Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CactuS

    Arcképgyáros

    Sziasztok!

    Van esetleg elfekvőben valakinek egy trial kulcsa? Szeretném vásárlás előtt kipróbálni, mert nem vagyok biztos a megvételében. :B

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz tyielow #54 üzenetére

    Hááát, nagy a kísértés, de azért vannak félelmeim: egyrészt a keleti alapok, nyilván L2 féle grindfest, ami alapvetően nem baj, csak azóta én is felnőttem, van munkám és családom (pici gyerkőccel), így kérdés, hogy mennyire lehetne benne érvényesülni.

    Másik félelmem a p2w, ami pl.: az archage-et elrontotta, a folyamatos potikkal, meg a prémium nélkül nem gyűlő labor pontokkal. Bármennyire is jó volt a hajózás és halászat (bár a fagyasztós modderek által ellopott hajók annyira nem voltak viccesek), meg a víz alatti telek, sajnos a végére megölte a játékot.

    A harmadik, hogy mennyire van agyatlan PvP a játékban. L2-őt imádtam, de főleg a farmolós részét és a siegeeket. Az agyatlan PKzásokat sajnos nem, de hát az is a játék része volt.

    Amúgy a harcrendszerben ez a mortal kombatos kombózás jónak tűnik, sokkal izgalmasabb, mint a hagyományos van 5 skilled és nyomkodd CDre dolog.

    Housing/farmozás mennyire köti le az embert? Mennyire az endgame része? Értem ezalatt, hogy ilyen wow-os garrisonos kiküldöm az embereimet, vagy annál azért jóval mélyebb a dolog? A housing a gyengém, AAban igazából ha nem halásztam vagy kereskedtem, akkor a telket meg a házat építgettem.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz tyielow #57 üzenetére

    A pet azért jó dolog, hogy szedi a lootot, de 20 eurót nem ér meg az alap 30-hoz képest.

    Life Skills / Craftingból mindent ki tud tanulni egy karakter? Vagy kell egy alt/toon hadsereg, hogy minden meglegyen?

    Arról esetleg van hír, hogy mikor teszik be a még hiányzó classokat? (Kunoichi / Ninja / Plum / Blader / Warrior)

    .LnB: Lineage baromi élvezetes volt, annak ellenére, hogy megőszültél, mire felhúztál egy karaktert. Valahol a wow sose tudta azt az érzést nyújtani, mint egy L2 siege. (Pedig wowban is benne volt vagy 5 évem). Szóval a kísértés nagy, de nem akarok úgy megvenni valamit, hogy utána 2 héttel később elrakom és többet elő sem veszem. (Plusz a division is bent van még a kalapban, bár eleve nem szoktam olyan játékokat venni, amihez még külön season passt kell venni a normális játékélményhez)

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz mikromanus #60 üzenetére

    Erről nekem egyre jobban az L2 ugrik be valamiért. Vagyis inkább AA anya L2 apa keveréke. :DDD

    Lehet csak rá kéne próbálni. Mondjuk engem a PvP helyett mostanában tényleg inkább a housing / egyéb idióta dolgok vonzanak, pl.: fishing, sailing, kereskedelem, ilyesmi. Ez a rendszer dulfy alapján kicsit szinte már settlersesnek tűnik, ami szintén pozitívum. Ha jól tudom te is sokat Archeageeztél, így ha ahhoz képest nem P2W szerinted, akkor az már szintén jó dolog.

    Még pár kérdés, ha nem gond: Új classok bevezetése tervezve van mostanában? Vagy nem nagyon? Shopban eurósítva mondjuk egy ágy és egy pet mennyibe fáj nagyságrendileg? (Érdemesebb lenne-e azt a 20 eurót rászánni az 50es pakkra, vagy külön olcsóbb a pet/ágy?)

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz mikromanus #62 üzenetére

    Ránéztem a Q/A-ra, az első kérdés egyből az, hogy mikor lesz blader benne. Azt írták, hogy 03.25-ig válaszolnak a kérdésekre, de a válasz topikot nem láltom, vagy még nem válaszoltak. :B

    Life skillekből így elsőre fishing, gatheringet kéne tolni, eddig kb. mindne MMO-ban a gyűjtögető professionök hozták a pénzt, ha nem is sokat. Meg ott a housing és a taming is. Ajjaj, ez már most sok. :DDD

    " Más, hogy a büdös életben nem fogsz magadnak venni alapanyagot emellett, mert elmegy minden a kirakás utáni másodpercekben a marketplacen. A fejlesztett dolgoknál ugyanez van, csak ott néha azért vehetsz. csak nem 100k silver lesz a craft költség, hanem 300k a vételár (amí így is nagyon elcseszettül alacsony a kereslethez képest)."

    Nem tudsz te beállítani árat az eladáshoz? Vagy hogyhogy alacsony az ár? Nincs rendes AH? (Remélem azért nem a városba kiülős, mint L2ben, érzem én a retrót, de nem ennyire :D )

    Karakterekből a buffer/healer áll hozzám közelebb. Azt olvastam, hogy buffer a Valkyre, healer pedig meglepő módon a Wizard/Witch lehet. A többit pedig azért kérdeztem, mert L2ben az Overlord mellett a Bladedancer volt a másik nagy kedvencem.

    "Az jött ki, hogy az agyalásomra szánt idő magasabb kiadás volt órabéren, mint a legnagyobb pakk ára"

    Vagy nagyon jó az órabéred, vagy nagyon sokat agyaltál rajta. ;]

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz Cathfaern #65 üzenetére

    Hangulata az volt, csak az árulási kapacitás volt problémás, meg azért amikor beértél mondjuk egy nagyobb városba, akkor ott volt akadás rendesen. :D

    Ez az AH így furcsa. Mármint kicsit aggasztó, hogy a rendszer határozza meg az árakat és nem a piac. :B

    Közben meglett a Q/A, ott egy laza Soon-t beküdtek a kérdésre. Nekem szimpatikusnak tűntek a válaszok, de a kommentek inkább negatívak, mint pozitívak. Főleg azért, mert a legtöbb kérdésre mellébeszélős választ adtak. Megemlítik, hogy a supporttól még a sablon automata válasz is lassan jön meg, szóval ezek annyira nem pozitívak.

    Te is váltottál Wowról BDO-ra?

    tyielow: Azért a soon az nem 2 hónap múlva szokott lenni. Érted, az már következő negyedév. Kár, pedig a Blader (Musa) nagyon bejövős lenne a gameplay alapján.

    Egyébként félafk/afk-ban pusztán mondjuk node-okból idővel lehet vagyonosodni? Vagy mindenképpen kell az aktív öldöklés?

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz mikromanus #69 üzenetére

    Hát, a goldsellerest részt én szerintem rosszul akarják visszaszorítani ezzel, de ne legyen igazam. Így, hogy minden tevékenység majdnem nullszaldós viszont előre vetíti, hogy a jobb farmolós helyeken tuti, hogy tömegverekedés lesz.

    Én AA-ban a horgászatból egész jól megéltem (tengeren halászhajóval), mindig volt pénz Apexre meg potikra. Tisztán NPC vette meg a halakat, így nem volt gond, ha valaki épp be akarta dönteni az AH-t. Plusz ott volt a farm, szépen lassan összevásároltam 4-5 nagy telket magamnak egymás mellett, így lehetett termeszteni rendesen a különböző dolgokat. Nem kellett ott lenni folyamatosan, de fixen hozott valamennyit, addig is, amíg távol voltam. Ha valami hasonlót itt is lehetne csinálni az nagyon tetszene.

    Kicsit így a leírtak alapján azért tartok attól, hogy ugyanaz lesz a sorsa, mint az AAnak, hogy a egymásra fognak mutogatni a KR és az EU/Us verziót kezelő stúdiók, hogy mi kinek a hibája és miért úgy van, aminek a vége az lesz, hogy gyakorlatilag akadoznak vagy megállnak a fejlesztések. Plusz talán egy kicsit félkésznek/korainak tűnik ez a start.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    Tegnap azért kicsit kóstolgattam a játékot. Valkyre lett, amíg nem jön a BD. Ha jól értettem altot úgyis könnyebb már húzni, maximum a profession-ökkel csínján bánok ennél a karakternél.

    A "rossz" hír az, hogy a combat rendszer baromira bejövős. Engem valamiért az ősrégi Fighting Force című játékra emlékeztet, meg nem mondom miért. Nem a szokványos MMO harc, az biztos, még a GW2 rendszere is unalmasnak tűnik ez mellett.

    A Node-okat még nem értem, az NPC-k minijátéka már kb. megvan, csak azt nem tudom, hogy mire jó. :DDD Egyedül az a fekete vacak hangja idegesít, ami a questek egy részét adja.

    Szóval asszonnyal le kell ülnöm, hogy kéne 50 Eur a családi kasszából.... :B

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz Cathfaern #78 üzenetére

    Egyik cimborám megvette és olyankor kap vendég kulcsot, ami 1 hétig érvényes. Amennyire láttam nagyobb megkötések nélkül lehet játszani, bár lehet, hogy csak nem tűnik fel a dolog nekem. Ha végül megveszem, akkor egyet fel tudok majd ajánlani (akár neked is, ha akkor még aktuális lesz).

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz tyielow #80 üzenetére

    Hát igazából az ágy az ugye Cash shop only, plusz van 1 pet és az a kettő együtt több, mint 20 eur, ha utólag veszem. (Lovat nem számítom, az beszerezhető simán) Már ha jól láttam. Így már az elején túl lennék a vásárláson, aztán nem később kéne ezzel tökölni. :B

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz mikromanus #85 üzenetére

    Hát ja, azért mondom, hogy összességében az 50 Eurós jobb vételnek tűnik arányaiban. Majd asszonynál rákérdezek, hogy hogy áll a családi kassza, ő nálunk a "könyvelő", én csak keresem a pénzt. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz mikromanus #94 üzenetére

    Ha jól látom akkor ebben még nem jött be a blader. Egyik cimborám aki játszik mondta, hogy elvileg most jön. Vagy lehet a jövő heti karbantartásra gondolt? :B

    Alt karakternél egyébként a node-ok is külön vannak? Van egy közös bank ami összeköti a karaktereket, egy közös vagyonnal?

    Cathfaern: Otthon elsimítottam az ügyeket, így a közeljövőben szerintem benevezek rá, akkor küldöm privátban. Division lett volna az alternatíva, bár nem ugyanaz a kategória, a legutolsó patch megmutatta, hogy az Ubisoft nem változik meg, felesleges pénzt adni a játékaikért.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz pokers #99 üzenetére

    Nézd, férfiként inkább bámulok egy női segget a következő 2-3 ezer órában, plus keleti vérvonal miatt a férfi karakterek jó eséllyel b*zisabbak. Nekem a legtöbb MMO-ban inkább női karaktereim voltak. Pont elég szívás volt Wowban male elf paladinnal a rózsaszín harisnyás armorban rohangálni...

    Nálam most a Valkyre megy, bejön, de bladerre fogok váltani, ha bejön az EU-ba is.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    Lvl 45 után hogy néz ki a PvP? Úton útfélen agyon akarnak majd verni?

    Pl: Archeageben imádtam a horgászatot, de az erőltetett és igazságtalan PvP (hajó stoppolása, én pecabottal a kezemben indulok) megölte az egészet. Főleg, amikor bejöttek a fagyasztós, crasheltetős cheaterek. Örülnék, ha itt hagynának békésen pecázni. Meg esetleg kereskedni :B

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz mikromanus #105 üzenetére

    Aha. :D Te AAztál tudod, hogy mik mentek, ha kimentél halászni és fel volt akasztva 2 nagy hal a hajódra, vagy megjelentél egy kereskedő hajóval a nyílt vízen. Esetleg ha éppen vitted a wagonnal az árut... Ha nem ennyire "pvp orientált" (inkább troll barát) akkor az hatalmas pozitívum.

    A hasla effect az gondolom itt is van, de az vállalható. Kevés mob, sok ember, tuti, hogy tömegverekedés lesz belőle. Mondjuk ez L2ben is így volt már. A jobb helyeken ott is ment a bunyó a spotokért.

    Horgászatot próbáltam, az AA izgalmasabb volt, bár azt hiszem itt van egy tengeri változata, ami jobban hasonlít arra.

    Pirxx: Igen, azt sejtettem, hogy afk alatt nem az igazi a solog. Gondolom érdemes a szakmákat altok között szétosztani, hogy ne az energy legyen a szűk keresztmetszet. Erre van valamilyen guide? Csak Dulfy-t ismerem.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz mikromanus #109 üzenetére

    Mi a Corxus vagy melyiken vagyunk, remélem itt is békések. :B

    A node-ok összeköttetése az közös az altokkal? Pl.: ha szétbontom a professionoket altokra az energy miatt, akkor kell nekik is külön hálózatot építeni?

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz CactuS #111 üzenetére

    +1 kérdés: a játékban mindennek romlik a durabilityje? Tehát pl.: hajót lecraftolod és az egy idő után elveszik?

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz #14955008 #113 üzenetére

    Azért az item shopos ágy remélem, hogy javítható. :B

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz mikromanus #115 üzenetére

    Huh, mondjuk ez a minden kopik és nem javítható elég keményen hangzik. Néztem, hogy mibe kerül egy halászhajó, hát nem biztos, hogy kétszer össze akarom rakni. :B

    Értem én, hogy kell a goldsink, csak ez egy kicsit túlzásnak érzem. Anno Daocban volt ilyen, de a classic freeshardon ott is kivették. Ott mondjuk elég időigényes volt a craft, minőségi szintekkel. 1% esély egy masterpiece darabra, kb. 15 perc 1 try. Nekem ez valahogy bizonytalanságot ad. Az enyém, megcsináltam, de idővel elveszik.

    Altok: de a lassú regen is jobb, mint az, ha csak egy karakter energiáját használja az összes craft, nem?

    Hétvégén ha jut rá időm akkor szerintem megveszem. Bár gyerek mellett nem hiszem, hogy top geares pvp bajnok leszek, de nagyon adja a játék. Ha más nem, hát nyitok egy halas boltot. :D

    Amúgy az elég furcsa, hogy trial accounttal gyakorlatilag semmilyen limittel nem találkoztam, elég ritka az ilyen.

    Trade útvonalakon is gondolkoztam, de azt olvastam, hogx pl: AAval szemben itt nem fix az ár. Ott is a vételi ár esett ha sokan adtak le, de alapvetően megvolt, hogy mit hova kell vinni. Itt állitólag nincs ilyen, mert mindig változik.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz pokers #117 üzenetére

    Petet tudtommal csak pearl shopból vehetsz, azaz valódi pénzért. De amit a nagyobbikban kapsz sípot, ágyat és petet az több, mint a két csomag közti különbség.

    Botozni nem tudom mennyire lenne értelme, a játék teljes mellbedobással támogatja a 0-24 online afk játékot. Afk pecázás, auto-loop futás, stb. Klienst is le tudod úgy tenni asztalra, hogy ~1 Gb ramot eszik, prociból 1-2%-ot és megy a háttérben szépen. Bár azt nem értem, hogy ebben nekik mi a jó. Egyszerűen a magasabb szintűeknek jobb loot esik, az aktuális top cuccok pedig nem olcsóak.

    Nekem lassan fél milla összejött, ami nem sok, de igazából csak nézelődök erre-arra, meg pecázok. Estére még nem hagytam úgy a gépet, majd lehet feldobom a HTPCre is, a Kabini egy "kicsivel" kevesebbet eszik, mint az asztalim.

    A combat rendszer amúgy tényleg nagyon látványos, volt egy questem, hogy öljek meg 100 goblint. Olyan 60-70 körül jártam, amikor először felnéztem, hogy hogyan is állok, addig csak a folyamatos darálás ment.

    Cathfaern: Régen voltam már ilyen játékban, ahol a trial meghívó alapú, így elképzelhető. Hátránya, hogy Kinguin-en 6 dodóért vesznek a spammerek 7 napra "teljes" accountot. De tényleg meglepett, hogy még az AH is működik.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz pokers #120 üzenetére

    Hát azért a GTA egy kicsit egyszerűbb, szerintem itt bele kell tenni néhány száz órát, mire az ember megérti a dolgokat teljesen. :B

    mikromanus: Oh, akkor nem reménytelen a dolog a trade karavánokkal. Egyébként itt is nekieshetnek a karavánnak, mint AA-ban?

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz #14955008 #124 üzenetére

    Igazából ez valahol dicséretes, mert az is jelenti, hogy van tartalom a játékban, nincs mit rejtegetni.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz Cathfaern #127 üzenetére

    Tudtommal 3 realm van: Jordine - EU, Alustin - EU, Croxus - EU. Az utolsó elvileg a legújabb, én pl.: azon vagyok pár másik cimborával, de itt a többiek szerintem a másik kettőn. :B

    Pirxx: Az jól hangzik, remélem nálunk

    birno: Futással lehet fejleszteni a karakter bizonyos tulajdonságait.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    A berserker elég erősen elgondolkoztatott, hogy mégse bladert akarok főkarakternek. Talán az öregedő reflexeimhez jobban is illene egy kicsit komótosabb karakter, a blader amúgy is nagyon pattogós. Sajna kifejezettem buffer/healer nem nagyon van (pl: mint lineageben az Overlord/Dominator).

    Bladeren kívül mi jön még jövő héten?

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz Cathfaern #127 üzenetére

    Priv. ment.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    Ennyire tolja mindenki? Engem személy szerint egyre jobban beszippant a játék. Egy dolog aggaszt csak: AHban sok minden nincsen és mivel tradeelni nem lehet, így kb. mindent nekem kellene legyártani. Remélem a kettő közül valamelyiket megoldják/feloldják.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz #14955008 #142 üzenetére

    Hm, ez pontosan hogyan is működik? :B

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    Csodás ez a játék, akkor nincsen PvP/PK, amikor kéne. Végre találtam egy lovat, már tök közel vagyok, erre valami nyomorék odajön, rádobja ő is a lasszót közelebbről, erre leesik az én lasszóm és befogja a lovat... Ez így egy szuper rendszer.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz #14955008 #147 üzenetére

    Hát igen, bár igazából nem kéne ehhez guild, csak szabad PK, ilyen esetben gond nélkül leütném a delikvenst. Azert később csak összejött egy paci, bár lvl1, ráadásul nem is kanca, de élménynek jó volt.

    Chaten olvastam tegnap, hogy Kungenékat szidják, mint a bokrot (Nihilum), amin csodálkoztam is. Diablo 3-ban is abból állt a streamje anno, hogy folyamatosan kunyerálta a matikat a crafthoz, itt meg azt nem lehet (már D3ba se). Állitólag ők a legnagyobb guild a realmen és folyamatosan őrzik a legjobb grind spotokat.

    Mondjuk kis beszélgetés után kiderült az, amit sejtettem: az történt, hogy X csapat ölte a mobokat, Y meg odament és belenyúlt a körbe kérdés és köszönés nélkül, aztán ledarálták. Y erre elkezdte szidni public chaten Xet, meg az ő guildjüket. L2ben is ez volt, a legjobb spotok vagy lehetetlen időben voltak szabadok, vagy nagy csapattal kellett befoglalni. Ha nem ment, akkor maradtak a tescosabb spotok.

    A leírás amit küldtél az tök jó, csak nincs benne a guildről infó, legalábbis én nem találtam. Kisebb létszámú társaság esetén is megérné guildet csinálni a klánból? Vagy inkább próbáljunk valami nagyobb semiHC/casual guildbe beolvadni?

    Hétvégén egyébként megtapasztaltuk, hogy ez a mindenki magának gyárt mindent azért tud szar is lenni. AAban fel tudtuk osztani, hogy ki mit húzzon fel és gyorsabban haladtunk. Láttam mást is érdekelt a kérdés, benne volt a dev kérdésekben, ott azt mondták, hogy előbb helyreteszik az EU tartalmat, aztán újragondolják a trade szükségességét.

    Azért az sokat elmond a játékról, hogy 1 hete toljuk, de még nem grindoltunk együtt. Közös pecázások voltak, de annyi dolog van, hogy arra még nem jutott idő. (Mondjuk annyira nem bánom, várom a bladert szerdán, csak annyit remélek, hogy nem leszek béna vele. :B )

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz mikromanus #149 üzenetére

    Akkor majd az lesz, hogy látsz egy pacit, megpróbálod becserkészni és hátulról valaki egyhitel és elviszi. Sokkal jobb, ugyi?

    Aha, így leírva igen, még pár ilyen gondolat és megbánom, hogy megvettem. :DDD

    Hát igen tartok attól, hogy afk fishing csak békés területen lesz, vagy eldugott helyen, mert magasabb szinten agyonvernek. Vagy kell egy kisebb szintű horgász karakter.

    Közben olvastam egy kicsit a Maehwa / Musa-ról. Ha jól értem, akkor ez tényleg 2 külön class, mert : The Musa’s focus on AoE and the Maehwa’s powerful single-target attacks make the pair an excellent choice for group fights.

    Ha jól értem, akkor a Maehwa jobb 1v1ben, a Muse meg jobb grindolni, ugye? Ismeri valaki esetleg ezeket a classokat?

    A másik, viszont negatív dolog, ha ez tényleg így van: [link] WTF? Random HP stat? Most komoly? Ennyire ne legyünk már RNG b*zik, még ha koreai is a játék. :(

    Guild: de akkor ezt össze lehet szedni pár emberrel, vagy nem érdemes, inkább el kell indulni valami nemzetközi guildbe?

    Állítólag nálunk az egyedüli nagy guild a Nihilum, bár nem hiszem, hogy ez sokáig így lesz. Vagy azért mert unatkozni fognak Siege-en és elmennek, vagy felnő melléjük a többi guild is. (Gondolkoztam a szerver váltáson is, de kétlem, hogy máshol sokkal jobb lenne, plusz buknám a nagyobb pakkból a cuccokat.)

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz mikromanus #151 üzenetére

    Állítólag igen, bár lehet valakin átment a vonat aztán azért szidták éppen Kungenékat (mondjuk abból a gyerekből kinézem, hogy ezt élvezik, D3 pályafutása után én csodálkozom, hogy hogy a fenébe tudott egy Nihilumot sikerre vinni) . Én L2ben is megvoltam. Ha voltunk többen és kellett a balhé, akkor befoglaltuk a spotot, de többnyire kerestünk egy félreesőbb, kevésbé tökéletes grind spotot és ott elvoltunk nyugodtan.

    Idővel szerintem itt is kialakul a PvP-s élet, mármint az jó hír, hogy alapvetően PvE beállítottságú a szerver, de hosszabb távon alakul majd néhány másik nagyobb guild, ha másért nem, mert elegük lesz a Nihilumból.

    Guildben tényleg kap fizetést az ember, vagy ez hogyan működik a gyakorlatban? A kezdőktől szedik az adót az officerek meg szedik maguknak a millás fizetéseket? :B

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz mikromanus #153 üzenetére

    Vasárnap szidták, mint a bokrot, fene tudja mi van vele. Streamerhez képest elég nyugodt gyerek, nem visít, nem mutogatja a melleit, szóval előkelen helyen van az értékrendem szerint, de ettől függetlenül nem szeretem, mert amit D3-ban összekunyerált anno HCban az valami undorító volt. Twitchen 12.-én volt az utolsó adása, ha jól látom, akkor még tolta.

    Nihilumból van már Red meg talán blue is, vagy a fene tudja mennyi, azokkal lehet várat foglalni.

    Bónusz decor itemből mit érdemes kivenni? Sajnos peteknél sem írta, hogy melyik mit csinál, kutyát vettem ki, mert kutya párti vagyok, de a macsek jobb lett volna a node szimatolással. :B Ágyból meg van mindenféle: Leather Bed, Fleece Bed és Python Bed. Érdemes több "prémium" ágyat kivenni? Ha esetleg lesz majd idővel több háza az embernek?

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz mikromanus #155 üzenetére

    Mondjuk azért az elég vicc, ha egy ultra HCnak mondott guild vezére 2 naponta lép be. Ennyit még én is tudok lenni a causal szintemmel. :DDD

    Én olyat választottam Veila-ban, hogy ne lehessen semmi spécire használni, de csak egy cooking spot van benne, hogy tudjak sört főzni.

    Ha horgászom, akkor érdemes a hal-pakk (láda vagy mi) gyártót megépíteni? Vagy annak mi előnye van? Azt tudom, hogy kiszárítva kevesebbet ér, viszont tovább megmarad.

    Ma este belekóstolok a kereskedelembe kicsiben, elvileg ma készen lesz hozzá az alapnál egyel nagyobb szekerem vagy mi ez. Kíváncsi vagyok, hogy AAhoz képest mennyire lesz más. (A peca és a hajók azért elmaradnak attól a szinttől, de nem vészes).

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz mikromanus #155 üzenetére

    Friss celeb hír: állítólag tényleg abbahagyta a BDOt Kungen, magára hagyta a Nihilumot. Na, így a végén lehet itt is elég szép community épül majd. Az se baj, ha kicsit PvE beállítottságú, legalább jobban lehet majd mazsolázni közülük a végén. ;]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz pokers #160 üzenetére

    BDF rinyált valami tartalom lopás miatt, lehet bedurciztak és lekapcsolták a szervert.

    Lehet ruhát választani a kezdéskor? Ezt jó tudni. Elvileg endgame armor is eshet lvl1től - persze zöld és lvl 0 upgradees -, így nem is nagyon kell cserelgetni. Bár nekem az elején változott, azóta szettet hordok, így nem cseréltem mostanában.

    Dragovich: Kinek mi éri meg és köti le? Ha az engame egyenlő az instanceolt raidekkel, akkor nincs. Openworld idézhető bossok, guildbossok vannak. Endgame még a gear kimaxolása, amihez egy kereskedelmi láncot kell felépíteni, ez nem hetekben mérhető, inkább hosszú hónapokban, ahogy az aktuális hardcap elérése is. Aztán ott vannak a siegeek, a node warok, sima pvpk, lótenyésztés, kereskedés, horgászat, stb... Szóval van tartalom dögivel, de nem olyan, mint a wowban.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz mikromanus #163 üzenetére

    Mondjuk ez a ruha dolog azért elég gáz, bár tény, hogy a lecsökkent durabilitys itemek elég megkopottan, szakadtan néznek ki. Megoldhatták volna valahogy, hogy egyedi legyen. Ha már minden karakternek valamilyen szinten random generált a statjai... Az egyedi, ez meg nem, fene se érti ezt a gondolkodást.

    Ez a PK szett ez melyik? Sajna nincsen offline ingame shop, amit nem is értek miért... Közben elindult az update, elvileg 13:00ig tart. Kedvesen írtak, hogy hamarosan jön a patch, toljam a képemet egy biztonságos zónába, a companionokkal együtt, hogy nehogy véletlenül megdögöljek. :D

    De legalább van még pár órám kitalálni egy karakter nevet a Bladeremek.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz pokers #167 üzenetére

    Igen, azokat. Ugye ezeknek az nyugati verzióban átnevezték Bladerre, de végül az eredetit használják majd, ami pár ember szerint szintén nem oké, mert hibás megnevezés. Annyira nem mentem bele, de a bladert könnyebb megjegyezni, mint a Maehwa-t. :B

    Egyébként Maehwa lesz a befutó nálam, annak ellenére, hogy a Musa jobb AoE dmg-ben. Azért nem is erőltettem a grindolást a mostani karakterekkel, inkább csak lovakat fogtam be, meg ilyenekkel ökörködtem. Lovakat (igaz T2/T3 csak) reggeli órákban egész jól lehet találni, akkor viszonylag kevés a játékos. Már van vagy 4 T2/T3 kancám, csak még idő nem volt lvl 10-15ig felhúzni őket.

    A karbantartás 15:00ig tart, elnéztem. Közben kint van a patch notes is: [link]

    Vannak benne érdekes, dicséretes dolgok is, pl.:

    The Easter Event has ended, all related turn-in quests have been disabled.
    Én a questet fel tudtam venni, de azóta se találtam semmit...

    All accounts have been given an additional base character slot regardless of prior Cash Shop purchases. This increases the count from 4 to 5. All accounts have had their maximum number of character slots increased from 9 to 10.
    Ingyen +1 karakter slot.

    Amúgy a daily/weekly summon boss az 50+os tartalom ? Azt tudom, hogy sima questekből van napi/időjárás/napszak függő, de boss idézést eltekintve a BS questektől még nem láttam.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz mikromanus #169 üzenetére

    10k silver? lehet a kisebb altokkal akkor gazolnom kéne, amikor van felesleges energiájuk. Bár ezekből a pontokból sosincs elég, gyakorlatilag ha az utakat kötöm össze, ahol grindolok, akkor kb 0-ra jövök ki.

    Lónál én úgy tudom, hogy 2x tolja mindkettő, legalábbis legutóbb ez volt írva. És csak az összeolvasztáskor tűnnek el, miután "kiégtek".De még nem csináltam, még kell a lvl 15 nőstény. :B

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz Cathfaern #174 üzenetére

    Nincs mit, használd egészséggel. Pont kérdezni is akartam, hogy hogy tetszik a Wow után. Egy teljes nappal-éjjel ciklus az 4 óra, ha jól tudom. Nekem az R380-as kártyával volt ez az érzésem, pedig azzal még a GTA V is elszalad high+ beállításon.

    Engem a harcrendszer és a kereskedelem kiépítése fogott meg, az olyan szinten több, mint az eddigiek, hogy megérte az árát a játék, mert tuti, hogy egy jó darabig le fog kötni. :B

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz Telda #190 üzenetére

    Daoc RvR, Lineage 2 és Gw2 WvW ~ hasonló a siege harcok meretéhez. Vannak vagy lesznek kisebb harcok a Node Warsok, van "battleground" is, ha jól olvastam. A legkisebb formája a sima openworld pvp, de az inkább ad-hoc buli. Mivel itt nincs recount/skada, így a "gearcheck" igazából PvPben van.

    Iszonyat mennyiségű időt bele lehet tenni, én több, mint 1 hete játszom és lótenyésztésből addig jutottam, hogy befogtam 2 kancát, és lassan jön az első saját pacim.

    Karakterből mindössze 22. szintű a legmagasabb, mert valahogy mindig a pecázásnál kötünk ki.

    Szerverből 3 EU van, kb. mindenki máshol. Mikróéknál kőkemény pvp guild hegyek vannak, ahol én vagyok, ott meg még fiatal a közösség, és állitólag inkább pve beállítottságú.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz pokers #196 üzenetére

    Megközelíted, rádobod a lasszót. Ilyenkor elsőre el kell találni a jó szintet. Ha rádobtad, akkor elindulsz felé. Amikor felugrik 2 lábra - nem előbb -, akkor rányomsz a spacere és vered, mint az állat, hogy a csík a jobb oldalon maradjon. Ha letelik az idő, akkor megint mész közelebb. Ha odaérsz és nem ugrik fel, akkor kell neki adni lump of sugart (víz + raw sugar), legalább 4 db-ot. Utána már fel tudsz új rá szállni, hogy nem dob le és viheted a stable-be.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz mikromanus #199 üzenetére

    Guild Wars hogyan működik a gyakorlatban? Elkezdtük guilddé alakítani a clant, bár az egyik tag aggódott, hogy majd jól háborúznak velünk. Tudtommal összesen 8 guilddel lehet háborúban egyszerre, ha az egyik fél nem fogadja el a háborút, akkor az a másiknak 2 óránként 300k ezüstbe kerül. Így kétlem, hogy egy néhány fős guildet háborúba fognának...

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz pokers #202 üzenetére

    Az eredeti postban ott van, hogy "Arrange the seals in different patterns to unlock various rewards." Ebből nekem az jelenti, alakzatba állítás után unlockolja az adott alakzathoz tartozó jutalmat.

    Mikró: Hát, meglátjuk mennyi értelme lesz ennyi fővel. Szerintem idővel úgyis bele kell olvadni valami nagyobb casual guildbe. Lehetőleg nemzetközibe, mert ott általában normálisabb a hangulat.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz mikromanus #207 üzenetére

    Ööö szerintem van tooltip is, ha fölötte marad az egér. Pokers ne haragudj, de ez user error szerintem. Minden scrollt így kell összerakni, erre nem lehet véletlenül rákattintani, előtte ki kell rakni az alakzatot, majd rákattintasz. Miért raktad ki az alakzatot, ha nem azt akartad? :F

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    No, nagyon megállt az élet itt. Mindenki kockult a hétvégén?

    Részemről végre sikerült kiszakadnom Velia környékéről. Baromi sok quest van, ahogy mész a térképen inkább csak több lesz. Plusz a napi questek. Erőt vettem magamon és így 25 környékén már Heidel alatt csinálom a questeket, a Velia mellettieket meg majd megcsinálom, ha arra járok. Hétvégén terveztem, hogy végre kipróbálom a farmozást és elkocogok a fővárosba, hogy ott húzzam fel a házakat, de nem jutottam odáig. Baromi sok időt el lehet tölteni a játék különböző részeivel.

    Amire rájöttem, hogy a lótenyésztés az elején nem a legjobb dolog, a kötél, a rengeteg kaja a szintezéshez viszi a pénzt dögivel. Mondjuk már eljutottam T4ig és van meg pár T3 a garázsban. Kicsit bizarr, de ahogy a külföldi fórumokban írják: incest ftw. :B Mondjuk ha a kancát is 2x lehetne fedeztetni, az sokat javítana a helyzeten.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz mikromanus #217 üzenetére

    Azt tudom, csak úgy voltam vele, hogy most arra járok és a tököm se tudja melyik ad extra HPt, energyt vagy éppen contribution pontot. Viszont ha mindent felveszek, akkor meg nem haladok. :B

    Köszi a képzést, egyből skilled peonnak érzem magam. :D Amint lesz 10 feles pontom leteszek egy nagyot, aztán kipróbálom a rovarirtózást is.

    Pet kaját lehet így gyártani?

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    Közben nagyjából sikerült átköltöznöm Calpheonba, CP takarékossági okokból. Egyedül a Velia workereket sajnálom eladni. Krumpli helyett lenne búza, az nem gond, csak éppen mindegyik professional worker. (Tudtommal sajnos nem lehet átvinni oda őket és nem akarom mindig küldözgetni a kitermelt alapanyagot.)

    Lovakat lehet valahogy küldözgetni két város között? Vagy kézzel kell átvinni és visszafutni? Ez esetben megvan a ma esti program is.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz mikromanus #229 üzenetére

    A dolgoztatás még oké, csak az a baj, hogy akkor a cuccot behordják Velia-ba és akkor onnan megint át kell küldeni Calpheonba, hogy tudjak craftolni belőle. :B

    Nekem csak 82 energy és 78 CP jött össze eddig, bár még csak lvl 25 vagyok.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz mikromanus #231 üzenetére

    Horgászni horgásztam - megvan a ruha, meg gyártottam egy raftot neki a questhez -, az inventory helyet nem tudom ki adja, de elég sokat questeltem ott. :B

    Végül úgy alakult, hogy a két legjobb workert megtartom - krumpli 2x vagy 1x krumpli + 1x szőlő miatt - és majd begyűjtöm őket. Így csak egy sima ház kell nekik, az 1 CP. Heidelben is takarítom a vacak workereket (nekem Goblinjaim vannak, lassan mennek, de dolgoznak, mint a villám), így a többit elég alacsony szintű és gagyi rangú.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz pokers #234 üzenetére

    Én 25-ösön menten át oda. Mondjuk lehet Valenciaba majd megint költözni kell, ha majd jön. Egyébként baromi nagy város, de pl.: storage szempontból sokkal CP takarékosabb.

    Én a legjobb spotokon csak embereket találok, ha arrébb megyek, akkor meg KSelő idiótákat. Már alig várom a 40-et, hogy az ilyeneket gond nélkül agyonverhessem...

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

Új hozzászólás Aktív témák