Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz ph_5.5 #30078 üzenetére

    a gagyibbak meg el is színezik
    Ez már feltűnt nekem is, hogy gyakran LR-ben nem ott van a semleges fehér, ahol várnám.
    Ugye 5600K a vaku (+-100K) és én főleg kültéren fotózok, ellenfényben ahol az árnyékot a vakuval töltöm ki. Itt elvileg a vakunak kéne adnia a színeket, de persze a másodlagos fényforrások is játszanak, ahol a föld vagy a fű stb nyilván visszaver vmennyi fényt. De közel sem annyit, hogy az számottevő legyen szerintem, hisz sötét az árnyékos oldal az alanyon. Szóval mi okozhatja, hogy néha a fehér a közelében sincs a vaku hőmérsékletének? Nem szokatlan akár 1000K eltérés sem, pedig azt várnám, hogy ha mondjuk a kamerát 5600K-ra állítom, akkor legalább a vaku által bevilágított rész az színhelyes lesz, míg a háttér a naplementével vagy akármivel meg szépen megtartja a vöröses témát anélkül, hogy az AWB nullázni akarná. De többnyire nem ez a helyzet. Azt még nem figyeltem meg, hogy mindig ugyanott van-e a fehér vagy változik. Szóval még nem tudtam leszűkíteni a változókat. Vagyis így még nem jártam utána.
    De amikor azt írod, hogy elszínezi a fényformáló a fényt, akkor pont ez történik? Az normális, ha mondjuk +1000K-nel odébb van, mint a vaku specifikációja?

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz ph_5.5 #30078 üzenetére

    Lenne egy konkrét kérdésem viszont.
    Beauty dish belsejében a homorú lemezt milyen orientációban helyes berakni?
    Az izzóra nézzen a domború vagy a homorú fele? Én eddig mindig a domború felével helyeztem az izzó felé, gondolván az úgy a merőlegesen érkező fényt szórja vissza a tányér/box belsejére. Viszont a legtöbb videóban és képen éppen fordítva látom. :F
    De belegondolva fordítva is kb ugyanolyan hatást kelt. Fizikailag melyik előnyösebb?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák