Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BaLee

    addikt

    LOGOUT blog

    Azt hiszem kicsit megszívattam magamat.
    A gép olyat kezdett játszani egy fél hete, hogy terhelés alatt újraindul. Ha csak netezgettem, böngészgettem akkor semmi gond nem volt. De terhelés alatt elég hamar újraindult.

    Én barom gondoltam egy bios frissítés megteszi, hátha az alaplap a ludas. Terhelés nélkül addig nem indult újra, egészen a bios frissítés közepéig...

    Azóta természetesen nem indul. Asrock Extreme3 Gen3. Mit tudok ilyenkor csinálni?

  • BaLee

    addikt

    LOGOUT blog

    Egy elég érdekes hardver (?) problémával találkoztam. Az adatlapomon szereplő konfigot használom jó ideje Windows 10-el. Az utóbbi időben kaptam párszor kékhalált, pedig volt amikor egy hónapig nem volt semmi probléma. Gondoltam úgyis régi a Windows csinálok egy reinstallt. Na a problémák itt jöttek elő.

    Először még a windows 10 telepítő sem töltött be, kékhalált dobott a gép. Mondom wtf. Nyomtam egy clear cmos-t minden alapon ment, így elindult a telepítő, végig is ment, majd amikor jött az eszközök konfigurálása rész ott 30% körül megakadt, majd pár perc múlva kékhalált dobott a gép (driver power state failure), restart után meg kiírta, hogy kezdjem előről a telepítést. Lehúztam már minden USB-t a gépről, kivettem az egyik ram modult, ugyanez volt, akkor 35%-nál akadt meg az eszközök konfigurálásánál, majd pár perc múlva kékhalál . Kivettem a másik memória modult, végigment! Na mondom megvan! Biztos ez a hibás. Megvolt a telepítés. Visszaállítottam a biosban a tuningot, elindítom a PUBG-t, kidob 1 percen belül hibával (az adott memóriaterületen nem végezhető el a következő művelet: write (de volt ugyanez read-al is). A rossznak gondolt ram modul ott feküdt az asztalon! Na akkor megnéztem az eseménynaplót és fura üzenetet találtam:

    Egy hardverhiba történt, amit a rendszer kijavított.

    A hibát jelző összetevő: Processzormag
    Hibaforrás: Korrigált gépellenőrzés
    Hibatípus: Belső paritáshiba
    Processzor APIC-azonosítója: 0

    További információ a részletek nézetében.

    Mondom akkor mégsem a ram. Visszatettem a másik modult is, bekapcsolom a gépet, elindul, felpörögnek a ventik, képet nem ad, 4-5mp múlva leáll és újraindul. Lehúztam már mindent róla, ugyanezt csinálta. Clear cmos sem segített! Kivettem a ram modult amit visszatettem, elindult! Bementem a biosba, levettem a tuningot, visszatettem alapra, visszatettem a második ram modult, azóta működik.

    Mi lehet a probléma? :F :F

    Lehet, hogy az eddig atombiztosan működő proci nem bírja már ugyanazt a tuningot mint korábban? Esetleg mégis a memória a probléma? Netán alaplap?

    Mivel tudom letesztelni? AIDA64 stressz tesztjével futtattam vagy 20 percet, nem volt semmi gond sem a procival sem a memóriára nem dobott hibát.

    Van még egy fura dolog a géppel. Használok egy külső USB-s erősítő+hangkártya kombót (ez szerintem a fenti dologtól független, mert nem volt rádugva mikor a fenti gondokat produkálta). Néha (4ből 1x) hiába nyomom a bekapcsoló gombot, nem történik semmi, egészen addig amíg le nem húzom az erősítő USB-jét a gépről, utána elindul, és visszadugom működik.

  • BaLee

    addikt

    LOGOUT blog

    Hű, egy nagyon érdekes dologgal találkoztam. Az adatlapomon található nem mai darab konfig (Asrock e3g3) azt kezdte el csinálni, hogy indítás után a bios képernyőt mutatja egész pontosan 1 perc 10 másodpercig, majd utána villog a kurzor a bal felső sarokban 2 perc 20 másodpercig, majd bejön a Win 10 betöltő képernyője, csak a karika nem igazán akar körözni, ezt már nem mértem le, de egy újabb 2-3 perc múlva beugrik a windows login screen és megy a gép, mintha mi sem történt volna.

    Nem történt változás a konfigban, 2 napja vettem egy vinyót, de azt hiába húztam le, ugyanígy lassú volt, sőt lehúztam az összes vinyót, ugyanez, csináltam egy clear cmos-t, biosba belépve ugyanez a lassúság. Nyomok egy jobbra gombot és 3-4 másodperc míg oda ugrik.

    Ötlet, hogy merre induljak a hibakereséssel? Elsőre alaplapra gyanakodtam, amíg nem akart elindulni a gép (utána derült ki, hogy csak várni kell).

  • BaLee

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz BaLee #75758 üzenetére

    Valami USB eszköz vagy csatlakozó okozhatta a hibát, lehúztam róla mindent utána indult gyorsan, visszadugtam mindent, továbbra is jó.

  • BaLee

    addikt

    LOGOUT blog

    Mostanában kezdett a gépem olyat csinálni, hogy egyidőbel váratlanul leválaszjta a merevlemezeket. De nem mindet. Amin a rendszer van M2-es SSD az nem választódik le ill. egy másik M2-es sem. Viszont a satások egyidőben leválaszótdnak.

    Eseménynaplóban ennyit látok :
    A(z) 1 jelű lemezt váratlanul eltávolították.
    illetve ugyanez 2-es és 3-as számú lemezzel ugyanabban a pillanatban...

    Utána nem látszanak a lemezkezelőben sem. Újraindítás után minden jó a következő leválasztódásig...

    Ez mitől lehet?

  • BaLee

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Angie™ #82153 üzenetére

    Korábban nem volt ilyen gond majdnem 1 éven keresztül. Nemrég frissítettem drivereket meg alaplap biost ill. egy memória csere volt de memtestet futtattam, nem jelzett hibát meg az amúgy sem hiszem, hogy ilyen hibajelenséget produkál.

    Megpróbálkozom egy driver frissítéssel előbb, találtam mindenféle inteles friss drivereket.

  • BaLee

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz BaLee #82148 üzenetére

    Nos nagyon úgy tűnik, hogy az intel driverben volt valami bug (alaplaphoz sima intel driver illetve valami intel storage driver is volt) mert mióta frissítettem újabbra 2 napja nem volt gond vele, előtte pedig naponta többször is.

  • BaLee

    addikt

    LOGOUT blog

    Sziasztok!

    Adott egy ASUS PRIME Z690-P D4 alaplap, amit 2 sata vinyóval és 3 M2.SSD-vel használok. Olyat kezdett el csinálni (amit már régen csinált, de utána jó sok hónapig nem egy intel driver frissítést követően) hogy random időpontokban megfagy a windows ilyen 10-20mp-re, megmerevedik a kép. Majd elindul, de a SATA eszközöket ledobálja. Eseménynaplóban írja is, hogy az eszköz el lett távolítva.
    A gép ilyenkor megy tovább, mivel nem azokon van a rendszer, de mondjuk a letöltés mappa meg pár dolog igen, sokszor fel sem tűnik a dolog mert épp nem vagyok gépnél csak akkor ha letöltenék valamit és látom hogy kevés fájl van a mappában vagy épp onnan kéne valami ami leválasztódott...

    Sok mindent végigpróbáltam már, kábeleket cseréltem, bios frissítés, alaplap driver frissítések.

    Elég random jön elő a probléma, van, hogy napokig nem. De egy online játék közepén azért elég szívás tud lenni egy ilyen 10-20-mp-es kiesés, utána aztán persze megy tovább...

    Mit lehetne még megnézni? Megpróbálni?

    Lehet hardveres? Mert ha igen akkor ez egy tipikusan olyan hiba ami a szervizben úgysem fog előjönni...

  • BaLee

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz LuiT #86153 üzenetére

    Megnéztem, nem találtam furcsaságot, de ha be is van állítva az nem ilyen. Ha be van állítva, hogy a win leállíthatja a vinyót akkor leáll a vinyó de ha újra el akarod érni akkor hallod ahogy ismét felpörög (továbbá ott is csak aludni megy, nem választódik le mint eszköz) ott nincs 10-20mp fagyás max 1-2 amíg elindul. De mivel torrentre van használva a vinyó így kb. sosem áll.

Új hozzászólás Aktív témák