Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Aljasvip #149378 üzenetére

    "Fizikai gomb" alatt a funkciónak dedikált fizikai helyet értettem, amit lehet "nyomkodni". :K Én preferálom is ebből a kapacitív kiadást, a OnePlus 3 kialakítását tekintve nálam kb. a tökéletes telefon a jól programozható három kapacitív gombjával.
    Nekem van emellett egy Xiaomi Mi Mix 2S is, amit gesztusvezérléssel használok, és korábban ezt mondták a legjobb elérhető ilyen rendszernek. Ennek ellenére lényegesen szívesebben, hatékonyabban és kényelmesebben használom a "fizikai" gombjait a régi OnePlus-nak, pedig másfél éve a Mix a lényegesen többet használt telefonom, volt időm megszokni.

    A jack... :D A Mix 2s engem is rákényszerít a BT vagy a suta USB-C átalakító használatára (ezen sincs jack a divatnak megfelelően), így azzal is akad tapasztalatom. A BT már volt, hogy épp abban az egy órában fázott meg/merült le, amikor épp hallgattam volna, és volt fontos telefonhívás is váratlanul, amikor jó lett volna, ha lett volna mibe beledugni az amúgy nálam lévő jack-es headsetem, mindkettő nagy boldogság volt. De még ha számítok is rá macera azt a suta erőtlen átalakítót használni, keresgélni, vigyázni rá, és tölteni sem tudom a telefont, míg az átalakító foglalja a csatlakozót.
    Ezen kívül videóknál számomra teljesen elviselhetetlen a hang késése a képhez képest, amit a BT használata okoz, pedig az APTX-el még kicsit alacsonyabb is elvileg. Szóval nekem eddig csak a bajom volt a jack hiányával, a BT előnyeit (kevesebb vezeték) pedig tudom élvezni jack-es telefonon is, tehát a lehagyott jack nekem eddig csakis fejfájást okozott, néha nem is keveset.

    Tehát az én tapasztalatom szerint ezek jelentős lépések voltak a felhasználó szemszögéből rossz irányba.

    Nekem is az egyetemen sokat segített az OnePlus 3, suliba menet jegyzetekből tanulni izgalmas volt a buszon. :D
    Érdekes az akku téma, én a gyári töltőjével töltögettem (igaz, szinte sosem teljesen tele), és a mai napig 2 óra felett van a SoT-om, AccuBattery szerint még 79%-os a gyári akkum, pedig nem fiatal a telefon, 2,5 év intenzív és másfél év "másodtelefon" használat van benne. De az tény, hogy komolyabb terhelésre brutálisan tudja meríteni a 820-as CPU. :K
    Amúgy a Mix-en nekem is már kényelmes két napra is elég a SoT, az OnePlus azért volt, hogy nap végére már az akku kímélő módot ajánlgatta. :D Én amúgy a SoC-nak tudom be, a 845 lényegesen gyorsabb és takarékosabb is, így a nagyjából hasonló méretű akkuból is lényegesen jobban bírja.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák