Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jozsi252

    veterán

    válasz CarShine.hu #37029 üzenetére

    Ezzel mindenki csak nyer ha képviseltetik magukat hazai boltok is a fórumon. :K Sajnos itthon nem annyira népszerűek a minőségi autóápolási szerek mint pl Angliába, de egy nagyon szűk réteg azért van szerencsére, így egymásnak tudunk segíteni-tanácsot adni stb.

    (#37039) spiky03

    Amúgy meglepődnél ha egy kátrány mentesnek hitt felületet lefújnék esetemben a TarX-al, akkor mennyire elszíneződne a felület itt ott, mivel van kátrány azon a felületen is amit te tisztának hiszel. Én wax előtt IronX-el fújom le a karosszériát hogy az összes röprozsdától megszabaduljak, majd TarX-al fújom le hogy a kátránytól is, és itt tapasztaltam hogy azért van rajta nagyon apró kátránypötty itt ott amit nem is láttam, pedig fehér kocsim van.
    Ha nem is waxolod a kocsit akkor is érdemes 1 évbe 2x egy teljes dekontaminálást csinálni. Fékezéskor a forró fémrészecskék rákerülnek a fényezésre ahova beleégnek. És a nedves párás idő hatására ezek szépen elkezdenek rozsdásodni, amit fehér kocsin veszel észre a legjobban. Ha elég sokáig marad a felületen akkor kárt tesznek a fényezésben is.
    Idén az év első harmada után mikor már a tél meg csapadékos idő véget ért, én is azzal kezdtem hogy adtam a karosszériának rendesen, mert a kényesebb helyeken mint az ajtók alsó része meg csomagtartó hátulja, volt rendesen szálló rozsda. Erre nem érdemes sajnálni a pénzt. ;)

    [ Szerkesztve ]

    iPhone 13 Pro Max

Új hozzászólás Aktív témák