Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • upszilon

    őstag

    Sziasztok!

    Vannak régi XP-s (munk)programjaim, amiket a mai napig használok. Van amelyik még W2000-hez készült, de ma sem tudom mivel kiváltani. (Ilyen például a jó-öreg Canopus Let'sEdit2, de a vadonatúj Splash Lite is ezt a hibát produkálja) Sajnos az új ATI kártyákkal nem tudom már őket használni. Overlay problémájuk van. A jelenség egészen egyszerű: A program indításakor hibaüzenettel leáll. Az elemzéskor kiderül, hogy a videó-memória egy bizonyos címére akarnak írni, de oda már az új driver nem enged írni.

    Hogyan lehetne ezt a gondot feloldani?

    Még annyit, hogy jelenleg egy AMD-processzoros alaplapi HD4250-es videot használok, s hozzá a legújabb Catalystet. Természetesen megpróbáltam a régebbieket is, amik meghajtják még ezt a kártyát. Sajnos nem működnek, de az látható, ahogy alkalomadtán változik a hibajelenség, tehát jó helyen kapizsgálok.

    Van egy ősrégi tesztprogram, a Canopus Stormtest, (noha én nem használom a Canopus Storm kártyáját) amivel jól láthatóvá sikerül tenni az Overlay-problémát. Ajánlom mindenkinek a tesztelésnél ezt próbálja ki. Ha nem mutat overlay-képet, akkor bizony egy sor program nem fog működni...

    Sajnos a Canopus oldalán csak a Storm-hoz adnak ini-módosítást. Ezzel ugyanis más programoknál nem megy semmire sem az ember. Valószínűleg a Catalyst oldaláról lehetne megoldást találni...

Új hozzászólás Aktív témák