Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz kertsa #1796 üzenetére

    Kivonatolt formában a frissítés lépései:

    find /lib /lib64 /usr/lib64 /bin /sbin -exec pacman -Qoq -- {} + > /dev/null

    Ez kiadja, hogy milyen csomagok vannak, amik már nem kellenek. Nálam a /lib alatt régebbi kernel modulokból volt egy rakás, végül egyszerűen töröltem őket.

    pacman -Qqo /bin /sbin /lib /lib64 /usr/lib64 | pacman -Qm -

    Ezt a parancsot szerintem kihagytam véletlen, de elvileg amik kijönnek erre azokat vagy le kell szedni, vagy külön kell frissíteni. Bár azt hiszem korábban egyszer kiadtam már, de akkor nem adott vissza csomagot.

    Aztán végig kell csinálni a lépéseket amiket írnak, a felmerülő kérdésekre Y-t kell nyomni:
    sudo su -
    pacman -Sy
    pacman -Su --ignore glibc,lib32-gcc-libs,filesystem,bash

    ezen a ponton valószínüleg ki kell adni a rm -rf /lib/modules parancsot, hogy letűnjön a sok régi modul.

    pacman -Su --ignore filesystem,bash
    pacman -Su --ignore filesystem
    pacman -Su

    Nálam az utolsó parancsnál még bejött, hogy el kellett távolítanom az /sbin mappát a fájlrendszerből, de lehet én voltam a probléma forrása, mert sudo su - helyett csak simán su - paranncsal léptem be a root terminálba, lehet valamilyen különbséget okozott.

    Ha ezek is megvoltak, akkor még a kernelt kell újrarakni, hogy a kernel modulok is frissüljenek az új helyükkel.

    pacman -S linux

    Fontos, hogy az egész folyamat alatt véletlen se zárd be a terminált. Ha ez megtörténne, még a su -s /usr/bin/bash - paranccsal esetleg vissza tudsz menni.

    Aztán reboot.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák