Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Brutforsz

    aktív tag

    válasz LuckyL #9 üzenetére

    Szia!

    Persze, ha még aktuális. / Hátha segít valakinek.

    Léteznek ingyenes megoldások e konkrét problémára (bootfloppyról/-CD-ről totális merevlemeztörlés):

    Javaslom, látogass el az Ultimate BootCD honlapjára [link]! Akár az egész CD-t letöltheted és kiírhatod, mert ''a nehéz napokon'' jól jöhet. Az Overview rovatban Hard Disk Wiping címszó alatt négy freeware programot találsz (egyébként a lemezen található összes alkalmazás az).

    A címek egyben linkként is szolgálnak, a fejlesztők honlapján található leírások alapján ki lehet választani a legszimpatikusabbat. (Ha jól láttam, egy floppy-ra is ráférnek.) Ezt követően már indulhat(na) is a művelet, de egyvalamit még végig kell gondolni:

    Az alkalmazott eljárás biztonságossága és gyorsasága egymással fordított arányosságban áll.

    Erre egyébként a metódus kiválasztása rovatban maguk a programok is felhívják a figyelmedet, és nem véletlenül. Ahogy láttam, a t. fórumtársak még nem csináltak ilyesmit. Én már igen, és ezért meglepődtem a pigsty kartárs által írt idézetben szereplő 200 GB-ot 1x felülír kb. 2 óra alatt módszeren.

    Egy 120 GB-os ATA Maxtor a cég saját programjával (ami csak felülír mindent 0-val) megkínálva (ha jól emlékszem) 8 óra után még 56% körül kerregett.

    Az Ultimate Boot CD-n lévők közül (szintén, ha jól emlékszem) a Darik's mellett döntöttem. Az eljárás kiválasztásánál a biztonsági szinteket valahogy így jellemzi:

    1x felülírás: megvéd Édesanyád ellen

    3x felülírás: megvéd a haverod ellen

    10x felülírás: már egész elfogadható biztonságot ad

    25x felülírás: TALÁN megvéd a NSA-től (ez az amerikai űber-titkos-szolgálat)

    Én a 3x-os szintet választottam, és ha jól emlékszem, 1 nap (és 46%) után szálltam ki a projektből. :Y

    Ha az adatok esetleg nem is pontosak, a nagyságrend azért érzékelhető...

    Az Eraser egy kiváló program a mindennapi munkához, amikor csak egy-egy fájlt kell véglegeltörölni. Egyébként a régebbi verziókkal lehetett bootfloppy-t készíteni (ha minden igaz, pont egy Darik's verziót tett rá).

    Sok sikert és türelmet !

    Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

  • Brutforsz

    aktív tag

    válasz liksoft #18 üzenetére

    Szia!

    Elnézést kérek mindenkitől a téves információ miatt a programok jogállását illetően. :B

    A bejegyzésed egyfelől megnyugtatott (1x elég felülírnom a kényes adatokat), másfelől azonban összezavart: Te mint adatmentő profi szükségtelennek tartod a többszörös felülírást, az adatbiztonságért felelős szoftverekben viszont megtalálható ez a lehetőség. Akkor ez utóbbi csak parasztvakítás? Gondolok itt például a digitális kamerák ''700x-os zoom'' vevőcsalogató feliratára.

    Szeretném a véleményedet kérni Peter Gutmann elméletéről [link]. Ha lehet, kérlek, próbáld meg az egzakt szakszöveg és az ''egyszerűen ostobaság/nem ostobaság'' közötti szakaszon ez utóbbi végponthoz közelebb elhelyezni a nehézségi szintet, mert különben nem fogom érteni...

    Előre is köszönöm. Ez a kérdés számomra azért fontos, mert ahogy látom, materiális dolgaink helyett egyre inkább digitális tulajdonaink válnak célponttá. Jelszavaim valának: haza és haladás, valamint digitális paranoia ruleZ.

    Szereztél jópár vidám percet azzal, hogy írásod nyomán elképzeltem, amint Édesanyám egy szkafanderben, a légköbméterenként maximum 300 porszemet tartalmazó ( :DDD ) sufninkban a winchesteremet buherálja... :DD

    Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

Új hozzászólás Aktív témák