Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    félisten

    válasz torma1981 #66 üzenetére

    Ahogy olvason lehetőségeket nekem a távolra lövő egység lesz a haver.

    Alaphelyzetben korántsem biztos. Mint írtam, a gyári 300 méteres látó / szenzor távolság messze bekorlátozza a távoli fegyvereket. Egy AC/10-es vagy Large Laser is 450 méteres lőtávolsággal bír, tehát már ezeket is csak úgy tudod kihasználni, ha valaki felderít neked. Emiatt ha hosszú távú fegyverekre építesz, és nem akarsz JSON-t átírni, akkor biza érdemes a kis- és közepes hatótávolságú fegyvereket is számba venni...

    Én nem rajongok a közelharcért (igen, sok dolog nevetséges a Battletech világában, kezdve a 90 méteres lőtávolságú géppuskával, de az egymást rúgdaló meg pofozó robotok már a tűréshatáromon túl vannak), ezért írtam át a látó / szenzor távolságot 600 méterre. Ez sem optimális, mert így borul a játékegyensúly, többet érnek a nagy lőtávú fegyverek, az LRM még többet, míg a csökevényes hatótávolságú fegyverek (MG, Small Laser) eléggé elértéktelenedtek.

    Gondolom a felderítő nagyon fontos.

    Játékstílustól függ. El tudnék képzelni én is olyan összeállítást, amiben négy közelharcos Mech van, működhet is (próbálkoztam AC/20-assal 300 méteres alap látótávolságnál, ha a másik oldalon nincsenek LRM-rakétás egységek / tornyok, akkor végső megoldás szinten lehet aratni velük....). Szóval nem feltétlen kell felderítő. A mostani összeállításomban sincs Könnyű Mech...

    Mi a leghasználhatobb csapatosszeallitas?

    Próbáld ki a játékot, és találd meg a neked legjobb összeállítást. Mindenki máshogy játszik, lent Cain69 felvázolt olyan változatot, amely a páncélzatra és a jump jetekre helyezi a hangsúlyt. Az is egy életképes verzió.

    Amennyire én meg tudom ítélni, "gyári" változatban ki vannak jól egyensúlyozva a fegyverek, tehát nem fogsz nagyon mellényúlni, ha gépágyúkat (AC) választasz, de akkor sem, ha lézereket, vagy rakétákat. Menet közben fogsz majd te is rájönni arra, neked mi tetszik....

    Amint írtad a kozelhatc elég erős. Érdemes ra gyúrni?

    Gyári állapotban lehet, de akkor tényleg erre érdemes gyúrni, sok páncélzat, gyors és nehéz Mech (a közelharci sebzés a Mech-ed tömegétől függ alaphelyzetben), jump jetek... Én is csinálok most is olyat, hogy ha túl van hevülve a Mech-em, akkor nekirontok, mert megéri...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák