Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • draff

    aktív tag

    válasz WP14 #21036 üzenetére

    A fogyasztóvédelem csak egy nagy vicc ebben az országban, néhány embernek jó zsíros állás - semmi több.
    Ha valóban működne a hivatal, amint régen sem működött igazán - s mellette akkoriban ott volt még a Kermi, akkor bekérdeznék reá
    - hogyan létezhet az, hogy - csak példának okáért - akár az OBI-ban, akár a Baumax-ban, akár a Praktiker-ben lehet kapni olyan asztalos gyorsszorítókat, hogy az inkább eltörik, de nem gyorsszorit. Persze mind "óccó" és kínai gyártmány!
    Vagy az az elhíresült 3-400 forintos, BIT készletnek elnevezett csavart-nyúzó piros kőrdobozos akármik ...
    Ha valamilyen kézi géppel használja az ember, 4-6 pozdorjacsavar már simán kikészíti a keresztcsavar betét-elemét. És persze mégis szerszámnak adják el !
    Hogy a Kermi miért nem vizsgálja ... és a Fogyasztóvédelem miért nem tiltja meg ezek árusítását?
    Mert barkácsáru? Vagy mert kínai? Mer "óccó"?
    Találkoztam én már olyan OBI forgalmazta betont fúró "vídia-betétes" fúrószárral, hogy a csigamenet inkább kiegyenesedett rajta, vagy derékszögben elgörbült, mintsem hogy egy lyukat fúrjon.
    Vettem egyszer valami műszerész csavarhúzó-készletet a speciális csavarokhoz. (szerencsére vissza is vették még aznap ...) A csavarba téve forgott - forgott, de a csavar csak nem akart kijönni -
    aztán nézem ám - hát valami szürke de lágy műanyagból volt a befogató eszköz szára, és abban - naná hogy forgott - az egész befogató.
    Szóval - köszönöm szépen én az ilyen "szarszámot"

    A jó szerszám olyan kellene legyen - és itt csak a csavarhúzónál maradva - hogy inkább letépi vagy szétroncsolja a csavar fejét, de akkor is egyben marad!
    A BIT készleteknél azonban többnyire a szerszám maga megy szét, utána persze még egy fapados pozdorjacsavar is lazán kiröhögi, mert hogy ő volt az erősebb!.
    Az OBI, Baumax és Praktiker - de a BauHaus, Platform meg még egy pár ezekhez hasonló szakáruház - szépen virulnak ...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák