Hirdetés

Aktív témák

  • DarPet

    tag

    Üdv mindenkinek!
    Én olyan problémával találkoztam, hogy valami oknál fogva egyszerűen lefagy a gépem. Előfordult Media Player Classic futtatásakor (mp4-es HD videó lejátszása, pontosabban megnyitásakor). Ilyenkor nem reagált semmire, csak a resetre... Ez volt Win7 (x86) alatt, minden driver a legfrissebb.
    Ubuntu 9.10 alatt is előjött egy hasonló probléma, csupán míg ekkor elsötétedett mindíg a monitor, Windows alatt meg ottmaradt a kép. Nem telepítettem semmi ellenőrizetlen csomagot/ extra programot, és már többször is újratelepítettem mindkét oprendszert. Volt már elsődleges linux win nélkül, a kettő két külön partíción Grub-bal bootolva, windows egyedül, linux Wubi-val feltelepítve(win. programként). Minden esetben előfordult a lefagyás.
    Ez nemrég kezdődött, korábban win7 volt csak, és lehet, hogy nem volt fent a D-i híd amd-s drivere, de lehet, hogy fentvolt...

    A gép:
    *GA-MA78GM-UD2H @ F7 (PCI-e frekvencia 100-ra állítva), HD3200 IGP 256Mb megosztott mem.
    *Athlon X2 5000+ gyári beéllításon, C&Q bekapcsolva, Virtualizáció bekapcsolva @ Triton 75 + 12cm-es zalman venti
    *2*1Gb Kingmax 1066, ami körül 800-on fut
    *320Gb Samsung 8mb cache SATA2, AHCI módban, SMART kikapcsolva (HD-tune végignézte, nincs rossz szektor), HD320KJ
    *FSP 400W (elegendő 12V-tal 14A és 15A ággal), 12cm ventivel
    *DVD-RW PATA Pioneer
    *PCI-s wlan (TP-Link/ Atheros)
    *2*8cm-es zalman elöl, hátul

    Eddig fix órajelen (2600Mhz) volt a proci fix fesszel (1,3V), most elvileg a gyári 1.325V-ot kapja (ami nem feltétlen igaz, mert a korábbi lapom is sokkal többet írt ki neki AUTO-n...

    Még azt tisztításkor észrevettem, hogy a D-i hídon lévő bordácska nem túl fixen van rögzítve... Persze gyári meg minden, és nem is volt piszkálva... A lényeg, hogy könnyen ficereg rajta a borda...

    Előre is köszönök minden ötletet!

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák