Hirdetés

Aktív témák

  • Lafayet

    csendes tag

    Szép napot mindenkinek!

    A téma címében látható hangkarival (ok, mégegyszer :) X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro)vívok már-már vérre menő harcot, de csak nem akar működni a nyavajás. A kártya előéletéről: barátomtól vettem miután ő megvált a PC-jétől, nap mint nap hallottam és láttam a karit működni nála (egy kb ugyanolyan gépben mint az enyém), valamint tudom, h a kártya vendégeskedett egy másik közös barátunknál is, nála is tökéletesen ment.

    Tehát az 1. tulajtól megvéve nálam állt kb 1 évig a dobozában, majd betettem gépbe, had szóljék. A gépem: OS: x86 XP SP3, Aopen AX4SPE-UN alaplap, P4 3.0GHz HT Prescott cpu, 3GB 400MHz DDRI ram, Corsair VX550 táp (amit itt vettem :C ,ez itt a reklám helye :D ), hmm mi lehet még releváns most..vidkari fontos? Egy HD3850 AGP.

    PCI slotok kiporolva, váltogattam is mind az ötben a karit, nehogy IRQ akadás legyen. Eredeti CD-ről, vagy Creative honlapjáról a X-Fi series driver 2.18.0013 telepítéskor a kövi hibaüzenetbe futok: The audio device supported by this application is not detected. The application will exit. Magyarul: A program által támogatott hangeszköz nem található. A program kilép.

    Tehát XP-n próbálkozom. Eszközkezelőben a Hang-, Videó- és Játékvezérlők alatt megjelenik, 'X-Fi Audio Processor (WDM)' néven, ám sárga körben felkiáltó jellel. A Tulajdonságok lapján pedig "Az eszköz nem indítható (kód:10)" látható. Vezérlőpult/Hangok és Audio alatt minden ki van szürkítve, "Nincs audioeszköz" olvasható.

    Hardvervarázslóban a gyári install CD-n keresve az XP nem talál drivert, ha manuálisan futtatom a CD setup.exe-jét, akkor pedig a fenti "nincs támogatott eszköz" hibát kapom restart után. Érdekes, hogy a barátom (az 1. tulaj) ezt a CD-t használta, és semmi gond nem volt anno.

    Win7 32 és 64bit-en is volt tesztelve a kari, x64-en ment a 2.18.0013 driverrel kb úgy fél-egy óráig, a gép tulaja elment hazurról, és mire visszaért, már nem szólt...32bit win7-en ugyanazok a hibaüzenetek mint nálam XP-n.

    A PAX driverek készítője által javasolt driverekkel ugyanazokat a hibaüzeneteket kaptam, Daniel_K 'X-Fi Support Pack 2.0'-ja pedig el sem indult, mondván nincs támogatott eszköz a gépben.

    Érdekesség még, hogy a kártyán lévő gyári cimkén SB0460 termékkód van, ami tudtommal az XtremeMusic azonosítója (az XtremeGamer Fatal1ty Pro-é SB046A vagy SB0466; viszon az XtremeMusicot meg pont az XtremeGamerrel váltották le ahogy tudom), Everest 5 pedig 'Creative CA20K1 X-Fi Xtreme Fidelity Audio Processor' néven ismeri fel a kártyát, ami ugyancsak megegyezik az XtremeMusic-kal. Minden driver telepítési kísérlet között használtam Driver Cleaner Pro-t, driver.cab cleanert, Driver Sweapert, CCleaner registry pucoldáját, Auslogic registry pucoldát és registry defragját.

    Tehát, várom bárkinek az ötletét, aki már látott ilyet, használt ilyen kártyákat, vagy van bármi javaslata, hogy mit lehetne csinálni, h végre szóljon a nyavajás.

    Előre is köszönet

    (U.i. a képen a probléma összefoglalása)

    [ Szerkesztve ]

    "They wouldn't call it research if they knew what they were doing" - A. E.

  • Lafayet

    csendes tag

    válasz Lafayet #1 üzenetére

    Hmm..de hol a kép? Na mindegy, mondjuk itt: http://i41.tinypic.com/33z74ee.jpg

    "They wouldn't call it research if they knew what they were doing" - A. E.

  • dudika10

    veterán

    Kérdésednek már van megfelelő topik.

    Akár itt akár itt is felteheted a kérdést.

    Ezen a fórumon jobban szeretik a gyűjtő topikokat. Tedd fel a kérdésed valamelyik topikban, mert ezt hamarosan egy moderátor zárja.

    Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

Aktív témák