- Vezeték nélküli fejhallgatók
- TCL LCD és LED TV-k
- Milyen videókártyát?
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Melyik tápegységet vegyem?
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Meghozta a Windows 11 programgyorsítóját a Microsoft
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- OLED TV topic
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
flexxx2
őstag
-
b.
félisten
Ezenél a szivárgásoknál/ leakeknél semmit nem tudniúakörnyezetről. ezek nem konkrét infók. Egy lapos GPu nak a megadott TDP kerettől és hűtéstől függően 50 % kal is lehet kevesebb a teljesítménye. MInt írja a cikk egy M4070 35W-115 W ig skálázható..
-
- = Zk = -
félisten
-
flexxx2
őstag
-
AD4MINATOR
nagyúr
Jó ez látom nem világos, így röviden felvázolom, hogy mi a gondjuk ezzel a gyártóknak. Úgyis elég sokat panaszkodtak már.
Az Intel és az AMD CPU-k már kvázi finomszemcsés működéssel is paraméterezhetők a teljesítményfelvételt tekintve, de ehhez csak a gyártói firmware-ben van lehetőség, csak a gyártók saját privát kulcsával. Ez azért van így, hogy egy notebookgyártó ne tudjon beállítani olyan paramétert, amire a specifikációk szerint nincs joga, mert akkor ugye nem venné meg a drágább procikat. Ha meg is próbálja ezt, akkor a prociban lévő biztonsági modul visszautasítja a parancsot a privát kulcs nélkül. Viszont az AMD és az Intel ezt meg tudja csinálni magának, mert ismerik a saját kulcsukat, és ilyen formában gyakorlatilag tizedwattos pontosságal tudják paraméterezni a processzoraik működését. Erre nekik van a firmware-ben egy funkció.
Na most ezt a funkciót az NVIDIA nem éri el, mert nincs meg nekik az AMD és az Intel privát kulcsa. Emiatt kénytelenek azokat a funkciókat használni, amire a notebookgyártónak joga van, és ez lényegében kimerül az adott modell specifikációiban megengedett cTDP-jében. Vagyis teszem azt, hogy ha vettél egy 28 wattos Intel procis notit, akkor a notebookgyártónak joga van ezt a fogyasztást 15 wattra mérsékelni, akár csak ideiglenesen is, és ezt az NVIDIA ugyanúgy meg tudja tenni egy programmal, erre a gyártói funkcióra építve. De nem tudja finomszemcsésen megoldani az üzemeltetést, mert a 27-26-25-ésatöbbi, illetve a különböz 0,1 wattos módosítási lehetőségektől el vannak zárva, ahhoz procigyártó privát kulcsa kell. Éppen ezért a Dynamic Boost ugyan tud teljesítménynövekedést elérni, de ezt főleg úgy teszi meg, hogy többet is fog fogyasztani a noti, mert ha a GPU-nak odaad teszem ezt 5 wattot pluszban, akkor azt úgy tudja elvenni a procitól, hogy elkezdi ugráltatni a cTDP-t 15 és 28 watt között. Nem tudnak csak úgy elvenni 5 wattot a 28 wattból. És ezáltal jön az a jellegű működés, hogy a proci órajele elkezd ugrálni másodperceken belül többször is például 2,5 és 1 GHz között. Gyakorlatilag másfél gigahertzes tartományokat ugrik pillanatokon belül. Például az Intel és az AMD a saját rendszerénél nem ezt csinálja, mert ha odaadnak 5 wattot a GPU-nak, akkor 5 wattot el is tudnak venni a CPU-tól, és szép stabil órajelet használnak hozzá. De az NVIDIA erre nem képes, mert ehhez a funkcióhoz a procigyártó privát kulcsa kell. Ezért nem nagyon megy itt a reklám a Dynamic Boosttal, mert igazából nem tudják jól működtetni. Képesek hozni teljesítménynövekedést, de annak az árán, hogy többet is fog fogyaztani a noti, és nem úgy, ahogy az Intel és az AMD, hogy a fogyasztás megmarad, és csak ballanszírozás van az energia optimális elosztásával. Az meg nagyon nem optimális, hogy másodpercenként többször 15-28 watt között ugrál a cTDP, mert akkor gigahertzes mértéket esik és nő egyik pillanatról a másikra a CPU órajele. És ezen maguk a notebookgyártók sem tudnak változtatni, mert nekik sincs meg az Intel és az AMD privát kulcsa, amivel hozzáférhető lenne a finom szemcsézettségű energiamenedzsment. Van a fix cTDP tili-toli és kész. Ezért kellene az NVIDIA-nak saját processzor, mert akkor nekik is lenne egy csomó olyan lehetőség, ami az Intelnek és az AMD-nek megvan, de nyilván nem engedik, hogy működjenek harmadik félnek.
na ez érdekes infó volt, köszi
-
Hopkins95
addikt
Azta leborult, 1000 Eurós középkategóriás kártya, mire a polcokra kerül, ezek nem normálisak
-
#96974848
törölt tag
De már készülődik a főni, közeleg a nagy visszatérés és akkor lesz 280-as euro és világbéke.

-
Sundesz
addikt
A 600 ezres Gainward 4080 alapján számoltam várható árat, illetve az Alza.hu-n listázva is 400 alatt van az Inno 3D.
-
Raysen623
veterán
Sem 340-es eurónak, sem dollárnak nincs realitása és nem is lesz a közeljövőben, utána meg pláne nem. Örülhetünk ha a 400 körüli értéket tudjuk majd tartani. Egyébként meg gbors kolléga iránymutatására hagyatkoznék.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Jó ez látom nem világos, így röviden felvázolom, hogy mi a gondjuk ezzel a gyártóknak. Úgyis elég sokat panaszkodtak már.
Az Intel és az AMD CPU-k már kvázi finomszemcsés működéssel is paraméterezhetők a teljesítményfelvételt tekintve, de ehhez csak a gyártói firmware-ben van lehetőség, csak a gyártók saját privát kulcsával. Ez azért van így, hogy egy notebookgyártó ne tudjon beállítani olyan paramétert, amire a specifikációk szerint nincs joga, mert akkor ugye nem venné meg a drágább procikat. Ha meg is próbálja ezt, akkor a prociban lévő biztonsági modul visszautasítja a parancsot a privát kulcs nélkül. Viszont az AMD és az Intel ezt meg tudja csinálni magának, mert ismerik a saját kulcsukat, és ilyen formában gyakorlatilag tizedwattos pontosságal tudják paraméterezni a processzoraik működését. Erre nekik van a firmware-ben egy funkció.
Na most ezt a funkciót az NVIDIA nem éri el, mert nincs meg nekik az AMD és az Intel privát kulcsa. Emiatt kénytelenek azokat a funkciókat használni, amire a notebookgyártónak joga van, és ez lényegében kimerül az adott modell specifikációiban megengedett cTDP-jében. Vagyis teszem azt, hogy ha vettél egy 28 wattos Intel procis notit, akkor a notebookgyártónak joga van ezt a fogyasztást 15 wattra mérsékelni, akár csak ideiglenesen is, és ezt az NVIDIA ugyanúgy meg tudja tenni egy programmal, erre a gyártói funkcióra építve. De nem tudja finomszemcsésen megoldani az üzemeltetést, mert a 27-26-25-ésatöbbi, illetve a különböz 0,1 wattos módosítási lehetőségektől el vannak zárva, ahhoz procigyártó privát kulcsa kell. Éppen ezért a Dynamic Boost ugyan tud teljesítménynövekedést elérni, de ezt főleg úgy teszi meg, hogy többet is fog fogyasztani a noti, mert ha a GPU-nak odaad teszem ezt 5 wattot pluszban, akkor azt úgy tudja elvenni a procitól, hogy elkezdi ugráltatni a cTDP-t 15 és 28 watt között. Nem tudnak csak úgy elvenni 5 wattot a 28 wattból. És ezáltal jön az a jellegű működés, hogy a proci órajele elkezd ugrálni másodperceken belül többször is például 2,5 és 1 GHz között. Gyakorlatilag másfél gigahertzes tartományokat ugrik pillanatokon belül. Például az Intel és az AMD a saját rendszerénél nem ezt csinálja, mert ha odaadnak 5 wattot a GPU-nak, akkor 5 wattot el is tudnak venni a CPU-tól, és szép stabil órajelet használnak hozzá. De az NVIDIA erre nem képes, mert ehhez a funkcióhoz a procigyártó privát kulcsa kell. Ezért nem nagyon megy itt a reklám a Dynamic Boosttal, mert igazából nem tudják jól működtetni. Képesek hozni teljesítménynövekedést, de annak az árán, hogy többet is fog fogyaztani a noti, és nem úgy, ahogy az Intel és az AMD, hogy a fogyasztás megmarad, és csak ballanszírozás van az energia optimális elosztásával. Az meg nagyon nem optimális, hogy másodpercenként többször 15-28 watt között ugrál a cTDP, mert akkor gigahertzes mértéket esik és nő egyik pillanatról a másikra a CPU órajele. És ezen maguk a notebookgyártók sem tudnak változtatni, mert nekik sincs meg az Intel és az AMD privát kulcsa, amivel hozzáférhető lenne a finom szemcsézettségű energiamenedzsment. Van a fix cTDP tili-toli és kész. Ezért kellene az NVIDIA-nak saját processzor, mert akkor nekik is lenne egy csomó olyan lehetőség, ami az Intelnek és az AMD-nek megvan, de nyilván nem engedik, hogy működjenek harmadik félnek.
-
b.
félisten
Nekem volt amúgy Manli RTX 2060 kártyám. Nem volt vele semmi különösebb probléma sem hőfokilag sem zajban. Persze érezhető volt az olcsóbb ár,de megérte anno a 25 % körüli árelőny.
-
Busterftw
nagyúr
-
Busterftw
nagyúr
OFF: Csak nekem bökte a szememet a hír, hogy az ELSA az Inno3D-vek KÖZÖSEN tervezett egy RTX4070 Ti kártyát? Mitől lett az Inno3D ennyire menő? Vagy miért nekik van a legjobb AIO vízhűtéses 4090 kártyájuk? Régen kb. Manlival egy szinten (se) lévő nonaem gyártó volt.
A Samsung is egy noname tech gyarto volt. Valamikor.
Tessek itt a valasz. -
gbors
nagyúr
Jelenleg számolhatsz 500 FT-tal, ha az MSRP árból magyar kisker árat akarsz számolni, szóval a 400e az korrekt. Illetve "korrekt". A sokáig tartott 290 körüli dollár árfolyam mellett kb. 380-nal lehetett számolni, tehát az valamivel 300e FT fölött jött volna ki.
-
Komplikato
veterán
OFF: Csak nekem bökte a szememet a hír, hogy az ELSA az Inno3D-vek KÖZÖSEN tervezett egy RTX4070 Ti kártyát? Mitől lett az Inno3D ennyire menő? Vagy miért nekik van a legjobb AIO vízhűtéses 4090 kártyájuk? Régen kb. Manlival egy szinten (se) lévő nonaem gyártó volt.
-
Sundesz
addikt
-
Raysen623
veterán
-
victorhun7
tag
-
b.
félisten
És ha hatékonyan működne menne is a világgá kürtölés, de nagyon nehéz összehangolni eltérő gyártók termékét. Az NV próbálja, de messze nem tudják megoldani ezt az Intel és az AMD segítsége nélkül. Márpedig ők annyira nem érdekeltek abban, hogy az NV-nek működjön a Dynamic Boost. Abban érdekeltek, hogy lehessen aktiválni, de igazából ne nagyon hozzon eredményt, és ez látszik is sajnos a notikon. A notebookgyártó pedig nem nagyon tud mit csinálni, mert nincs ráhatása se az Intel, se az AMD kódjaira, és ez a két cég magára szabja az efféle optimalizálást.
Ezért van az, hogy az NV meg sem említi hivatalosan. Ha esetleg nem működne, akkor tudják linkelni, hogy mi nem is említettük a speckóban. Innentől kezdve baszogasd a noti gyártóját.
Ugyanitt ugrott a Resizable BAR implementáció. Az NV meg tudja csinálni a saját oldalán, de az Intel és az AMD is kell hozzá, akik nem akarják nekik megcsinálni. Megoldják aktiválhatóra, de megközelítőleg sem ér annyit, mint például a gyártón belüli implementációk. Ezért lenne jó, ha az NV elfelejtené az Intelt és az AMD-t, és csinálnának saját procit.
-
flexxx2
őstag
"Ezért lenne jó, ha az NV elfelejtené az Intelt és az AMD-t, és csinálnának saját procit."
Biztos azért nem teszik ezt mert olyan könnyű
erre beugrott amikor az amd megvette az ati-t, és temették az nvidiát, mi lesz vele,
hát szétveri az intel+igp meg az amd+radeon szegényt,
aztán itt van még mindig, és milyen jól elvan a machine learning szervereivel -
Trailblazer
veterán
4070 128 bites rambusszal. Ez aztán dicső. Spúrkodás a végtelenségig. De persze árban nem lesz olcsóbb, mint az előző gen, sőt.
-
[K2]
tag
Ezek a mobil témák jöhetnének kínai asztali verzióban is
-
Sundesz
addikt
Alzán listázhatóak ár nélkül a 4070 Ti-k, ja sorba rendezzük árban akkor az Inno3D 397 ezer Ft alatt lesz. Ha nem lenne szar a forint akkor is 350 lenne kb.
-
AD4MINATOR
nagyúr
És ha hatékonyan működne menne is a világgá kürtölés, de nagyon nehéz összehangolni eltérő gyártók termékét. Az NV próbálja, de messze nem tudják megoldani ezt az Intel és az AMD segítsége nélkül. Márpedig ők annyira nem érdekeltek abban, hogy az NV-nek működjön a Dynamic Boost. Abban érdekeltek, hogy lehessen aktiválni, de igazából ne nagyon hozzon eredményt, és ez látszik is sajnos a notikon. A notebookgyártó pedig nem nagyon tud mit csinálni, mert nincs ráhatása se az Intel, se az AMD kódjaira, és ez a két cég magára szabja az efféle optimalizálást.
Ezért van az, hogy az NV meg sem említi hivatalosan. Ha esetleg nem működne, akkor tudják linkelni, hogy mi nem is említettük a speckóban. Innentől kezdve baszogasd a noti gyártóját.
Ugyanitt ugrott a Resizable BAR implementáció. Az NV meg tudja csinálni a saját oldalán, de az Intel és az AMD is kell hozzá, akik nem akarják nekik megcsinálni. Megoldják aktiválhatóra, de megközelítőleg sem ér annyit, mint például a gyártón belüli implementációk. Ezért lenne jó, ha az NV elfelejtené az Intelt és az AMD-t, és csinálnának saját procit.
"Ezért lenne jó, ha az NV elfelejtené az Intelt és az AMD-t, és csinálnának saját procit."
Biztos azért nem teszik ezt mert olyan könnyű
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Tényleg nem említi a hivatalos leírás, de:
"Azt azért nem említi az NV, mert nem mindegyik gyártó aktiválja."
Mutass kérlek egy olyan gyártót, amelyik egyik modelljében sem használja és szállít EU-ba és/vagy Észak-Amerikába. Nincs ilyen gyártó.
"A legtöbb notebookban nem működik, mert nem úgy tervezik a hűtőrendszert"
A magyar piacon kapható, RTX-el szerelt notebookok 80%-ban megtalálható ez a technológia (és ez egy nagyon alsó becslés, nem is tudok fejből mondani olyan típust, aminél ne lenne Dynamic Boost, talán a ZenBookoknál), igaz nem mindig maximális értékkel, de ott van. Az általatok tesztelt DASH F15 is használja.
Gondolom ez is olyan mint a pornó. Mindenki látott már, de senki sem nézi.
És ha hatékonyan működne menne is a világgá kürtölés, de nagyon nehéz összehangolni eltérő gyártók termékét. Az NV próbálja, de messze nem tudják megoldani ezt az Intel és az AMD segítsége nélkül. Márpedig ők annyira nem érdekeltek abban, hogy az NV-nek működjön a Dynamic Boost. Abban érdekeltek, hogy lehessen aktiválni, de igazából ne nagyon hozzon eredményt, és ez látszik is sajnos a notikon. A notebookgyártó pedig nem nagyon tud mit csinálni, mert nincs ráhatása se az Intel, se az AMD kódjaira, és ez a két cég magára szabja az efféle optimalizálást.
Ezért van az, hogy az NV meg sem említi hivatalosan. Ha esetleg nem működne, akkor tudják linkelni, hogy mi nem is említettük a speckóban. Innentől kezdve baszogasd a noti gyártóját.
Ugyanitt ugrott a Resizable BAR implementáció. Az NV meg tudja csinálni a saját oldalán, de az Intel és az AMD is kell hozzá, akik nem akarják nekik megcsinálni. Megoldják aktiválhatóra, de megközelítőleg sem ér annyit, mint például a gyártón belüli implementációk. Ezért lenne jó, ha az NV elfelejtené az Intelt és az AMD-t, és csinálnának saját procit.
-
#96974848
törölt tag
Azt azért nem említi az NV, mert nem mindegyik gyártó aktiválja. Így ez ilyen opcionális dolog. A legtöbb notebookban nem működik, mert nem úgy tervezik a hűtőrendszert. Viszont ez nem új dolog. Már három éve elérhető, csak notebookfüggő, hogy mehet-e. Ez tehát ilyen gyártói dolog, ami a notebookok specifikációihoz szokott felkerülni.
Az általános specifikációkat tekintve az NV annyit garantál, ami a táblázatokban van.
Tényleg nem említi a hivatalos leírás, de:
"Azt azért nem említi az NV, mert nem mindegyik gyártó aktiválja."
Mutass kérlek egy olyan gyártót, amelyik egyik modelljében sem használja és szállít EU-ba és/vagy Észak-Amerikába. Nincs ilyen gyártó.
"A legtöbb notebookban nem működik, mert nem úgy tervezik a hűtőrendszert"
A magyar piacon kapható, RTX-el szerelt notebookok 80%-ban megtalálható ez a technológia (és ez egy nagyon alsó becslés, nem is tudok fejből mondani olyan típust, aminél ne lenne Dynamic Boost, talán a ZenBookoknál), igaz nem mindig maximális értékkel, de ott van. Az általatok tesztelt DASH F15 is használja.
Gondolom ez is olyan mint a pornó. Mindenki látott már, de senki sem nézi.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Azt azért nem említi az NV, mert nem mindegyik gyártó aktiválja. Így ez ilyen opcionális dolog. A legtöbb notebookban nem működik, mert nem úgy tervezik a hűtőrendszert. Viszont ez nem új dolog. Már három éve elérhető, csak notebookfüggő, hogy mehet-e. Ez tehát ilyen gyártói dolog, ami a notebookok specifikációihoz szokott felkerülni.
Az általános specifikációkat tekintve az NV annyit garantál, ami a táblázatokban van.
-
#96974848
törölt tag
-
flexxx2
őstag
techpowerupról:
mobil 3070 256 bit, sávszél: 448.0 GB/s
mobil 4070 128bit, sávszél: 256.0 GB/s ez komoly
-
1dude
senior tag
~1000eu a középkategória lol
Nincs azzal az árral semmi gond. A vásárlók kérték ,a vásárlók megkapták
-
hombre[EU]
nagyúr
~1000eu a középkategória lol
-
- = Zk = -
félisten
engem az érdekel, mire lesz elég 1440p-ben...
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- GIGABYTE Radeon RX 9070 GAMING OC 16GB - INGYEN FOXPOST!
- PowerColor RX 6700 XT 12GB GDDR6 RED DEVIL Eladó!
- Asus RTX 4070 SUPER 12GB OC vadiuj allapot.
- PALIT RTX 5070 Ti 16GB GDDR7 GamingPro-S - Új, bontatlan, 2 év garancia - Eladó!
- Inno3D RTX 5070 Ti 16GB GDDR7 X3 OC White - Új, bontatlan, 2 év garancia - Eladó!
- AKCIÓ! GIGABYTE B650M R7 7700X 64GB DDR5 512GB SSD RTX 3080 10GB Lian Li Vector V100 Adata 750W
- Lenovo X395 Ryzen 5 pro 3500U, 16GB RAM, SSD, jó akku, számla, garancia
- HIBÁTLAN iPhone 14 Pro Max 128GB Deep Purple -2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4682, 100% AKKSI
- iKing.Hu - Apple MacBook Air 13 M2 (2022) 8GB/256GB szép állapot 88% akku 273 ciklus
- Apple iPhone 15 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest




