Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Arpee-03

    csendes tag

    Az élet szó alatt több féle dolgot érthetünk illetve értenek ma az emberek:


    1. Természeti jelenség, amely az anyag nagyon bonyolult elrendeződéséből (térben) és nagyon bonyolult ok-okozat láncokon alapul (időben).

    élet--> pl. fa, baktérium, rovar, kutya, ember. Mármint ezek szervezete


    2. Egy tudattal rendelkező élőlény lelkében (tudatában), annak egész földi pályafutása során keletkező érzetek összege.

    élet--> pl. ''jó élete volt XY embernek''

    Az első verziónak nincs célja v. max öncélú, de azt hiszem a másodikra gondolsz

    A második esetben az első által kiszabottt cél van.
    Egyszerűen fogalmazva: ami a tudattal rendelkező élőlénynek előnyős az a tudatának pozitiv érzés, ami hátrányos az negatív.
    A tudat feladata tehát az hogy döntéseket hozzon, úgy irányítsa a testet ahogy annak a legelőnyösebb.
    Vagyis mindenki önző, mindenki csak a saját érdekét nézi, de ez könnyen egybeeshet mások érdekével.

    Egy idevonatkozó képlet:

    B1*VB1+B2*VB2+...+Bn*VBn-F1*VF1-F2*VF2-...-Fn*VFn

    Ahol B1 a tudatban egy adott pillanatban lévő pozitív érzés, VB1 ennek bekövetkeztének valószínűsége. Az F a negatív érzés.
    A tudat mikor döntést hoz sok ilyen összeget állít fel és ezek közül választja ki a legmagasabb értéket adót.

    Én csak ÉN vagyok!

  • Arpee-03

    csendes tag

    Önző a lelkünk, mert önzők a génjeink. A testünk viszont nem önző. Vagyis az ember egésze nem feltétlenül önző.

    Én csak ÉN vagyok!

  • Arpee-03

    csendes tag

    válasz PeliScan #30 üzenetére

    A génjeink kb ugyanazok mint ami pár milliárd éve az ősóceánban létrejött önreprodukáló makromolekula. Az önző gén c. könyvről nekem is dereng valami biosz óráról.

    Ha az orvosok/génkutatók nem találnak megoldást az emberiség génállományának romlására -- génsebészettel valahogy -- akkor ez lesz az emberiség vége. Etikátlannak tartják hogy egy nyomorék (gének által nyomorék) házaspárnak megtiltani v. akár csak javasolni hogy ne legyen gyerekük.
    Pedig annak a gyereknek talán több rossz lesz az életében mint jó.

    Én csak ÉN vagyok!

  • Arpee-03

    csendes tag

    Azt hittem elsüllyedt ez a topik, de mégsem

    Ha valakit érdekel leirom (ha senkit nem érdekel akkor is) mit gondolok az életről.

    A feladatunk majdnem ugyanaz mint a számítógépnek: sokat számolni, döntéseket hozni

    Minden pillanatban számtalan döntési lehetőséget gondolunk ki és ezek közül választanunk kell. Mindig azt a lehetőséget kellene választani amely valószínüleg a legtöbb jót és a legkevesebb rosszat okozza a jelen pillanattól a végtelen távoli jövőig az összas tudat számára.

    A bibi az hogy mindig azt választjuk amely valószínüleg a legtöbb jót és a legkevesebb rosszat okozza a jelen pillanattól a végtelen távoli jövőig a saját tudatunk számára. DE ez pontosan egybeeshet az előbbivel.

    Az anyuka sem azért gondozza a gyerekét hogy annak jó legyen, hanem hogy önmagának jó legyen. Közvetve tényleg önzetlen, de közvetlen önzetlenség lehetetlen, nem létezhet

    Én csak ÉN vagyok!

  • Arpee-03

    csendes tag

    Mondj példát, hol láttál olyan önzetlen magatartást ahol az önzetlen félnek nincs v.mi belső öröm v. elkerülhet v.mi belső fájdalmat.
    Lehet az egyénnek ideális a számtalan alternatíva közül az amely neki nem eredményez belső örömöt, mert egy másik alternatíva esetleg éppen fájdalmat (pl. lelkiismeretfurdalást) okoz.

    Te melyiket választottad?
    Hajnali kettőkor a hasfájós gyermeked gondozod vagy magára hagyod. Bármilyen rossz is volt felkelni, nyilván gondoztad. Összeomlott volna az életed ha magára hagyod, utána egy életen át gyötör a lekiismeretfurdalás.
    A két rossz közül a kissebik rosszat választottad. Ezt talán nem láttad mert nem tudatosan döntöttél.
    Azt hiszem a gyors döntések érdekében nem mindig tudatosan gondolkozunk.

    Ez a belső öröm és a belső fájdalom döntéseink alapja, szvsz életünk célja.

    Azt hogy közvetlen önzetlenség nem létezhet és belül mindenki tökéletesen önző nem a sok szembetűnően önző ember miatt gondolom.
    Ez a két szó -- önzés és önzetlenség -- nagyon emberi és tudatos szintű.
    A #3 hozzászólásom egy részét bonyolultabban kifejtenem:
    az ember (mármint a test és nem a lélek) közvetlenül nem a saját érdekét nézi, nem a családja érdekét nézi, nem a társadalom érdekét nézi. Csak és kizárólag a génjei érdekeit nézi: a génjeink szabják meg (részben) mely dologra érezzünk boldogságot v. fájdalmat igaz ebben a tanulásunknak/nevelődésünknek is szerepe van, de a génjeink szabják meg hogy tanulásunk/nevelődésünk során mit könyvelük el jónak és rossznak.

    Én csak ÉN vagyok!

Új hozzászólás Aktív témák