Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Robar

    csendes tag

    Sziasztok.
    Már három éve használok MP 160-at és semmi gondom sem volt vele idáig. Többször újratöltöttem a patronokat is. Töltés után reseteltem a fentebb leírtak alapján a patronokat és valóban működik. A kijelző továbbra is üreset mutat, de ez nem zavar, mivel tökéletesen nyomtat. Viszont a tegnap más probléma adódott. Nyomtatás közben egyet kattant a gép, olyan hangja volt mintha valami letörött volna róla. És amikor beteszem a papírt, hogy nyomtassak, behúzza ugyan, de félrerántja és ferdén megakad benne. Mindent próbáltam vele elkövetni, de hiába. Lehet, hogy valóban letörött valami a papíradagolónál?
    Estleg ha valakinak van hasonló tapasztalata vagy ötlete, írja meg. Köszi szépen.

    Ha boldog akarsz lenni, tűzz ki bármilyen célt, csak egyet ne. Magát a boldogságot.

  • Robar

    csendes tag

    válasz Robar #54 üzenetére

    Probléma megoldva. Vettem egy Canon MP 190-est.

    [ Szerkesztve ]

    Ha boldog akarsz lenni, tűzz ki bármilyen célt, csak egyet ne. Magát a boldogságot.

  • Robar

    csendes tag

    válasz Karvalyka #56 üzenetére

    How to reset the Canon MP160 after a refill:
    1) Disconnect the printer's power outlet
    2) Press and hold the power button while connecting the power outlet back.
    3) While still holding down the power button, press the reset button twice.(red circle with a triangle)
    4) Release the power button
    The printer takes about 10 seconds to show the number 0.
    5) Press + to change the value from 0 to 1.
    6) When this value is 1, press colour button; this will light up two leds.
    One is for plain paper and the other for photo paper. At this point is feed the printer with paper.
    7) Press the power button twice and the printer will print a some stuff. Don’t worry much about the printed material. I got some stripped lines and some numbers. I believe that my colour cartridge is clogged which is why I got the green strips.
    When you print this sheet the value in the display returns to zero.
    8 ) Open the printer cover cover (not the scanner cover) and remove the cartridges. With the printer still open, disconnect the power outlet.
    9) Close the lid and turn on the printer.
    10) Refill cartridges and place them back in their nice little abode in the printer

    Itt a leírás, nálam működik. Próbáld meg te is.

    Ha boldog akarsz lenni, tűzz ki bármilyen célt, csak egyet ne. Magát a boldogságot.

  • Robar

    csendes tag

    Egyébként visszatértem a 160-hoz. Szerintem jobb mint a 190-es.

    Ha boldog akarsz lenni, tűzz ki bármilyen célt, csak egyet ne. Magát a boldogságot.

  • Robar

    csendes tag

    válasz Karvalyka #59 üzenetére

    Szia. Lefordítottam magyarra neked. Próbáld meg.

    1. Húzd ki a tápkábelt a konnaktorból(220V).
    2. Tartsd lenyomva a POWER gombot, miközben visszadugod a kábelt a konnektorba.
    3. Miközben még mindíg lenyomva tartod a POWER gombot, nyomd meg kétszer a RESET gombot(piros kör benne háromszög).
    4. Engedd el a POWER gombot.
    5. Nyomd meg a " + " -t, hogy a darabszámkijelző 0-ról 1-re váltson.
    6. Amikor az érték 1-re vált, nyomd meg a SZÍNESNYOMTATÁS gombot, ez fölvillantja a ledeket, amelyek a papír típusát mutatják. Itt tegyél papírt a nyomtatóba.
    7. Nyomd meg kétszer a POWER gombot és a nyomtató el kezd nyomtatni valami értelmetlen sorokat. Miután befejezte a nyomtatást, a darabszám kijelzője ismét 0-ra vált.
    8. Nyitsd fel a nyomtató tetejét(ne csak a csannert!!!) és vedd ki a patronokat.Hagyd így nyitva a nyomtatót és húzd ki újra a tápkábelt a konnektorból.(220V)
    9. Csukd vissza a tetejét és dugd vissza áram alá, majd kapcsold be a nyomtatót.
    10. Töltsd meg a patronokat és tedd vissza a helyükre. Most már nem fognak villogni a ledek és elfogadja a patronokat újratöltve.

    Hát ez így nézne ki magyarul. Nálam működik, bár a monitoron továbbra is üres patronokat jelez, de az már a legkevésbé sem érdekel ha tudok vele nyomtatni. Azért ez sem tökéletes megoldás, mert egy bizonyos számú újratöltés után csak kell venni egy szett új patront, mivel az utántöltött kikopik.
    Remélem tudtam segíteni és bízom benne, hogy sikerül megoldani a resetet.

    Ha boldog akarsz lenni, tűzz ki bármilyen célt, csak egyet ne. Magát a boldogságot.

  • Robar

    csendes tag

    válasz bodortoni #61 üzenetére

    Szia.
    Nem lehetséges, hogy valamit nem jól csináltál? Mert nálam elsőre elfogadta és azóta is resetelve van a festékmérő. Akármilyen használt patront tehetek bele, mindent elfogad. De ha nem működik, akkor megpróbálok utánanézni még valami megoldásnak.

    Ha boldog akarsz lenni, tűzz ki bármilyen célt, csak egyet ne. Magát a boldogságot.

  • Robar

    csendes tag

    válasz Karvalyka #64 üzenetére

    Szia.
    Próbáld meg ezt.

    Áram alól kihúzni.
    Tartsd lenyomva a STOP/RESET gombot aztán nyomd le és tartsd a POWER gombot.
    Tartsd lenyomva a Power gombot és engedd fel a STOP/RESET gombot.
    Nyomd meg kétszer a STOP/RESET gombot.
    Várj 20-30 másodpercet- a led megváltozik.
    Nyomd meg a STOP/RESET gombot négyszer.
    Nyomd meg a POWER gombot kétszer.
    Kikapcs.

    Ha nem működik esetleg, akkor menj a guglira és keress rá az MPTool-ra. Egy nagyon kics és ügyes program, ami reseteli a patronokat. Van belőle 0.8.0.a, és van 0.9.6-os verzió is. Nálam mind a kettő működik. Próbáld ki őket, szerintem segíteni fog valamelyik.

    Ha boldog akarsz lenni, tűzz ki bármilyen célt, csak egyet ne. Magát a boldogságot.

  • Robar

    csendes tag

    válasz bodortoni #66 üzenetére

    Szia.
    Ha sikerült letölteni a programot, akkor egyszerűen csak indítsd el, közben kapcsold be a nyomtatót és várj egy kicsit, amíg a program beolvassa a printer adatait. Utána felismeri a printert és kiírja a tipusát, majd aktíválja a reset gombokat. Ezután megnyomhatod a tetszőleges resetter gombot, a feketét vagy színest. A tegnap kipróbáltam a 09-est is, mert az az újabbik és működött nálam. Biztos hogy bekapcsoltad a printert a program elindítása után?
    Nem tudom mi lehet az oka annak, hogy nem resetel a nyomtatód, mert az enyém egyből resetelt és azóta nincs is gondom vele.
    Még megpróbálok szerezni valami leírást, hátha tudnék segíteni.

    [ Szerkesztve ]

    Ha boldog akarsz lenni, tűzz ki bármilyen célt, csak egyet ne. Magát a boldogságot.

  • Robar

    csendes tag

    válasz Karvalyka #68 üzenetére

    Szia.
    Nekem nem az eredeti patronok vannak benne, mert már több mint 3 éves a nyomtatóm és az eredetiek már régen nincsenek meg. Viszont ami benne van, az mind a kettő utántöltött. Ha kifogynak, én szoktam őket itthon megtölteni.
    Tanácstalan vagyok!!! Nem értem, hogy miért nem sikerül resetelni a gépet. Nekem egyből sikerült a 60-as hszben leírtak alapján, és az MPTool is működik. Lehetséges, hogy a patronok miatt? Lehet, hogy amíg a gyári van benne, nem engedi? Ezt nem tudom, de talán ha lesz utántöltötted, akkor működni fog. Bízom benne. A sörétes puska meg nem ugyanaz mint a reset, legalábbis nem ugyanazt az eredményt fogja produkálni. ;)

    Ha boldog akarsz lenni, tűzz ki bármilyen célt, csak egyet ne. Magát a boldogságot.

  • Robar

    csendes tag

    válasz w.miki #83 üzenetére

    Szia.
    Pont így jártam én is a tegnap. Miután reseteltem a nyomtatót, minden rendben lett csak éppen a kék festék nem akar jönni a patronból. Beáztattam egy papír zsepit és rátettem a patront, hogy egy kicsit szívja ki a festéket a fúvókákból, és lazítsa meg a beszáradt festéket. Ha ezzel megleszek, akkor egymás után kétszer mélytisztítást fogok csináltatni a géppel. Egyszer már bevált ez a módszer és remélem, hogy most is beválik.
    Egyébként igazad van ott, ahol azt írtad, hogy meg kell nyomni a reset gombot egyszer ,ahhoz, hogy 0-ról 1-re váltson. Köszi, hogy leírtad, mert így helyesebb és lehet hogy így segít másoknak is a leírás. Még annyit hozzátennék, hogy azt vettem észre a resettel kapcsolatban, hogy ha nem működik elsőre, akkor a nyomtatót ki kell húzni áram alól és kell hagyni kb. 10 percet pihenni. Utána lehet próbálkozni újra és biztos, hogy sikerülni fog.

    Ha boldog akarsz lenni, tűzz ki bármilyen célt, csak egyet ne. Magát a boldogságot.

Új hozzászólás Aktív témák