Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sam67

    csendes tag

    válasz MrDerekas #59038 üzenetére

    Köszi a segítséget.

    Véleményed szerint működhet úgy a dolog, hogy más gyártó z370 alá fejlesztett lapjának win7 alá kiadott usb driverét teszem be a saját win7 telepítőmbe?
    Sajnos az Asrock-nál nem találtam z370 alá win7 kompatibilis usb drivert.

    Az USB drivereken kívül kell még mást is integrálnom, vagy a többi rendben lesz?

    Időközben sikerült megoldani a (Asrock z370 Pro4) lassú boot idő problémáját.
    Leírom itt a topikba a megoldásomat, hátha valaki találkozik ugyanezzel a hibával.
    Elnézést a profiktól a szájbarágós leírásért, de nem mindenki "keni vágja" a témát, (mint ahogy én sem), nekik jól jöhet.

    A gépembe van egy Samsung EVO 850 250Gb SSD SATA3, egy WD 1Tb HDD (7200rpm), és egy Maxtor 160 Gb HDD (5200rmp)
    A rendszer az SSD-ről megy, a két HDD a háttértárat szolgálja ki. A gond a bekapcsolástól az asztal megjelenéséig eltelt idővel volt, mert 55-60mp volt a betöltési össz. idő.

    Én ezt csináltam:
    Fontos: Amennyiben SATA3 csatlakozós az SSD, akkor AHCI módban fusson, és az alaplapon a SATA0 portra legyen kötve.

    1, Lehúztam az összes SATA3-ra kötött eszközömet, (kivéve az SSD-t) jelen esetben mindkét HDD-t,és a DVD írót.

    2, Újraindítás úgy, hogy csak az SSD van felkötve. (Ekkor még nem lesz gyors a felállás. Az újraindítás azért kell, hogy a rendszer lássa, hogy csak egy SATA3 eszköz aktív.)

    3, Ismét újraindítás, belépés a BIOS-ba. (F2)

    4, Jobb felső sarok Advance fül, vagy F6 (Advance mód gyorsbillentyűje), majd ezen belül szintén Advance fül ->USB Configuration
    - Itt a Legacy USB Support opciót disable-re kell állítani.

    5, A Tools menüben a Boot Managert engedélyezni kell. Ekkor aktívvá válik az alatta lévő Timeout Second opció, ami gyárilag 30-on áll. Ezt át kell írni egy tetszőleges minél kisebb számra. (Én 3-ra módosítottam)
    (Ez szabályozza azt az időt ameddig az Asrock logo alatt lévő menüből választani lehet)

    6, Exit fül ->Save and exit, rendszerfelállás.

    7, Leállítás, majd egyenként vissza lehet kötni (már ha van) a többi SATA3 csatira kötött eszközt/eszközöket.

    8, Újraindítás, és immáron gyors a rendszerfelállás.

    Jelenleg 12mp alatt áll fel nulláról a rendszer, úgy, hogy az SSD mellett megy a két HDD, és a DVD író is. Az előzőekhez képest tökéletesen elégedett vagyok az eredménnyel.

    @szimcsi

    Köszi a tippet, ezt nem is próbáltam. Őszinte leszek nem is jutott eszembe.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák