Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ityam

    senior tag

    nem tudom hogy ideális topicba rakom fel a kérdésem de lehet nincs jobb ha az előző#41415 gordonfreemN hozzászólásból indulok ki.
    Nekem is árkalkulációs problémám van:
    [index cikk alapján] :
    "Egy átlagfogyasztó ma rezsivédetten 7750 forintot fizet az áramért, ám ha nem lenne rezsicsökkentés, akkor ugyanez piaci áron 50 833 forint lenne."
    Legutóbbi számlám alapján:
    Elszámolási időszak: 2022.05.29-2022.06.26
    Fizetendő összeg: 14.616 Ft

    A rezsidíj csökkentése nélkül Önt ebben az elszámolási időszakban a
    következő fizetési kötelezettség terhelte volna: 19.412 Ft
    A rezsidíj csökkentésének eredményeképpen az Ön megtakarítása
    - ebben az elszámolási időszakban: 4.796 Ft

    398KWh fogyasztáshoz jön ez ki. A rezsivédett árak kb stimmelnek, a piaciak viszont nagyon nem.

    Gulyás Gergelyünk hazudik? vagy az MVM?
    Vagy mind2?

    Az csak nekem mellékkérdés hogy az átlagos fogyasztóra hogy jöhet ki a 210KWh/hó amikor egy 50 nm-es társasházi lakásban vagyok légkondi nélkül és kb 2Xesét fogyasztom az átlagnak?
    Igaz hogy pehhemre sütni és főzni(és mégnagyobb pehhemre még fűteni is árammal kell mert tavaly lett kikötve a gáz) is áramot használok sőt van 1 számítógépem is ami napi legalább 12 órát megy(10 éves szutyoknak számító, de akkoriból mondjuk még kb felsőkategóriásnak mondható).
    Nem tudom elhinni hogy ez az átlagszámítás helyes lenne, hacsak nem a búzamezők hektárját is egy egy lakásnak számolják 0 KWh ás fogyasztással.

  • ityam

    senior tag

    válasz mephi666 #41419 üzenetére

    ajaj fülembe ültetted a bogarat hogy az mvm legálisan hazudik valami régi szabályozás szerint, aminek szerencsé(jé)re megfelel(valami nullidőbeli árhoz viszonyított árképés szerint generálja ezt a számot).

    akkor már csak abban bízhatok hogy a Gulyás gergelyünk hazudik:(
    ezen bizalom bár valós szerintem.... az energiaár az mégis kormányzati kézben van(rezsicsökkentés nélkül is) a sejtések szerint mert nem privát vállalatok termelik az áramot hanem az állami cégek.csak ők tudják mennyiból tudják előállítani és mennyiért gazdaságos"árúsítani".

  • ityam

    senior tag

    válasz MaxxDamage #41423 üzenetére

    január februárban 1800KWh/hó fogyasztásom volt(gondolom fűtés miatt).Jelenlegi rendszer alapján a napelem jolly joker. Bennem mégis az van hogy túl jolly joker így hamarosan sokkal rosszabbul fogja számolni az elmű a megtermelt áramot. Infoim alapján ha valaki termel Xet és fogyaszt X et(/év) akkor KB nulla számlát fizet(fix minimális költséget nem számolva). Pedig gyakorlatban nem sokat spórol az elmű a napelemből megtermelt áramon. Erőműveknek kell menni, alkalmazottakat fizetni kell, irodákatt fenn kell tartani stb.
    az hogy kevesebb nyersagatott kell az erőműbe tolni az nem olyan megtakarítást jelent neki mint amennyi kedvezményt elszámol jelenleg. A napelem sok időszakban termel sok áramot, de csak napelemből nem tudná jellemzően a legtöbb háztartás fenntartani magát. Kellene áramtárolók(valszeg sok pénzért) a háztartásokban a fölös energia tárolására, hogy amikor éppen kell akkor rendelkezésre álljon. Ezt a kényelmi szolgáltatást jelenleg nem kell az elműnek megfizetnünk fogyasztóként. Szerintem(egyéni szerény vélemény szerint) ez hamarosan változni fog. Szóval a jolly joker egy kis adura fog félek változni.De ha nem akkor tényleg napelembe kell szerintem fektetni.
    #41422 BiP >ityam #41418 : Azért nem gondolom hogy megválaszoltam mert egy számítógép szerintem átlagos(nem játszok és nincs terhelve a gép szóval nem csúszfogasztás a átlagos hanem az idle) valamint nem is sokat főzünk/sütünk hogy ez az átlagot ilyen szinten feltolja(a gáz sütéshez főzéshez képest). Ha magyarországon ez valós átlag akkor sokkal rosszabb magyarországon az élet, mint gondolnám(az alapból is siralmas) a helyzetemből megtippelve.Ilyen kevés helyen lenne több számítógép/klíma/Több TV/istentudjamilyen áramzabáló külyü? mint írtam ehhez búzamezőhektárt kellene szerintem egy fogyasztónak számolni darabszámi átlaghoz.

    [ Szerkesztve ]

  • ityam

    senior tag

    válasz coco2 #41586 üzenetére

    amennyire nekem rémlik az átverős videókból az az hogy elküld neked egy fotót(ami moddolt/retusált) hogy elutalta neked a pénzt. Ez a banki hiba miatt nem jelentkezik nálad de majd megjelenik biztos előbb utóbb(persze persze) úgyhogy te teljesítsd amit ő szeretne.
    Nem fog előre utalni ismeretlen neked gyakorlatban így megvárhatod nyugodtan azt amig ténylegesen a számládon nem lesz a pénz. Ha megérkezik a szálmálda a pénz(amit kétlek) akkor lehet ilyen esetben szerintem tovább menni a tranzakcióval. Itt is lehet trükközés de ehhez kevés átverős videót néztem figyelmesen. Lehet hogy valamikor vissza lehet hívni a tranzakciót de ez bajos lehet neki is(bizonytásügyileg hogy miért kéne visszavonni) és akár neked is.(ha sikerül visszavonni a tranzakciót).
    A leggyanusabb ha át akar terelni más fizetési metódusra amit nem ismersz.és majd ott megkapod előbb utóbb szerinte....Ha nem ismered, akkor bármi tapasztalt ember(nek tűnő) sztoriját be lehet nyelni(ne nyeld. be).Legyen az költséghatékonyság vagy megbízhatóság vagy atyaúristeni parancsolat hogy neki így kell küldeni a píííízt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák