Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • butch3r

    senior tag

    válasz margithid #6063 üzenetére

    első körben mindeképp kerülj tisztába az alapokkal, talán a legfontosabb, hogy miért kell úgy őrizned a privát kulcsodat vagy kulcsaidat mint a szemedfényét. pl:

    [link]

    "Egy átlagos Bitcoin pénztárca egy wallet.dat file-t fog létrehozni, amiben benne van a privát kulcs. Ezt a file-t egy biztonságos helyen kell tartani úgy, hogy lemásolod pl. egy titkosított adathordozóra vagy egy külső adattárolóra, vagy egyszerűen csak leírod egy darab papírra és elrejted." nagy különbség hogy nem kell a wallet.dat -ot őrizgetni, elég csak a privát kulcsodat. de azt nagyon

    nekem pl mobilos electrum app-al lett létrehozva a seed-em, 12 szó, ezek a szavak le van írva 1-1 papír lapra amikre baromira vigyázok. ha szükségem van a tárcámra, hogy utaljak akkor beimportálom a 12 szót és kész. 1-2 perc max és újra ura vagyok a walletemnek. fogadáshoz nem kell, mert ahhoz a publikus kulcsod kell.

    "HD tárcák, azaz hierarchikus meghatározó (hierarchical deterministic) tárcák jöttek létre, amelyek képesek létrehozni egy kiinduló mondatot, amit mag mondatnak hívnak. Ez a mag általánosan használt szavak sora, amelyet megjegyezhetsz a hosszú, zavaros privát kulcs számsora helyett.

    Később, ha a tárcád elromlik vagy ellopták, beírhatod ezeket a szavakat abból a célból, hogy rekonstruáld a privát kódodat. Ezen felül a HD tárca még számos Bitcoin címet képes generálni ugyanabból a magból. Minden tranzakció, amelyet az azonos magból alkotott címre küldenek, ugyanannak a tárcának képezi majd a részét."

  • fireman123

    őstag

    válasz margithid #6063 üzenetére

    Én a ledgert favorizálom hosszú tárolásra, persze ha kereskedni is akarsz akkor kicsit macerás a ki-be küldözgetés.

    Ledger supportban minden le van írva annak használatáról, igaz nem magyarul, de még google translate-al is megérthető, ...legalábbis tájékozódásra elegendő, aztán ha van konkrét kérdés akkor a hozzáértők tudnak segíteni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák