Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Adi

    senior tag

    válasz Lord Mixxx #11 üzenetére

    Ha úgy vetted ki, hogy az eladó hölgyet támadom, akkor bocsánat, nem ez volt a célom. A céggel van a problémám. Az mondjuk nem olyan rettenetesen nagy gond, ha a pultos hölgyemény nem egy hw-buherátor :D, de igenis tanuljon bele abba a munkakörbe, amit csinál, ha nem ért hozzá. 5 héttel azelőtt, amikor bevittem a kártyát, már ő dolgozott ott és azért az elég sok idő tanulni. De mindez nem számít, intézze el a dolgot, hívjon segítséget, nem érdekes, ha nem ért hozzá. De _legyen kedves_ a vevővel. Ne próbáljon meg átverni a garanciával! Ezek igen fontos dolgok és semmi közük a szakértelemhez. Ha nem én megyek be, hanem Egységsugarú Pistike :D, aki csak LAN-partykhoz vett egy hálókártyát, akkor ő simán megeszi azt, hogy

    1) gagyibb kártyát kap cserébe
    2) nem újítják meg a garanciáját.

    És ez a nagy probléma, nem a hölgy szakértelme!

    Sok helyen a "lelkes amatőrök" meg messze jobbak mind hozzáállásban, mind szakértelemben, mint az ilyen "nagy" cégek "szakemberei". Ez utóbbiak olyan kommunista típusú szakértőknek tűnnek. :D

    ldm start-reconf primary

  • karib

    addikt

    válasz Lord Mixxx #54 üzenetére

    Hát igen, részben ezért is kerülnek annyiba a brand gépek, mert nem csak összehánynak egy rakás alkatrészt, hanem kicsit össze is tesztelik őket - ezért is szűkebb a konfigurációk választéka. És nem mindig éppen a legolcsóbb Ge2MX-et rakják bele, hanem a "bemért" típust. Meg ilyenek. Ezt persze sokan nem hajlandók megfizetni, viszont akkor nem szabad csodákat elvárni - bár lehet örülni, ha minden hibátlanul megy, és fele zsetonból megúsztuk. Így itthonra jól elvagyok a saját építésű gépemmel, de ha a multinacionális vállalatomnál kéne 2000 hálózatba kötött PC-t lecserélni, valszeg nem én kezdeném összeépítgetni, hanem megvenném kompletten az egész rendszert egy szolgáltatótól, legyen az ő gondja és felelőssége, hogy nekem hibátlanul működjön, ugyanis az én időm másra kell.

    "It all boils down to", azaz a lényeg: kinek mennyit ér az ideje. Itthon sajnos a legtöbb embernek túl sok ideje van :(

    Department of Redundancy Department

  • Adi

    senior tag

    válasz Lord Mixxx #71 üzenetére

    Ezzel megint ott vagyunk, hogy végfelhasználóként a kutyát se érdekli, hogy a kisker és a nagyker egymás között mit csinál. A vevő a kiskerrel áll kapcsolatban és ott is fogja intézni a dolgait. Tudtommal törvényi előírás is van arra, hogy mennyi garanciaidőt kell minimum adni, csak ezt nem tudom, hogy mennyi. Ennél már csak az a jobb, hogy az elvileg mindenhez kötelezően adandó magyar nyelvű kézikönyv a komputeralkatrész-kereskedelemben ritka, mint a fehér holló. :D

    ldm start-reconf primary

  • netchan

    tag

    válasz Lord Mixxx #68 üzenetére

    OFF

    Lord Mixxx: szinten iroasztal problemaval szivok :)
    IKEA, Kika nagy 0.
    Talaltam viszont nagyon jot: kaiser+kraft (www.kaiserkraft.hu)
    Kell kerni katalogust, tuti cuccaik vannak, es hazhoz viszik a cumot.
    (Mondjuk jo draga is, de a minosege is ott van. Nalunk az egesz irodahaz "ebbol van felepitve")


    Udv
    n

Új hozzászólás Aktív témák