Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Voice24

    őstag

    A vízkeménységgel kapcsolatban:
    megjött Kínából a kis mérőkütyü [kép] , és ma ki is próbáltam. Hát, kicsit furcsállom az eredményeket. Eddig úgy tudtam, nagyon kemény a víz felénk, a különféle konyhai cuccok vízkövesedése is ezt mutatta, és ez volt a hivatalos infó is erről. Ezért már több éve Laica BiFlux szűrővel szűrt vizet használunk a forralóban és a kávéfőzőben is. Erre ma mértem a csapvíznél előbb 180 ppm körül, majd fél óra múlva 160 körüli értéket, ezek pedig a közepesen kemény víz felső határán vannak. Ezután jött a döbbenet, amikor megmértem a Laica kancsóban szűrt vizet: 160-163 között mozgott. Mi van? Többször mértem, ennél kevesebb egyszer sem volt. Nem lágyított semmit a csapvízen? Ennek igencsak ellentmond, hogy mielőtt elkezdtünk a kancsót használni, a forralót maximum 4-5 naponta vízkövezni kellett, olyan durván vízkövesedett, a kancsó óta viszont több hetet is simán dolgozik a forraló mentesítés nélkül.
    A mérő sem lehet nagyon rossz, mert kint kipróbáltam esővízzel, 76 ppm-et mért, tehát lágy, ahogy kell.
    Mi a fene oka lehet ennek az ellentmondásnak, hogy ugyanolyan keménységűnek méri a szűrt és a szűretlen vizet, miközben egyértelmű volt korábban, hogy a sima csapvíztől sokkal jobban vízkövesedett minden. Még ha az is lenne, hogy az évek során a szolgáltató valahogyan lágyított a vízen, szűrve akkor is még lágyabbnak kellene lennie, nem?

Új hozzászólás Aktív témák