Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • S_Gaming

    csendes újonc

    Alaplap: Gigabyte B75m-D3H DUAL BIOS
    CPU: Intel i5-3470 3.2 Ghz
    RAM: 20 GB DDR3 (2x8 GB kit, 4 GB single)
    Táp: Chieftec iARENA 450 W
    HDD: WDC 500 Gb
    SSD: Kingston SUV400 240 GB
    Hangkártya: SB live PCI
    OS: Windows 10 Education eredeti

    régi GPU: Sapphire Radeon HD6570 1 GB DDR3
    új GPU: Inno3D GeForce GTX 1050 2 GB DDR5

    Azt illik közölnöm, hogy az alaplapot 2013-ban vettem újonnan és kezdettől fogva voltak fura dolgok a BIOS-szal, de minimális. Ha nem tudott belépni elsőre vagy fagyott, a 2. próbálkozás megoldotta.

    Most viszont vettem bele egy GTX 1050-et. Már a driver telepítése közben elkezdődtek a problémák.

    Eleinte csak az SSD-t lőtte le ezzel win összeomlást okozva. Egy ideig kikapcsolt állapotban kellett hagyni a gépet, utána újra látta az SSD-t. Néha ment pár órát így, máskor 2 percet sem. Napokig teszteltem, kiszedegettem dolgokat, aztán vissza, semmi. Win reinstall is volt, bár nem tiszta, mivel az alaplap a BIOS-ba a bootsorrendért már nem engedett be, ezért csak a meglévő windows-ról tudtam telepíteni.

    Aztán tegnap végleg összeomlott, nem adott képet sem, egy végtelen boot loop-ba lépett... bekapcsolom, 1 mp után lekapcsol, majd vissza kapcsolja magát. Ha nagy ritkán adott képet, akkor a BIOS-ba akart belépni, fagyás volt a vége.

    Ekkor visszatettem a régi kártyát, semmi változás.
    Ezután CMOS reset, elem kivesz semmi.

    A lap dual bios-os, a power gomb nyomvatartós trükkel kb. a 20. próbálkozásra végre összeomlott teljesen a Main BIOS és sikeresen lement a BIOS recovery, felállt a rendszer.

    Én itt arra gondoltam, hogy a BIOS volt a probléma és vissza tettem az új kártyát. Na ezt nem kellett volna. Azonnal vissza az egész, sötét kép végtelen boot loop.

    Vissza a régi kártya, de ekkor már semmi nem akarta visszahozni...

    A végén fogtam és bekapcsolt állapotban rövidre zártam a CMOS reset jumpert, ez azonnal levágta a gépet, gondoltam annyi a lapnak, de nem. Összeomlott a Main BIOS, lement a Recovery a Backup BIOS-ból és azóta megy a gép.

    Viszont a kártya játék alatt szépen ment, bár csak egy kb. 1 órás Witcher 2-öt és két HOTS match-et engedett kipróbálni.

    Igazából semmiféleképpen nem akarom visszatenni ezt a kártyát, hacsak nem találkozott már valaki ugyanilyen problémával és konkrét megoldást tud rá. Ötlet?

  • S_Gaming

    csendes újonc

    válasz popaz #67576 üzenetére

    Szia!

    Mennyit gondolnál az alaplapért ilyen formában?

    Erről lenne szó?

    http://hu.gigabyte.com/products/page/mb/ga-z77-d3hrev_10

    Mondjuk nekem is 3 modul van benne, de adott esetben beérném a 2-vel.

  • S_Gaming

    csendes újonc

    válasz geckowize #67781 üzenetére

    Szia!

    Nekem teljesen ugyanez a gondom! Vettem egy Inno3D GTX 1050-et és 3 hete itt van az asztalon.

    Amikor beraktam a gépbe már a driver telepítésnél összeomlott a windows, utána nem látta az SSD-t egy ideig. Kis idő múlva jó volt pár órán át, aztán véletlenszerű időközönként ugyanez megtörtént. Ilyenkor nem látta az SSD-t, ki kellett kapcsolni pár percre a gépet.

    Pár nap elteltével már a gép sem akart indulni, a BIOS-t hazavágta, a régi kártya visszahelyezésével egy BIOS recovery után helyreállt a gép... Ha visszaraktam az új kártyát, azonnal hazavágta a BIOS-t megint. A régi kártyával 2 hete megy rendesen a gép, nincs baja az SSD-nek.

    Nekem nagyobb, újabb tápot javasoltak, illetve BIOS frissítést. Utóbbi nem tudom kipróbálni, mert nehezen beszerezhető az alaplap ha gond lesz és most határidős project-em van.

    Viszont pont a jövő héten akarok venni új tápot, hátha az a probléma. De ahogy nézem neked eleve nagyobb cuccod van. Milyen régi a tápod?

    Config

    Alaplap: Gigabyte B75m-D3H DUAL BIOS
    CPU: Intel i5-3470 3.2 Ghz
    RAM: 20 GB DDR3 (2x8 GB kit, 4 GB single)
    Táp: Chieftec iARENA 450 W
    HDD: WDC 500 Gb
    SSD: Kingston SUV400 240 GB
    Hangkártya: SB live PCI
    OS: Windows 10 Education eredeti

    régi GPU: Sapphire Radeon HD6570 1 GB DDR3
    új GPU: Inno3D GeForce GTX 1050 2 GB GDDR5

  • S_Gaming

    csendes újonc

    válasz Csupingo #67787 üzenetére

    Amikor összeomlott a BIOS, már hiába vettem ki a hangkártyát, semmit nem segített rajta...

    de pont erről jut eszembe, hogy azt nem próbáltam, amikor még egyben van a gép, akkor beteszem az új vga-t, de kiveszem a hangkártyát.

    A hangkártya egy régi PCI-os SB Live, és ráadásul 2 hónapja az alaplapi is engedélyezve van mellette, mert arról meg a headset mikrofonja megy a Teamspeak-hez.

    Köszi, ezt kipróbálom mielőtt elvernék 13000-et tápra. :D

  • S_Gaming

    csendes újonc

    válasz Csupingo #67787 üzenetére

    Na változás van, pont amikor nagy volt a szám, hogy rendben működik a régi videokártyával a gép 2 hete, ismét összeomlott és nem látta az SSD-t. Meg akartam nézni, hogy megy a Shadow of Mordor ezen a régi kártyán és telepítés közben csinálta ismét, ugyanúgy mint az új kártyával. Nyilván gondolnék SSD hibára (mert megint valahol 30 GB szabad hely alatt jelentkezett a hiba), de egyébként mindig jól működik, előtte is mozgattam át sok adatot. Úgy látszik nem bír el huzamosabb terhelést, szal kezdek a tápra gyanakodni. De a játékok mindkét kártyán rendesen mennek...

    Milyen tápot vegyek az új config-ba?

    Előre is köszi!

    Config

    Alaplap: Gigabyte B75m-D3H DUAL BIOS
    CPU: Intel i5-3470 3.2 Ghz
    RAM: 20 GB DDR3 (2x8 GB kit, 4 GB single)
    Táp: Chieftec iARENA 450 W
    HDD: WDC 500 Gb
    SSD: Kingston SUV400 240 GB
    Hangkártya: SB live PCI
    OS: Windows 10 Education eredeti

    régi GPU: Sapphire Radeon HD6570 1 GB DDR3
    új GPU: Inno3D GeForce GTX 1050 2 GB GDDR5

  • S_Gaming

    csendes újonc

    válasz Csupingo #67813 üzenetére

    Igazából már szinten minden ki volt próbálva, dec 5-én jött a kártya, 6 napig próbálgattam a különböző dolgokat, néha ment órákig, néha 10 percig. Kártyák, háttértárak, ramok kiszedve, atomokra volt szedve a gép.

    És most 2 hét rendes működés után a régi kártyával is csinálta, előtte ez a cucc évekig ment.

    A táp és a gép nagy része 2013-ban lett véve, az SSD és ram kit, ami 1,5 éves.

    Én is úgy találom, hogy a tápnak bírnia kellene, de sokan mondták, hogy 4 éves táp már nem biztos, hogy leadja a kellő teljesítményt. Bár ennek ellentmond, hogy játék és egyéb terhelés közben sosem történt gond egyik kártyával sem... A Shadow of mordor telepítés kb. két óra után mindkét kártyával megfektette a cuccot. A többi összeomlás driver telepítés és normál használat közben jelentkezett.

    A BIOS frissítést elhalasztanám, mert egy versenyre készülök, minden egyes nap számít, nem szeretnék lapot keresni, ha vmi félremegy. :) Egy tápra nehezen összekapartam a pénzt, de igen falat fogok, ha kiderül, hogy lapot kellett volna inkább venni. :D

  • S_Gaming

    csendes újonc

    válasz Csupingo #67815 üzenetére

    Ahogy beírtam az előzőt hozzászólást, rá 2 percre megint összeomlott (most a háttérben egy steam-es 2 gb-os játék letöltése ment csak). A köv indításnál a windowsban akadozva ment az egér, minden tevékenység, alkalmazásváltás is akadozott, újraindítás után jó lett.

    A régi kártyát használom és teljesen jól ment a gép 2 hétig. Ráadásul a régi kártyán két monitor van régóta.

    Az új kártya rendben ment az összeomlásokig játék alatt is, viszont a 6. nap környékén már csak a BIOS recovery kikényszerítése segített, bootloop-ba került a gép. Ezután a régi kártyával rendben ment, ha beraktam az új kártyát, megint bootloop. Azóta nem próbálkozok vele, de most már a régivel is csinálja.

    Elfelejtettem mondani, hogy múlt héten kaptam új gamer szettet (bill+egér), valamint vettem egy új monitort, szal a felbontás megváltozott 1280x1024-ről, 1920X1080-ra. De ezekkel is rendben ment jó pár napig, meg egy felbontás váltástól azért csak nem kéne összeomlania. Most meg tegnap óta már a 2. összeomlás van... :(

    A versenyre vettem a kártyát, realtime rendering-re kell, nyilván a régi kártyával nagyon low lesz amit beadok. Ráadásul full hd-t kérnek, szal ami eddig 30-60 fps volt a régi kártyán a régi felbontással, az most full hd-ban 10-30 fps. Tehát nagyon nagy szükségem lenne rá és már a tesztelgetések miatt nagy csúszásban is vagyok...

    Vegyem ki az SSD-t végleg?

    Vagy vegyek 1155-ös alaplapot? :D

    Csak egyre van pénzem, lehet szavazásra bocsátom itt, hogy mit vegyek... :D Táp vagy alaplap? :D

  • S_Gaming

    csendes újonc

    válasz Csupingo #67820 üzenetére

    Nem tudom sajnos lemérni a tápot.

    Van HDD is a gépben, de iszonyat macerás oda vissza költözni, már a project szempontjából is.
    Egy windows telepítés nyilván 1 óra a driverekkel, de rengeteg fejlesztői cuccom van, azokkal együtt egy délután.

    Január elejéig megpróbálom kihúzni, aztán meg kiveszem az SSD-t... Habár ma már 5X csinálta,
    ebből 2X amíg írtam a hozzászólást, szal nem lesz egyszerű.

    De most is mi lett vele, eddig 2 hétig rendben ment.

    Win10 van igen, de win7 lesz ebből, mert a HDD még MBR-es. A projekt után meg atomokra szedem a gépet újra.

    Lehet egy alaplap cserével bepróbálkozok akkor ha már úgyis szét kell szedni a gépet, meg win install is lesz.

  • S_Gaming

    csendes újonc

    válasz dugo_ #67825 üzenetére

    Igazad van, valamiért el is felejtkeztem róla, hogy át lehet konvertálni. Akkor a fontos cuccok lementése után ez lesz. Köszi a tanácsot! :)

    Egyébként minden volt külön tesztelve, 6 nap ment el rá. Néha úgy nézett ki, hogy jó lesz, ment egy délutánt, aztán megint leállt.

    A régi konfigra visszatérve teljesen jó lett minden és 2 hétig nem volt gond. Múlt héten új gamer set és monitor érkezett, akkor sem volt gond. Tegnap kezdte el magától, de ma már 6X leállt, 2X egy ősrégi játék alatt.

    Most meg toltam a HOTS-ot (extreme beállítások, full hd-n) 2 órán át, megint semmi baj nincs vele, pedig ez nyilván jobban terheli a kártyát, mint az ősrégi P4-es játék.

    Sajnos nemhogy IGP-n nem tudok ellenni, a versenyhez még a 1050 se nagy szám, de csak erre volt pénzem.
    Szal valahogy rendbe kell tenni, de most már kiegyezek azzal, hogy SSD-t lehúzom, aztán marad a HDD. Ha lement a cucc, majd ráérek próbálgatni, hogy mi nem jó. :D

    Az említett eszközök miért nem ajánlottak?

Új hozzászólás Aktív témák