Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Surfym@n

    senior tag

    Nemrég olvastam újságban, októbertől kapható lesz nálunk a PS széri legújabb tagjai.
    Az A510/A520-ashoz hasonlóan, csak felbontásban és gyors exponálásban különböznek egymástól. Előbbi ''csak'' 5 Mpixeles míg a nagyobb 7,1-et tud
    (kérdés. hogy - ugyanúgy mint régebben - ez is zajosabb képeket készít, mint a kistesó, lévén egyforma a CCD-jük). A 610-es 1,9 képet csinál mp-enként, míg a másik 2,4-et (max felbontás, no LCD, +AF-segédfény).
    előrelépés az előzőekhez képest:
    -végre ismét kihajtható az LCD kijelző

    -fejlettebb videófelvevő képességek - 640*480@30 kocka egészen 1 GB határig (ez már jó), viszont se zoom, se fénymérés nincs felvétel közben (azért digizoomot legalább engedélyezhették volna)

    hátul ujratervezett gombelrendezés pl. 5irányú választógombok, középen a SET-gomb, visszajátszásnál, a FEL-gombbal képeket lehet forgatni. Szerintem az üzemmódválasztó kétirányú gomb mintha masszívabb lenne... (összeségében jobb lett, de ez szubjektív)

    makrokészítés akár 1(!) cm-ről is. (bízom benne teleállásban makrónál már lehet számítani kissé erősebb mélységélességgel is)

    DIGIC II képfeldolgozó processzor, még gyorsabb autófokuszálás (szintén 9pontos)

    usb 2.0-s adatátvitel

    hátrányok az előző szériákkal szemben:
    újra 4db akksi kell a használathoz (viszont én kifejezetten jobban szeretem a nehezebb gépeket pl:A85)

    úgy tűnik a canon már csak a profi kategóriában tart ki a CFmellett (most vettem az a85-ömbe egy 133*-os kártyát :(( )

    még mindig műanyagból van az állványmenet (akárcsak a váz is, igaz ha nem így lenne, drágább lenne)

    megmaradt viszont:
    4*átfogású optikai zoom 2,8-as kezdő fényerővel (kár hogy a zoom nem folytonos)

    legendásan sok fényképezési mód (igaz én csak a P,M-t használom)

    manuálisban a szélső paraméterek nem változtak (tv: 15-1/2000 mp, av: 2,8-8,0)

    manual módban 3fokozatú vakuerősség

    lejátszás nézetben 2-10* zoom, valamint hisztogram mutatása, hangjegyzet stb.

    52mm-es konvertergyűrűk kellenek (asszem korábban is ennyi volt, nem vagyok benne biztos)

    jó szoftverkörítés

    adnak a készülék mellé:
    tok, csuklómadzag, 4 alkálielem, usb-kábel, AV-kábel, alk. leírás, haszn. útmutató,

    ár: előrendelni már lehet rá kb 80ezer körül, később azért megy lejjebb is
    a 620-as plusz egy tizes.

    [Szerkesztve]

    28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

Új hozzászólás Aktív témák