Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 2ozzmexy

    aktív tag

    válasz bitpork #5612 üzenetére

    Igen, legutóbb 4 vödrös módszerrel mostam le, de most valami másban gondolkodom, mivel én nem szoktam hetente mosni, ha évente 1-2 alkalommal ráveszem magamat, akkor egy hétig tart mire kiglancolom az egész kocsit....

    @Qru: Nem vizet akarom helyettesíteni, csak a panelparkolóban macerás odahúzni egy csövet a kocsihoz. :DD Nem rég láttam egy figura youtube vidijét, és ő egy pumpás permetezővel csinálta az előmosást magasnyomású helyett, utána ráment a 2 vödrös módszerrel, majd a végén szárította és viaszozta...

    Arra gondoltam leviszem a 2 vödröt tele vízzel és beszerzek egy [ilyet] , ebbe beleöntöm a vizet és első körben ezzel permetezem át az egész autót előmosásként, majd vödrök újratölt, sampon bekever és lemosom. A két vödröt újra megtöltöm és a permetezővel lemosom a habot a kocsiról, ezután áttörlés/szárítás és waxozás. (vagy eleve wax-os samponnal mosom le)
    Ez így mekkora baromságnak hangzik? :F

    Úgy gondoltam így 2020-ban kellene valamit újítani, mert régen amikor még volt udvar, nem volt probléma a slaggal mosás sem, de mostanság a detailer mánia elharapódzása óta a fővárosban autótmosni anyagi csőd... (vagy a közteres vág meg 15ezerre vagy kifizetem az autómosóban ugyanezt az összeget) Amikor eleinte jártam kézi autómosóba akkor 1800 forintért tisztábban kaptam vissza az autót mint a szalonban... most meg 10ezer alatt szóba sem állnak velem... az érmések meg hírből sem ismerik a vízlágyítást, ráadásul a legtöbb zsetonos, a zsetont nem váltják vissza, cserébe 200-300 forint /db és kell alhangon 10...

    "...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

Új hozzászólás Aktív témák