Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sagem

    addikt

    Sziasztok

    Nem tudom, hogy az alaplap e a hibás de remélem Ti talán tudtok valami kiindulási pontot adni..:(

    Van egy AM3-as rendszerem, Asrock M3A UCC alaplappal, a problémám az, hogy bekapcsolásnál a cpu venti, a ház ventik és a HDD-k felpörögnek, azonban a VGA hűtője csak egy pillanatra moccan meg, a táp pedig egyáltalán nem pörög fel! A power on / off gomb működik, igaz, indítás után csak úgy tudom kikapcsolni, ha hosszan nyomom az off gombot (vagy lekapcsolom a tápot). Természetesen nincs bootolás, amiket írtam felpörögnek, aztán így darál, amíg ki nem kapcsolom.

    A gépet teljesen szétszedtem, kitakarítottam, sajnos semmi eredményt nem hozott. Bekapcsolásnál sípolás nincs, akkor sem, ha pl nincs betéve a memo. Próbáltam többféle memória modullal, valamint egy másik VGA-al is, az eredmény ugyanaz.

    Próbáltam egy régi codegány táppal is megnézni (csak ez van a használatban levőn kívül), ez annyiban különbözött a fent leírtaktól, hogy a táp pörgött, de a vga továbbra sem, sípolás nem volt, s a gép nem kapcsolt be. De valahol olvastam, hogy az újabb tápok nem feltétlen pörögnek fel, ha nem érzékelik a CPU-t, így most már végképp nem tudom, hogy mi lehet a rossz..cpu, alaplap..táp? Sajnos nincs másik alaplapom/cpu-m, hogy tesztelgessek :( Van esetleg valakinek valamilyen 5lete a leírtak alapján? Előre is köszönöm :R

    [ Szerkesztve ]

    „Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

Új hozzászólás Aktív témák