Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bali0

    csendes tag

    Szia!

    A helyzet az, hogy a Cannon azt akarja, hogy fizessél sokat, és csak a saját patronját használjad, így beleépített egy chip-et a patronba, ami méri, hogy kifogyott-e a tinta, utántöltötték-e, eredeti patront használsz, stb. (Nameg bele is égeti a nyomtató memóriájába, ha netán utántöltöd a patront, vagy ''nem megfelelő'' patront használsz, így a garancia is ugrott a nyomtatóra...) Tehát jelenleg eddig senkitől sem hallottam, hogy lenne ''működő'' utángyártott patron IP 4200, vagy IP5200-hoz, így nem lehet őket utántölteni, nem lehet kapni utángyártott patront sem, mert ''utángyártot chip'' kéne hozzá. Fekete-fehér nyomtatásnál olyan 10Ft/oldal jön ki, egy színes fénykép kinyomtatása mennyibe kerül, azt nem tudom, de sztem az sem lehet valami olcsó így...
    Pontosan ezért vagyok gondba: a nyomtató jó, szépen nyomtat (fórumokból tapasztalatok..), de a laponkénti nyomtatási költséget soknak tartom, így nem tudom én sem, hogy milyen nyomtatót vegyek (Epsonom volt, de már elég régi:)... Lehet, hogy marad vmi régebbi típusú canon, amivel nincsen ilyen chip-es szívás, és 5-öd annyiért lehet nyomtatni, mint ezekkel ''az újakkal''. +a poén, hogy a canon nyomtató árak is mennek felfelé jól mostanság, 1 hónapja bruttó 25-ért adtak egy IP5200-ast, most meg úgy bruttó 33-ért árulják, valószínűleg a forint romlása miatt mentek fel az árak, mivel a számítógépes eszközök ára általában lefelé szokott menni, vagy stagnál...!?

    Ha valaki tud otthoni használatra ''költségtakarékos'', színes, megbízható nyomtatót, a mostani kínálat közül, az írhatna nekem tippet... (max. 30eFt-ig)

Új hozzászólás Aktív témák