Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Earl_Muttley

    senior tag

    válasz föccer #88064 üzenetére

    jajj, az ilyen chemtrail meg háttérhatalomhívő ismerőseim szokták onnan osztogatni a hülyeségeket, a'la fejszbukk... :D

    Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

  • föccer

    nagyúr

    válasz föccer #88064 üzenetére

    Legutóbb akkor állt így a helyzet, amikor egy kis jégkorszag következett be az 1645-1715-ig tartó földtörténeti időszakban.

    Földtörténeti időszak. :W Még jó, hogy nem korszakot írt. Cseszd meg, baszod, 70 év, mint földtörténeti időszak? Meg kis jégkorszak?

    Az ultimét érv: Annak idején ebben az időszakban még a Londont kettészelő Temze is be volt teljesen fagyva.

    Az átlaghőmérséklet Nyugat-Európában ebben az időszakban 1-2 °C-kal, világszerte pedig 0,5-1 °C-kal maradt el a hatvanas évek átlagától. Valaki elmondaná nekik, hogy a belső égésű robbanó motor feltalálása, meg úgy az általános ipari forradalom kezdete óta sacc 4-5 fokot emelkedett a föld évi átlag hőmérséklete, kiemelten az utóbbi 1 évtizedet? Hol tudna ez jégkorszakot okozni?

    Ja, egyébként amiről a cikk szól az kb annyi, hogy a nap ~11 éves periodikusokban változó tevékenység intenziátásának a minimumánál jár, ami azt jelenti hogy az átlagtok néhány tized százalékkal kevesebb energiát ad le. De jön a jégkorszak négynégynégy.

    :W

    üdv, föccer

    Építésztechnikus. Építőmérnök. Ingatlan adás-vétel vevő oldali támogatása. Mérnök tanácsadás, felújításhoz, átépítéshez. Excel feladatok megoldása. Lézergravírozás.

Új hozzászólás Aktív témák