Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fakarcsi

    csendes tag

    Sziasztok!

    Kérnék egy kis segítséget. Kaptam egy használt gépet, amiben van egy "ASRock Wolfdale1333-D667" alaplap. Gondoltam apránként feljavítom, de már a memória bővítésnél is problémába ütköztem. 2db 2GB-os, 667Mhz Kingstone-t raktam bele, de csak 3,16 GB-nak látja az oprendszer. A BIOS-ban ugyan megjelenik a "Total 4092 MB" és szépen felsorolja, hogy 2x2048MB van benne, de indításkor a memóriát már csak 3220MB-nak írja. Az oprendszer betöltésekor meg 3,16-nak látja.
    Igaz az alaplap leírásánál olvasható, hogy csak csökkenhet a memória mérete Windows esetén, de ezt gyanúsan soknak tartom?

    Amiket kipróbáltam:
    ----------------------------------
    memtest86 - egyben és külön-külön tesztelve sem jelezett hibát - tehát a modulok jók.
    gépindítás egyben és SLOT-ban felcserélve - ugyan ez a jelenség - tehát a SLOT-ok is jók.
    gépindítás csak 2GB-onként és mind a két SLOT-ban kipróbálva - mindkettő 2GB-os modult 1,9-ne k látja, ami még - szerintem - elfogadható.

    A kérdések:
    -------------------------
    - Normális ez, hogy 4GB esetén majd 1GB-ot levág a memóriából?
    - 64bit-es rendszer esetén is normális?
    - Érdemes tovább fejleszteni a gépet vagy jobban járok ha veszek egy újat?

    Technikai adatok:
    ------------------------------
    Alaplap pontos típusa: ASRock Wolfdale1333-D667 (https://www.asrock.com/mb/Intel/Wolfdale1333-D667/)
    Processzor típusa: Pentium(R) Dual-Core CPU E5200 @ 2.50GHz
    Memória típusa: 2x Kingston 2GB DDR2 667MHz
    Videó kártya: integrált (Intel(R) 82945G Express Chipset Family (224 MB))
    A használt operációs rendszer neve/verziója: LinuxMint 20.2, 64bit

    A válasz nem sürgős csak érdekelne és előre is köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

  • fakarcsi

    csendes tag

    Nos a válaszaitok alapján egy komplett gép megvétele tényleg jobb választásnak tűnik, mit minden alkatrészt megvenni hozzá, kiszállítani és kísérletezni vele. Ezért a Win7-es módszert sem fogom kipróbálni, de azért köszönöm az ötleteiteket és a válaszaitokat.

Új hozzászólás Aktív témák