Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • andorpapa

    őstag

    Hát megmondom, Budapest még szerencsésebb helyzetben van, mint Pécs. Itt sokkal kevesebb bolt van, és nagyon parasztok az eladók.

    Haverom vett CD írót, mindent a cégnél szereltek be és telepítettek, így 2 hónapig hibátlanul tudott vele írni. Aztán leszedte a Windows és újratette. Ezek után nem tudott írni.

    A cégnél persze nem ám felrakták volna a megfelelő cuccot, áhh, ugyan! Rásóztak új tápegységet, és titokban, hátul felmásolták a szükséges fájlokat. Erről ennyit.

    A másik boltban meg le sem szarják a vevőket, lazán nyomják tovább a Quake-et. Ugyanennél a boltnál a szervíz is érdekes dolog.

    Elmentünk a bolt hátsó kijárata előtt, ahol nyitva volt az ajtó, bent sehol senki (Quake-eznek elöl), tele szétkapott PC-kkel, és láthatóa ömlik be a por az ajtón. Biztosan odaadással dolgoznak a szervízben...

    Viszont a Depo.hu-ról rendelt cucc jó, minőségi, gyorsan szállították, nagyon olcsón és semmi stikli nem volt a dologban. Ma is több CD-t írtam a cuccal.

    De van sok jó cég is, szerintem minden városban! Csak az ember megszokja a kényelmet, és csak a rossz tűnik fel neki. Ez már csak így van.

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • andorpapa

    őstag

    válasz Barton #24 üzenetére

    Hát nem csak a TP Compról van szó. Engem az idegesít a legjobban, hogy:
    1. Az eladók 80%-a nem ért a számítógéphez. Addig, hogy írható CD, még megy a dolog, de pl. hőátadó paszta processzorhoz, nos az már nem.
    2. Az eladók vagy szarnak a fejedre...
    3. ...vagy hülyének néznek...
    4. ...vagy megpróbálnak átba..., szóval átverni, mert azt hiszik, hogy totál nem vágom a témát.
    5. Nagyon drágán adják a cuccokat. Erre egy példa: karácsonyra egy Yamaha CRW2200E 20x10x40-es írót akartam venni. Nézem a Fefot. Nettó 40 rugó.
    Nézem a többi céget: hasonló árak.

    Hát akkor ne csak Pécsen, hanem Pesten is nézzünk körül. Az első boltban nettó 33 rugó. Szép kis dolog. Naná hogy ott vettem meg.

    Aztán a már említett hőátadó paszta. Volt olyan hely, ahol azt sem tudják, hogy mi az. Oké, lépjünk tovább. Sehol sem kaptam, csak egy helyen egy kis zacskó vízszerű fikát.

    Aztán egy elektrotechnikai boltban kellett vennem. Szép kis dolog.

    A szervízelés a legnagyobb balhé. Azzal indokolják a féléves késéseket, hogy fel kell küldeni Pestre, meg így meg úgy, aztán végre visszakapjuk a meghajtót, és közben nem is ugyanaz, mert nincs rajta a kis karc, tehát át lettünk verve. :(

    Az írható CD-k ára pedig nevetséges. 30%-kal többet is elkérnek érte, mint a nagyobb helyeken. Én értem, hogy valamiből meg kell élniük, de azért ennyire lehúzni az embert??? :((

    Az egyetlen dolog, amit szeretek: a korrupció! :))
    Kis város ez a Pécs, sok az ismerős. Könnyen lehet elpunnyasztani az ÁFA-t, meg soron kívül hozzájutni cuccokhoz. :)

    Amiről jó tapasztalatom van: az online vásárlás. A Depo nagyon bejött, eléggé gyors és nagyon versenyképesek az árak (az itteniekhez képest). Persze lehet, hogy más járt már szarul vele, de ez van. A PC a legkiszámíthatatlanabb világ!

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • andorpapa

    őstag

    válasz Adi #36 üzenetére

    Hát igazad van, a Depo is kockázatos, mivel nem egy kercég, hanem tulajdonképpen csak egy "kerítő". :))

    Én szerencsére nem a Bluefish-t vettem igénybe. Ha jól emléxem, nem is volt a CRW2200E listáján.

    Akkor most szar a Bluefish vagy nem? De tök jó, hogy pécsi vagyok! :DD

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • andorpapa

    őstag

    Huhh, kicsit eldurvult itt a játék. :(

    De igaz, hogy azok, akik mindig kézbe kapják a Gef3 Ti500-at Athlon XP 2000+ meg hasonló finomságokkal, azok biztosan nem értik meg, hogy milyen jól eső érzés beszerelni az 500-as Cerka helyére az 1100-asat, vagy felbővíteni a 64 MByte RAM-ot 256-ra.

    Ettől függetlenül a gazdagok ne dögöljenek meg, csak azt kérem, hogy ne legyenek olyan nagy pofával. Bizony sok embernek egy 10 rugós alkatrész is húzósabb dolog, és nem is ez a legfontosabb, hanem a bizonytalanság, és az az általános emberi érzés, amit útálunk: átbasztak.

    Elnézést a profán megfogalmazásért, de engem is zavar, ha átverik a fejemet. Haverom most vett új gépet (itt Pécsen), és az 1.6 GHz-es Athlon XP helyett 1600+ procit kapott, tehát nem az 1900+ típust. Persze simán az 1900+ árát kérték tőle. Gef2 GTS helyett MX-et kapott, szintén GTS áron, és a CD író sem a kiválasztott jó minőségű Plextor lett.

    Oké, a csávónak van mit a tejbe aprítani, de az ő agyát is felnyomta, hogy ilyen dolgokkal verik át. Mert azért a GTS és az MX között van némi különbség, akár csak az 1600+ és 1900+ Athlon XP között.

    A garanciális problémákat pedig mindenhol leszarják, hiszen nagy költséget jelent a cégnek.

    Viszont azt is javaslom, hogy azért vegyük figyelembe a boltosok szemszögét is, elvégre tényleg sok problémát okoznak a különféle alkatrész javítások/cserék. Viszont NEM védem őket, mert eddigi tapasztalataim szerint legtöbbjük szarik a vevő fejére! Az alkatrészeket gyakran úgy adják vissza, hogy át sem nézik, a garanciát nem hosszabbítják meg, egy ártatlan szervíz pedig másfél hónapba kerül.

    Amit pedig érdekesnek találok: ez a téma. Már régóta megy, és bizony nagy konklúziókat lehet megfigyelni: a legtöbb ember nincs megelégedve a nagyker/kisker/mezei boltok szolgáltatásaival, ügyintézésével. Mert ha csak a téma indítója balhézott volna, akkor oké, peches fazon és kész. De hogy minden második hozzászólónak van valami rossz emléke, az bizony figyelmeztető jel. Tehát nincs rendben minden...

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

Új hozzászólás Aktív témák