Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sityupityu

    veterán

    válasz jaddz90 #16896 üzenetére

    Hmm. Rengeteg akkutöltéssel illetve akku használatával foglalkozó cikket elolvastam már, de ilyet egyikben sem írtak, hogy jobb ha 60% alatt marad az aksi, asztali használat mellett. Nincs is semmiféle ilyen aranyszabály a mai modern li ion akkukkal kapcsolatban. A laptoptöltők "intelligens" töltők, 100%-ot soha nem fogja túllépni a töltés folyamán. Sőt, ahogy eléri az akku a 80-90% környékét a töltő átvált csepptöltésre(ezért is intelligens töltő) Ezt fizikailag is lehet ellenőrizni, kézzel megfogva a töltőt 90%-nál épphogy langyos, közel nem olyan meleg mint a töltési ciklus közepén. A legtöbb gép bios-ában olyan beállítás van, hogy teljes feltöltés után kb 95%-ig hagyja asztali használat mellet lemerülni az akkut. Ahogy eléri a 95%-ot csepptöltéssel pótolja. Annyit szoktak javasolni, hogy asztali használat mellett 2-3 hetente de havonta egyszer érdemes teljesen (max 3-5%) lemeríteni az akut és utána teljesen feltölteni.
    Nekem van egy több mint 4 éves asus-om, és a fentebb leírtakat betartva asztali használat mellett a mai napig ugyanannyit bír az akkuja mint új korában. Igaz, nem is nagyon használtam akkuról a gépet. Talán max tízszer.

    --albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

Új hozzászólás Aktív témák