Új hozzászólás Aktív témák
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Azt azért nem említi az NV, mert nem mindegyik gyártó aktiválja. Így ez ilyen opcionális dolog. A legtöbb notebookban nem működik, mert nem úgy tervezik a hűtőrendszert. Viszont ez nem új dolog. Már három éve elérhető, csak notebookfüggő, hogy mehet-e. Ez tehát ilyen gyártói dolog, ami a notebookok specifikációihoz szokott felkerülni.
Az általános specifikációkat tekintve az NV annyit garantál, ami a táblázatokban van.
[ Szerkesztve ]
Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
És ha hatékonyan működne menne is a világgá kürtölés, de nagyon nehéz összehangolni eltérő gyártók termékét. Az NV próbálja, de messze nem tudják megoldani ezt az Intel és az AMD segítsége nélkül. Márpedig ők annyira nem érdekeltek abban, hogy az NV-nek működjön a Dynamic Boost. Abban érdekeltek, hogy lehessen aktiválni, de igazából ne nagyon hozzon eredményt, és ez látszik is sajnos a notikon. A notebookgyártó pedig nem nagyon tud mit csinálni, mert nincs ráhatása se az Intel, se az AMD kódjaira, és ez a két cég magára szabja az efféle optimalizálást.
Ezért van az, hogy az NV meg sem említi hivatalosan. Ha esetleg nem működne, akkor tudják linkelni, hogy mi nem is említettük a speckóban. Innentől kezdve baszogasd a noti gyártóját.
Ugyanitt ugrott a Resizable BAR implementáció. Az NV meg tudja csinálni a saját oldalán, de az Intel és az AMD is kell hozzá, akik nem akarják nekik megcsinálni. Megoldják aktiválhatóra, de megközelítőleg sem ér annyit, mint például a gyártón belüli implementációk. Ezért lenne jó, ha az NV elfelejtené az Intelt és az AMD-t, és csinálnának saját procit.
[ Szerkesztve ]
Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Jó ez látom nem világos, így röviden felvázolom, hogy mi a gondjuk ezzel a gyártóknak. Úgyis elég sokat panaszkodtak már.
Az Intel és az AMD CPU-k már kvázi finomszemcsés működéssel is paraméterezhetők a teljesítményfelvételt tekintve, de ehhez csak a gyártói firmware-ben van lehetőség, csak a gyártók saját privát kulcsával. Ez azért van így, hogy egy notebookgyártó ne tudjon beállítani olyan paramétert, amire a specifikációk szerint nincs joga, mert akkor ugye nem venné meg a drágább procikat. Ha meg is próbálja ezt, akkor a prociban lévő biztonsági modul visszautasítja a parancsot a privát kulcs nélkül. Viszont az AMD és az Intel ezt meg tudja csinálni magának, mert ismerik a saját kulcsukat, és ilyen formában gyakorlatilag tizedwattos pontosságal tudják paraméterezni a processzoraik működését. Erre nekik van a firmware-ben egy funkció.
Na most ezt a funkciót az NVIDIA nem éri el, mert nincs meg nekik az AMD és az Intel privát kulcsa. Emiatt kénytelenek azokat a funkciókat használni, amire a notebookgyártónak joga van, és ez lényegében kimerül az adott modell specifikációiban megengedett cTDP-jében. Vagyis teszem azt, hogy ha vettél egy 28 wattos Intel procis notit, akkor a notebookgyártónak joga van ezt a fogyasztást 15 wattra mérsékelni, akár csak ideiglenesen is, és ezt az NVIDIA ugyanúgy meg tudja tenni egy programmal, erre a gyártói funkcióra építve. De nem tudja finomszemcsésen megoldani az üzemeltetést, mert a 27-26-25-ésatöbbi, illetve a különböz 0,1 wattos módosítási lehetőségektől el vannak zárva, ahhoz procigyártó privát kulcsa kell. Éppen ezért a Dynamic Boost ugyan tud teljesítménynövekedést elérni, de ezt főleg úgy teszi meg, hogy többet is fog fogyasztani a noti, mert ha a GPU-nak odaad teszem ezt 5 wattot pluszban, akkor azt úgy tudja elvenni a procitól, hogy elkezdi ugráltatni a cTDP-t 15 és 28 watt között. Nem tudnak csak úgy elvenni 5 wattot a 28 wattból. És ezáltal jön az a jellegű működés, hogy a proci órajele elkezd ugrálni másodperceken belül többször is például 2,5 és 1 GHz között. Gyakorlatilag másfél gigahertzes tartományokat ugrik pillanatokon belül. Például az Intel és az AMD a saját rendszerénél nem ezt csinálja, mert ha odaadnak 5 wattot a GPU-nak, akkor 5 wattot el is tudnak venni a CPU-tól, és szép stabil órajelet használnak hozzá. De az NVIDIA erre nem képes, mert ehhez a funkcióhoz a procigyártó privát kulcsa kell. Ezért nem nagyon megy itt a reklám a Dynamic Boosttal, mert igazából nem tudják jól működtetni. Képesek hozni teljesítménynövekedést, de annak az árán, hogy többet is fog fogyaztani a noti, és nem úgy, ahogy az Intel és az AMD, hogy a fogyasztás megmarad, és csak ballanszírozás van az energia optimális elosztásával. Az meg nagyon nem optimális, hogy másodpercenként többször 15-28 watt között ugrál a cTDP, mert akkor gigahertzes mértéket esik és nő egyik pillanatról a másikra a CPU órajele. És ezen maguk a notebookgyártók sem tudnak változtatni, mert nekik sincs meg az Intel és az AMD privát kulcsa, amivel hozzáférhető lenne a finom szemcsézettségű energiamenedzsment. Van a fix cTDP tili-toli és kész. Ezért kellene az NVIDIA-nak saját processzor, mert akkor nekik is lenne egy csomó olyan lehetőség, ami az Intelnek és az AMD-nek megvan, de nyilván nem engedik, hogy működjenek harmadik félnek.
[ Szerkesztve ]
Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.
Új hozzászólás Aktív témák
- RTX 3090 Videókártyák Azonnali Felvásárlása,akár nagy tételben is!
- GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 128bit (GV-N105TOC-4GD)
- Csere-Beszámítás! Msi Ventus 3X RTX 4070 12GB GDDR6X Videokártya!
- SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 7900 GRE GAMING OC 16G
- ASUS DUAL RTX 3050 OC eladó! Fóliás! Garanciával, számlával!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest