Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • umnyo

    friss újonc

    válasz Ruszki #7144 üzenetére

    Először is köszi az infókat!

    A távra muszáj reagálnom. Amikor estire jártam igen sok kurzust vettem fel távon is, épp akkor volt már megszűnés alatt és elkezdtek keveredni a kurzusok táv és esti között bizonyos esetben ráadásul akkor jött a covid őrület is. Azaz bizonyos szempontból vegyesen jártam, mert nem volt más megoldás. Korábban viszont nappalin jártam 20 éve, így mindkettőbe belekóstoltam elég alaposan. Hidd el ég és föld a kettő. Tudom hogy távon meg estin azt mondják, ugyanaz mint a nappali - de ezt a diákok mondják, nem a tanárok :-). Eleve az esti és a nappali is nagyon messze van egymástól tananyag tekintetében, vannak nagy kaliberű témák amik még csak meg sincsenek említve távon vagy estin, nemhogy számonkérés belőle. A számonkérés szintje is teljesen más. Ez egyébként persze érthető több okból is. Eleve kb harmadannyi az óraszám vagy kevesebb hogy is lehetne leadni ugyanannyi anyagot, nyilván kb minden csorbát szenved. Az hogy pl teljesítményelektronikán van 4--5 összevont előadás, meg talán 2-3 labor nyáron összevontan ledrélva, ezt a mennyiségű anyagot hogyan ölelhetné fel, amikor egy bazi nagy terület? A laborok önmagukban ég és föld. A PIR dolgok -at meg sem említem, akkora a különbség. De számos más tantárgy felhozható példának, láttam a matek vizsgák feladatait, nem összehasonlítható azzal ami nekünk nappalin volt szigorlat anno. Komolyabban bele sem mentek az analízisbe, kb a felszínt érintették, de a többi témakör is jóval enyhébb volt.

    Az estinek a nehézségét szerintem más adja. Én családos emberként több gyerek mellett végeztem, mint második szakirányt családapaként kb 20 évvel később (kellett a papír), és a legnehezebb része az idő, időegyeztetés volt, mikor hol tudok szánni rá időt tanulni, beadandót csinálni, stb. Nappalin ez a fő tevékenységed, a "fő állásod", kis túlzással nincs más dolgod, nem nagyon kell másra odakoncentrálnod az életben annyira mit erre, ez teszi ki az időd nagy részét. Estin viszont meg kel oldani miközben viszed hozod a bölcsibe a gyereket rohanva a munka után, vagy épp néptáncra és sakk órára. Egy "kialakult" életbe már beilleszteni nem egyszerű móka időt szakítani rá, így aki ilyen feltételek mellett végzi, minden elismerésem, még ha a tananyag és számonkérés jóval alacsonyabb szintű is - szerintem teljesen érthető módon. És ezzel nyilván a tanárok is tisztában vannak teljesen, akár számonkéréskor is.

    Master: köszi az infókat, igen láttam, eléggé erősáramú irányzat van a szakirány moduloknál. Tanakodom rajta, a fő kérdés, hogy belefér-e a nem létező időmbe, mert nyílván sok elfoglaltsággal jár. Szóval még megrágom, de esélyes, hogy jövőre jelentkezek rá.

    Köszi mégegyszer!

Új hozzászólás Aktív témák