Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CyberPunk666

    senior tag

    válasz Khan13 #6410 üzenetére

    A bajom nem azzal van, hogy nem tudom mit tanítanak ott. 1 hónapon belül (remélem) lesz egy villamosmérnökim.

    Ez már ilyen továbbképzés info vonalon, meg némi fétis is van benne.
    De nagyon szeretem a matematikát is és gondolkoztam azon végzek egy matematikust is, és hogy az elte az lehetne ilyen kettő az egyben...

    A villamosmérnöki miatt a mérnöki tárgyakat el is fogadtatnám, ha a NIK-re mennék.

    NIK - KANDÓ

    fizika:
    1 félév 5 kredit - 2 félév 8 kredit

    villamosságtan
    1 félév 5 kredit - 2 félév 14 kredit

    digitális technika
    1 félév 4 kredit - 2 félév 9 kredit (államvizsga tárgyam)

    elektronika
    1 félév 4 kredit - 2 félév 8 kredit

    irányítástechnika
    1 félév 3 kredit - 2 félév 17 kredit (szakirányom egyik fő tárgya is ide kapcsolódik, azért + államvvizsga tárgy)

    beágyazott rendszerek
    1 félév 2 kredit - 1 félév 8 kredit (szakirány + államvizsga)

    Ehhez jön, hogy a szakirányom miatt beágyazott rendszereket és automatizálást (aka irányítátechnika) tanultam. Valamint a felsoroltakhoz gyakorlat és labor is tartozott (ezért is a brutális kreditértékek)

    Szóval a mérnöki szemlélettel itt nem lesz gond, és a tárgyakat is elfogadtatom.

    Csak az erősebb dolgokra koncentrálnék, mint a diszkrét matek, szoftech, prog, hálózatok, operációs rendszerek...
    (meg persze az össze gazdos tárgyat is elfogadtatnám)

    Illetve ezen tárgyakból sem nulláról indulok nyilvánvalóan csak nálunk ezek voltak olyanok, mint a niken a fentiek (ez lényegében a két szak közötti különbség).
    Ha a nikre megyek, akkor szerintem írok egy kérvényt, hogy egyéni tanrendem lehessen és gyorsabban megcsinálhassam. Esetleg ha nem engedik, akkor harmadéven elkezdem az msc-t a bsc-vel párhuzamosan (a villamosmérnöki erre feljogosít kreditpótlással, ami viszont meglesz addigra za niken),

    eltén viszont csak a közgáz és jogi ismerteket tudnám elfogadtatni. az egy egészen más képzés.

    Csak egyszerűen nem tudom. Minél gyorsabban szeretném magam info oldalon is kikupálni és akarok egy matematikus diplomát.

    azt nem is említem, hogy lassan egy éve szoftverfejlesztőként dolgozom...

    Ezért nehéz, hogy hol is tanulnék tényleg hasznosat számomra és nem redundáns dolgokat, de közben nem is feleslegeset.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák