Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mhmpista

    aktív tag

    válasz Yutani #953 üzenetére

    Szerintem a BTC-BCH között csak sima airdrop volt. Coin terjesztésnek egy módja.
    Ez inkább olyan mint az Ethereum (ETH-ETC) Ethereum classic lehet.
    Ha nagy százalékban átállnak akkor az a pár százalék elhall. Viszont ha a bányászok aránylag nagy része, nem áll át akkor esetleg előfordulhat ilyen szakadás.

  • mepet

    addikt

    válasz Yutani #953 üzenetére

    Átrágtam magam a redditen. Annyit sikerült csak összeszednem egyáltalán nem megbízható forrásból, hogy tutira hard fork lesz, de nem minden hard forkkor keletkezik új coin, most valszeg nem lesz új coin.

  • KilgoreTrout

    senior tag

    válasz Yutani #953 üzenetére

    A hard fork annyit jelent, hogy a frissített blokklánc nem kompatibilis az eredetivel. Normális esetben minden bányász és node frissíti a szoftvert és megy minden a régi kerékvágásban. Tehát frissül az ETH blokklánca.
    (A soft fork pedig az, amikor valami olyan változtatás van a szoftverben, ami visszafelé kompatibilis, tehát a frissítés előtti verziójú node-ok és bányászok is ugyanúgy tudják még használni, csak az új funkciókhoz nem férnek hozzá).

    Akkor keletkezik új coin, ha jelentős mennyiségű bányász és node futtató:
    - nem ért egyet a hard forkkal és nem frissíti a szoftverét (ez történt az ETC esetében)
    - vagy "önkényesen" frissítenek egy más verzióra (ez történt a BCH esetében)

    és sikerül elérniük, hogy a tőzsdék is listázzák a forkolt coint. Ez utóbbi azért lényeges, mert te is tudod forkolni a BTC-t úgy, hogy simán átírsz pár paramétert a konfig fájlokban - viszont akkor a tőled érkező tranzakciók nem lesznek kompatibilisek a bányák szoftverével és vissza fogják utasítani azokat, nem kerülnek be a BTC blockchainbe, szóval egy teljes saját infrastruktúra nélkül nem lesz használható pénzként. (Ilyen pl. a BTC testnet, ami egy forkolt, alternatív blokklánc, amit csak tesztelésre használnak.)

    A BCH kirívó eset, mert a kínai bányászok egy része szerette volna a blokkméret növelését, ergo egyből volt mögötte infrastruktúra és lobbierő, ezért a tőzsdék is viszonylag gyorsan elkezdték listázni. Az ETH Classic is hasonló történet, ott a bányászok egy része azzal nem értett egyet, hogy az eredeti láncot forkolja Butterin (hogy a csalás miatt ellopott ethereumokat visszaadja a tulajdonosainak).

    Szóval ha most nincs különösebb tiltakozás az ETH hardfork miatt, akkor nem keletkezik új coin és egy átlagfelhasználó semmit sem vesz észre majd a dologból.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák