban, mikor csak egy "Persze." volt a válaszom és már szedelőzködtem is. A banya még mindig ott ült a helyemen, de mivel volt még üres hely, hát leültem oda, s így érkeztem meg 3 óra utazás után Nyíregyházára.
    A főiskoláig még buszoznom kellet 6 megállót a 8-as busszal, ami természetesen az orrom előtt ment el. Negyed órát vártam a következő buszra, s mivel sehol nem láttam jegyvételi lehetőséget a sofőrtől vettem 230 Ft-os jegyet. (Elővételben 140 Ft lett volna.)
    Szerencsésen megérkeztem a fősikolára (igazából a Debreceni Egyetem Egészsgügyi Karáról van szó, de mivel a Nyíregyházi Főiskola épületében van, ezért egyszerűen csak főiskolának hívom). Ott kiderült, hogy az a bizottság, akihez be voltam írva, már végeztek. Kicsit bepánikoltam ettől, hiszen akkor hiába utazgattam, de aztán egy hölgy, aki látta, hogy ott tanácstalankodom, elintézte, hogy a másik, még vizsgáztató bizottságnál lefelelhessek. Áldassék a neve.
    Így kb. 15 perc után sorra kerültem én is. Közben beszélgetni kezdtem egy másik felvételizővel. Kiderült, hogy előző nap is együtt felvételiztünk a SE-n. :) Előttem ő felvételizett. Kicsit ideges voltam, ugyanis nem olvastam el maradéktalanul a feladott szakirodalmat, de ezzel nem voltam egyedül.
    Végül a munkámról kérdeztek, a gyermekvédelmi törvényről, kb. úgy mint tegnap, csak nem 47 percben, hanem 10-ben.
    És megadták a maximum pontot, 50-et. :) Úgyhogy nagyon szimpatikusak voltak. :))

    Hazafelé együtt utaztam Ilivel, az újdonsült ismerősömmel. Beavatott, hogy a buszállomáson, az a lakatlannak tűnő bódé, ahol semmi nincs kiírva, na ott lehet jegyet venni. :) Hát nagyon örültem, hogy utólag tudom meg. :D
    Telefonszámot, e-mail címet cseréltünk, és kifejeztük egymásnak abbéli reményünket, hogy valahol csak csoporttársak leszünk.
    Azóta írt e-mailt, kiderült, hogy neki sem sikerült sokkal jobban a SE-s felvételije. :( Pedig nem két napja van a pályán... Pofára ment volna az egész? :((

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák