Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LA_COSTE

    senior tag

    válasz Egorov #82 üzenetére

    Szerintem máshogy értetted, amit mondani akart. Vagy nálatok tényleg máshogy folyik, valószínűleg tényleg anyázásokkal párosulva(haveri alapon, de az barátság?).
    Komolyabb témákról filozofálni, természetesen kulturált körülmények között. Ezt kellene terjeszteni (szerinte, és szerintem is). :)

  • Peethy

    őstag

    válasz Egorov #82 üzenetére

    Nos, egy kis szünet a vacsi előtt :DDD
    Filozofálás alatt azt értem, mikor 1-1 dolog mélyebb okait megkeressük egy mélyebb kapcsolatban. Ez részben vitázással, vagy egyet nem értéssel párosulhat, de a lényege az, hogy együtt keressük az okokat, miközben megismerjük egymás addig ismeretlen pontjait. Nem kell nagy dolgokra gondolni, csak kb erre:
    -Miért tetted ezt?
    -Szerinted hogyan lehetne úgy őszintének lenni, hogy a másiknak mégis jó legyen?

    Ez csak 1-2 példa, sztem erre szükség van egy mély kapcsolatban.

    LA_COSTE: Igen, egyetértek, mert lehet nagyon kis dolgokon is jól elbeszélgetni, akár haveri alapon is. Például egyszer színházból hazafele (osztállyal voltunk) nagyon jót beszélgettem az egyik legjobb haverommal - a zenékről. Sőt, amit megfigyeltem, hogy minél hosszabb ideje ismeri egymást két ember, annál könnyebb kis dolgokról is hosszan elbeszélgetni, lásd: szüleink, idősebb házaspárok, stb. Mindemellett, ha magunkat tárjuk fel, az az igazi kincs, én ezt értem "filozofálás" alatt:)

    Egorov, történetedre visszatérve, nekem is rögtön eszembe jutott egy sztori. Egyszer haverokkal beszélgettünk arról, hogy milyen poénos fegyverek lehetnének paintballban (pl ecset = kés, stb.) Erre mondom: "A paintball lángszóró az, mikor a háti permetezőt a hátadva veszed, tele festékkel és elkezded húzni a kart." Erre a társaságból egy csaj: "És akkor fest a láng?" :DD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák