Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #43790 üzenetére

    Na, találtam közben cikket is: [Külön AMD Software-t kapott a...]
    "IGP-vel rendelkező Ryzen, meg Athlon APU-kat is"
    De nem ez az első, hogy Abu cikkjeiben látom. Sőt, talán máséban is szemet szúrt már.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #43790 üzenetére

    Hmm. Most néztem újra a Rick & Morty pár részét, és közben utánanéztem annak, hogy mi az a "Mandela effect", és azóta pont annak érzem ezt, hogy sokan "meg"-re cseréltek több kötőszót, mint elsősorban az "és"-t. Már olyankor is hallom, ha főzés/étkezés/szerelgetés közben bekapcsolom a TV-t TV műsorral (már 10+ éve nem nézek TV adást, csak ha efféle "háttérzajnak" kell, mikor igazából elsődlegesen márt csinálok).

    De ha már ennél a tárgynál jártam, van egy másik "Mandela effect"-em is: Csak valamikor 1-2 éve tudtam meg, hogy Alaszka már régóta az USA-hoz tartozik. A szigetekről, mint pl. Hawaii tudtam, de ez az kontinensdarab Észak-Amerikából nekem teljesen ki volt esve (vagy kimaradt valahogy az iskolázottságomból, vagy valamiért elfelejtettem).
    Ez csak azért érdekes két ízben, mert a síkba vetített térképen Alaszka csak egy köpésre van Oroszország keleti szélétől. -> Ami viszont felvet egy másik kérdést is, hogy miért Colombus fedezte fel Amerikát, ha játszva át lehetett hajózni ott Északon a két kontinens közt (és kis keresgélés alapján volt is Orosz kolónia Alaszkában, mielőtt felszámolták). A másik a hidegháborús történelem/földrajz. Mikor Oroszország Kubába vitt rakétákat, az USA miért nem vitt Alaszka Nyugati csücskébe, ha Alaszka=USA? :))

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák