Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ysthvaan

    csendes tag

    Üdv! Biztos volt már róla szó, de megkérdezem (nem találtam 10 perc keresgéléssel): van egy 4x45W kimenetű autórádióm. Ebből szeretnék csinálni egy 6 esetleg egy finomabb kiviltelű (nem kell a nagyon durva mély) 6+1-est. Elől lenne négy hangszóró, most vettem egy kardánboxot, ami hangszórótartós, és hever két JBL belevaló 13-as hangszóró otthon. Elől hátul 16-os van. A kérdésem, ha veszek egy 4 csatis erősítőt, beköthetem az első erősített jelet és el tudom osztani két felé? Ráköthetem ezzel párhuzamosan a hangszórót, mert szeretnék két csipogót is betenni. (Használt nem somogyi erősítőben gondolkozom olyan 5-7 e körül) válaszotokat előre is köszönöm.

  • Ysthvaan

    csendes tag

    válasz simi811118 #47184 üzenetére

    Azt hiszem igen részletesen válaszoltál. A két csipogó opció, az elől 4 hátul 2 a terv. A mélyláda is csak ötlet szintű volt (van pár folk szám amiben van egy csomó baromi mély hang, amit tök jó kiemel), de nem hallgatok semmilyen tüc-tüc rendszámtábla rezegtetős zörejt, sőt zenét bömböltetni sem szeretek. Tehát a kábelek vastagsága sem olyan nagy szempont, mivel nem lesz csutkára hangosítva. A kardánbox gyárilag ilyen (felicia) csak most kerül bele. Ezért is gondoltam olcsóbb erősítőre, mert nem kell nagy teljesítmény, csak pici és halk hangszórók mennének róla. Igazából, ha csak az ajtóban marad a 16-os akkor szeretnék legalább egy magassugárzót mert így túl mély (1 utas Pioneer cucc) de valóban nem írtam ki külön, csak egyben. Nem szeretnék térhatású 10 hangszórós Bose minőséget természetesen, mert hálistennek hallom a motort is az autóban, nem kell süket szobában utaznom. :) persze ez az én ízlésem, a divat más, senkire nem akarom ráerőltetni. Nincs más kimenet a rádión, csak a 4 hangszóró.
    És köszönöm, hogy legalább 10-en válaszoltatok azonnal :R

  • Ysthvaan

    csendes tag

    válasz Daywalker #47189 üzenetére

    Értem. Kicsit off bocsánat: az autót főként kirándulásokhoz használjuk barátokkal általában 4-en dugig pakolva. Nekem ezért kell mindenképpen hátra is hang, mert 100-al repesztve :DD a balkán dimbjein lehúzott ablaknál, hátulra nem sok hang jut el. És jó a helyi rádiókat hallgatni egy 1000 km-es úton. És ezért sem kell csúcsminőség. Az első egyhagszórós Auditon rendszerhez minden nagy előrelépés :) a box is kényelmi szempontból lett véve, csak kíváncsi voltam van-e értelme beletenni a két beletervezett hangszórót. De ezek szerint nincs. Feliciában a 4 hangszórós rendszer úgy nézett ki 2 az ajtóban 2 a kardánban. És nem szólt rosszul méretéhez képest (4 db 13-es JBL, ebből van 2-m). Ennek a boxa kerül a Favimba. Esetleg megoldásnak (az alpján amit írtatok) hátra két ovál lesz a nyerő előre meg egy többutas egy jó erősítővel, de ehhez kell majd némi pénzmag is (mondjuk mégegy Favorit ára) :) Köszi mindenkinek az észretérítést :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák