Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mike92

    kezdő

    válasz Viktor77 #75171 üzenetére

    (bemásolom az 1080ti-s topikban adott válaszokat, hátha itt tud valaki segíteni)

    most kipróbáltam egy EVGA 1060 6GB-os videokártyával is, ugyanaz a helyzet.
    A konfigom:
    GPU: EVGA SC 1080 Ti
    CPU: I5 6500
    MB: Gigabyte GA-B150-HD3P
    RAM: Crucial 16GB DDR4 2133 CL15
    PSU: Cooler Master G650M
    Windows: legújabb Win10
    Nvidia driver: 441.20
    Monitor: LG 27UD58-B, de próbáltam 1080p-s monitorral és LG oled C7-es tv-vel is.

    van olyan játék amely 60fps 16.6 frametime mellett is másodpercenként akad egyet.
    --

    A DDU-s procedúrát lejátszottam pár napja, és miután nem segített, újratelepítettem a windowst, nem segített. Most kipróbáltam a maximális teljesítmény előnyben részesítést, ahogy javasoltad, sajnos ez sem oldotta meg a problémát.

    --

    az a furcsa hogy eddig Vega 64-gyel és RX 480-nal simán ment minden freesync-kel, aztán kb egy hónapig átmenetileg intel HD530-cal voltam el, azzal sem tűnt fel stuttering probléma, és ahogy 1080 ti-re váltottam rögtön jelentkezett az akadozás. még furcsább hogy korábban ezen a konfigon volt 1080ti és 1080 is (kb egy-másfél éve, igaz rövid időre), és akkor sem jött elő ez a probléma.
    Van ilyen, hogy videokártya váltás eredményez meghibásodást az egyik komponensben? Mert mást nem tudok elképzelni, mint hogy a CPU, alaplap, memória, PSU egyike elkezdett nem optimálisan működni miután váltottam gpu-t. amúgy tegnap a tesóm gépében kipróbáltuk az 1080 ti-t és nem volt vele gond (tőle van tesztre az 1060 6GB amivel neki semmilyen problémája nincs, nálam akadozik azzal a kártyával is)

Új hozzászólás Aktív témák